eXtream REFRESH

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
beatzTO
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 26 Jul 2015, 13:09
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

27 Jul 2015, 23:29

aNNNdreW wrote:mai sunt cateva minute si vine 28 ,nu vad nimic schimbat
n a zis nimeni anu sau luna asta
RoyalServer 2
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

28 Jul 2015, 00:29

beatzTO wrote:
aNNNdreW wrote:mai sunt cateva minute si vine 28 ,nu vad nimic schimbat
n a zis nimeni anu sau luna asta
e specificata luna.. dar oricum nu vad nimic schimbat inca
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

28 Jul 2015, 01:41

Probabil in cursul zilei de azi, se vor finaliza unele schimbarile propuse atat de utilizatori, cat si de oamenii din staff.
User avatar
- SZ -
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 04 Jun 2015, 20:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Vă feliez.
Detinator server CS: CS.GOOGLE.COM
Fond eXtream: 0
Location: C:\

28 Jul 2015, 02:13

Artur C wrote:Probabil in cursul zilei de azi, se vor finaliza unele schimbarile propuse atat de utilizatori, cat si de oamenii din staff.
Crezi ca daca nu s-au facut pana acum, se vor face azi ? :gusta
d`abia astept sa vad ce cacao o sa iasa.
VÎND CHEACHER PAYPAL/STEAM;KEYLOGGER;TROJAN;CRYPTER;FUD @ OFER SUPORT

PM PENTRU DETALII/PRETURI
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

28 Jul 2015, 02:40

1. Tema trebuie schimbata...una foarte degajata si fara culori tipatoare... ceva culori calde.
2. Modul TKS, pe vremea aia cand era modul, era mai multa activitate, concursuri...etc...asta doar pentru a "cersii" un TKS, lumea se implica mai mult in rezolvarea problemelor, ajutor in cautare ce ceva anume...etc.
3. Regulamentul cel putin mi se pare OK, nu as mai scoate ceva, probabil adaugat ceva.
4. Cenzura pe http/www, eventual extensii.
5. Niste idei noi pentru a aduce/tine membrii pe forum...gen concursuri organizate de catre exhipa extream, sa punem mana de la mana si sa oferim premii pentru diferite idei...etc.
6. O alta categorie (ceva gen adult +18), cu toate ca exista "Discutii Generale" pentru invazia de topicuri prostesti facute in ultimul timp...gen, cum sa agat o fata, ce tv sa-mi cumpar, ce aroma de prezervativ sa iau, ce lungime are putulica ta...etc
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

28 Jul 2015, 12:51

e 28, ce s-a modificat?
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

28 Jul 2015, 12:52

Asteptati si voi...
tmprins
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 25 Jul 2015, 14:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Jul 2015, 13:15

Din 2013 de cand sunt eu(asta e contul meu pana imi expira banul pe celalalt) aici nu am vazut nici o schimbare sau poate doar una mica atuncea cand a fost scoasa prostia aia de thanks mod,concursurile se organizeaza din placerea de a oferi jocuri/alte bunuri fara a primi nimica la schimb.
degeaba mancati voi sarmale deoarece nu se v-a schimba nimica niciodata pe acest forum deoarece nimeni nu ofera bani pentru dezvoltarea unei comunitati in care sunt numai copii(ma refer la toti pana in 18 ani) si teparii.
Dupa parerea mea ar trebui la categoria "anunturi" sa fie pus Post Approval,si sa se faca un nou grup numit "Approved" care sa respinga sau sa accepte posturile in acea zona.(Acel approved sa aibe acces la ip-uri si sa verifice daca individul foloseste proxy sau are alte conturi cu reputatie neserioasa) Dar normal ca pentru aceste lucruri este nevoie de oameni care doresc sa se implice si fac totul cu multa placere.
Indungi este o comunitate veche cu foarte multi membri,uni dintre ei fac live pe twitch avand peste 1000 de vizualizari,krond bagand o suma imensa de bani in indungi.Eu stau pe extreamcs pentru a afla noutati si pentru a citi continutul topicurilor "va faceti laba cu stanga sau cu dreapta"(exemplu),aici daca ai nevoie de ajutor sunt foarte putini membri care chiar doresc sa ajute,alti distrandu-se pe seama celor care nu stiu.
Oricum nici o comunitate de cs,nu o sa tina mai mult de 10 ani incepand din acest moment deoarece toti o sa fie cu o nevasta care cred ca nu o sa le permita sa **** timpul pe net.
Eu unul cand ma casatoresc si o sa am copii nu o sa le permit sa stea pe niciun forum deoarece v-a invata o gramda de lucruri tampite gen "cum sa iti faci laba" intelegeti ? mai bine iesi afara te droghezi decat sa te "drogheze" un forum.
Dupa parerea mea tema asta se potriveste perfect cu forumul sau poate ca na m-am obisnuit eu cu ea.
Degeaba faceti acuma schimbarile pe care credeti ca le puteti pune in practica deoarece este prea tarziu,unele categori sunt moarte deja.
Exemplu : http://www.extreamcs.com/forum/tutoriale-css/ si tot ce tine de asta.
Daca lasati numai Discutii Libere si Anunturi o sa fie exact la fel de multa activitate si fara celelalte categorii.
Exista vreun administrator pe aici care sa aibe un serviciu ? o nevasta ? sau ei traiesc de pe urma altcuiva sau de pe urma donatiilor ?
Normal ca o sa vina aici "X" si o sa spuna "Da,am un serviciu" atuncea de ce nu bagati bani in forumul asta daca va place asa mult ?
Simplu deoarece aveti un salariu de cateva miliaone atata ! deoarece cat timp ati fost in liceu/facultate nu ati invatat nimica ati frecat menta pe un forum de CS.
Romanul meu poate sa continue dar nu este nevoie.
Salut.
Last edited by tmprins on 28 Jul 2015, 13:20, edited 3 times in total.
User avatar
@Nonamed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1373
Joined: 05 Dec 2014, 15:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu am
Detinator server CS: Nu am
SteamID: Nu am
Fond eXtream: 0
Location: Bacău

28 Jul 2015, 13:18

Sa se șteargă toate reputațiile de tepari :)
28 nu sa schimbat nimic
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

28 Jul 2015, 13:19

@Nonamed wrote:Sa se șteargă toate reputațiile de tepari :)
28 nu sa schimbat nimic
In nici un caz nu o sa se intample asta. :)))
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

28 Jul 2015, 13:26

@Nonamed wrote:Sa se șteargă toate reputațiile de tepari :)
28 nu sa schimbat nimic
ce-a mai buna propunere :troll
User avatar
Andreeas.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1215
Joined: 24 Apr 2013, 21:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: webdesigner
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Craiova
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times
Contact:

28 Jul 2015, 13:44

s-a sters anuntul global,deci slabe sanse sa se mai schimbe ceva :troll
Image
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 373 guests