eXtreamCS vs Indungi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

eXtreamCS vs Indungi

eXtreamCS
122
51%
Indungi
116
49%
 
Total votes: 238
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

05 Feb 2016, 20:40

La momentul de fata Indungi este peste eXtream d.p.d.v al serverelor se pot vedea de la o posta, cate servere detin aia (in comunitate). Domeniul asta e clar ca are nisa de CS, insa de aici, nu cred ca mai mult de 10% se mai joaca 1.6. CS e mort de ceva ani, chiar daca lumea se mai joaca (1/500 persoane). Singura solutie e sa deschida servere precum L4D2, CS:GO cu detinatori maturi si cu experienta in domeniu + mult timp liber.

Cat despre statistici sunt cam egale, amandoua comunitati.
RoyalServer
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

05 Feb 2016, 21:11

eXtreamCS e infiintat din 2007. A trecut de Perioada de Aur!

Total posts 1621401 | Total topics 191215 | Total members 57147 | Most users ever online was 5780 on 26 Aug 2014 16:27 | In total there are 655 users online |

Indungi de cand e infiintat? A trecut,trece acum sau urmeaza sa fie Perioada lui de Aur?

2203989 Total posturi | 168488 Total membri | 100 Membri înregistrați astazi | 1232 Cei mai mulți conectați |
User avatar
Challenger.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2530
Joined: 07 Dec 2014, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Super Moderator
Nume anterior: whisTle
Puncte: 1.7 / 3
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Feb 2016, 21:46

aSh wrote:eXtreamCS e infiintat din 2007. A trecut de Perioada de Aur!

Total posts 1621401 | Total topics 191215 | Total members 57147 | Most users ever online was 5780 on 26 Aug 2014 16:27 | In total there are 655 users online |

Indungi de cand e infiintat? A trecut,trece acum sau urmeaza sa fie Perioada lui de Aur?

2203989 Total posturi | 168488 Total membri | 100 Membri înregistrați astazi | 1232 Cei mai mulți conectați |
Indungi are activitate mare la servere,atâta tot.
Dacă închidem zona CS 1.6 rămân fără servere. :troll
NU sunt intermediar.

Dacă ai nevoie de ajutor pe forum dă-mi un PM şi rezolvăm.

REGULAMENT FORUM

RECLAMAȚII MODERATORI

RECLAMAȚII PM
Activitate scăzută
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

05 Feb 2016, 22:07

Madalin C wrote:La momentul de fata Indungi este peste eXtream d.p.d.v al serverelor se pot vedea de la o posta, cate servere detin aia (in comunitate). Domeniul asta e clar ca are nisa de CS, insa de aici, nu cred ca mai mult de 10% se mai joaca 1.6. CS e mort de ceva ani, chiar daca lumea se mai joaca (1/500 persoane). Singura solutie e sa deschida servere precum L4D2, CS:GO cu detinatori maturi si cu experienta in domeniu + mult timp liber.

Cat despre statistici sunt cam egale, amandoua comunitati.
Da, dar pe o comunitate cu numele "extreamCS" nu prea arata bine alte servere de gaming. Chiar Laur a zis ca nu mai are cheful pe care-l avea acum mult timp pentru comunitate ca are o varsta, dar si strumf are tot 25-26 ani si vad ca nu este asa.

In resurse, extreamcs este mai bogat, insa indungi are foarte multe servere si parteneriate oricat de mici sau mari sunt ele.
Samsunglg
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 39
Joined: 05 Feb 2016, 10:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Feb 2016, 22:35

Cum sa fie 1.6-le mort? Sunt n detinatori si n servere care nu au nici o problema si alte n care "se nasc"
Numai invidia e de uni, stati si va uitati la alti si comentati
Daca era "mort" 1.6-le cum zic marea majoritatea indungi era 0, laleagane la fel si altele, ramanea doar Chatul extreamcs nu Comunitatea extreamcs
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

05 Feb 2016, 23:02

Samsunglg wrote:Cum sa fie 1.6-le mort? Sunt n detinatori si n servere care nu au nici o problema si alte n care "se nasc"
Numai invidia e de uni, stati si va uitati la alti si comentati
Daca era "mort" 1.6-le cum zic marea majoritatea indungi era 0, laleagane la fel si altele, ramanea doar Chatul extreamcs nu Comunitatea extreamcs
Da, astia care n-au pc de csgo isi deschid server de 1.6, jocul e depasit, nu mai are niciun farmec
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

05 Feb 2016, 23:11

Samsunglg wrote:Cum sa fie 1.6-le mort? Sunt n detinatori si n servere care nu au nici o problema si alte n care "se nasc"
Numai invidia e de uni, stati si va uitati la alti si comentati
Daca era "mort" 1.6-le cum zic marea majoritatea indungi era 0, laleagane la fel si altele, ramanea doar Chatul extreamcs nu Comunitatea extreamcs
chiar ai dreptate
@S3ker mie imi merge csgo de exemplu dar nu ma atrage , tot 1.6 prefer ... mai joci cu prietenii,pe un sv cand ai chef una alta :D
User avatar
KayZee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 531
Joined: 05 Mar 2013, 14:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Scripter.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar ! )

05 Feb 2016, 23:41

ExtreamCS este tot la resurse.
Indungi are servere si organizeaza competitii care atrag oameni.
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

05 Feb 2016, 23:56

zRefresh. wrote:
aSh wrote:eXtreamCS e infiintat din 2007. A trecut de Perioada de Aur!

Total posts 1621401 | Total topics 191215 | Total members 57147 | Most users ever online was 5780 on 26 Aug 2014 16:27 | In total there are 655 users online |

Indungi de cand e infiintat? A trecut,trece acum sau urmeaza sa fie Perioada lui de Aur?

2203989 Total posturi | 168488 Total membri | 100 Membri înregistrați astazi | 1232 Cei mai mulți conectați |
Indungi are activitate mare la servere,atâta tot.
Dacă închidem zona CS 1.6 rămân fără servere. :troll
Ala e esentialul la o comunitate de gaming, nu? Hai ca bine ai gandit!
Mutex wrote:
Madalin C wrote:La momentul de fata Indungi este peste eXtream d.p.d.v al serverelor se pot vedea de la o posta, cate servere detin aia (in comunitate). Domeniul asta e clar ca are nisa de CS, insa de aici, nu cred ca mai mult de 10% se mai joaca 1.6. CS e mort de ceva ani, chiar daca lumea se mai joaca (1/500 persoane). Singura solutie e sa deschida servere precum L4D2, CS:GO cu detinatori maturi si cu experienta in domeniu + mult timp liber.

Cat despre statistici sunt cam egale, amandoua comunitati.
Da, dar pe o comunitate cu numele "extreamCS" nu prea arata bine alte servere de gaming. Chiar Laur a zis ca nu mai are cheful pe care-l avea acum mult timp pentru comunitate ca are o varsta, dar si strumf are tot 25-26 ani si vad ca nu este asa.

In resurse, extreamcs este mai bogat, insa indungi are foarte multe servere si parteneriate oricat de mici sau mari sunt ele.
Nu stiu, intr-un fel asa este, la 25 de ani ai alta gandire, ce faci cu viata ta si lucruri ce tin de viitorul tau, dar pe alta parte daca nu se ocupa el personal, sa caute oameni cu experienta dornici de "munca", activitate la maxim si administrarea viitoarelor servere.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6283
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 185 times
Been thanked: 792 times
Contact:

06 Feb 2016, 00:15

Exista deja oameni care fac munca mea. Nu am lasat chiar totul balta. Am nevoie de timp sa ma ocup de viata mea personala si de viitorul meu.

Eu am pus aici administratori care sa se ocupe de comunitate. E vina lor daca nu se ocupa, nu a mea. Intre timp mai arunc cate un ochi sa vad daca administratorii nu abuzeaza de functie, atat tot.

Nu este nevoie de mine ca aceasta comunitate sa se dezvolte. Chiar NU este necesar sa dau accesul la fisiere si sa ma trezesc ca siteul nu functioneaza din diverse motive.

Dezvoltarea comunitatii nu prespune ACCES LA FISIERE, LA SQL si altele. Deci administratorii acestui forum sunt direct responsabili pentru succesul eXtreamCS.

Chiar s-asa, planuiesc niste modificari, imbunatatiri pentru extream. Dar ca de obicei, e nevoie de timp si bani pentru investit in aceste proiecte. Fiecare profesionist (designer, programator) are pretul sau.
User avatar
GamingWorld
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2205
Joined: 08 Mar 2012, 00:18
Detinator Steam: Da
CS Status: PHP GOD
Detinator server CS: Da
SteamID: legend_xpc
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (8 luni)
Location: Bucuresti
Has thanked: 24 times
Been thanked: 35 times

06 Feb 2016, 09:46

krusc wrote:
GamingWorld wrote:Personal zic ca indungi se afla peste extreamcs din toate punctele de vedere :)
Plus faptul ca fac 200k de membrii curand daca nu deja au facut in 2 ani sau 3, extream stationeaza in 50k de 7 ani :)

O fi indungi peste extream , dar marea majoritate a plugin-urilor sunt luate dupa extreamcs. Indungi merge datorita serverelor multe si populate multi se inregistreaza pentru cerere admin . Daca ar avea si extream multe servere populate ca indungi atunci ar fi altceva.
Cum ar putea avea cand nu se ocupa nimeni ? Administratorii sunt pusi de pomana aici , nu apare un server,nu se ocupa nimeni, este si logic ca nu se va dezvolta .

P.S: Da kSf- , am uitat de conturile multiple , stiu ca majoritatea au foarte multe conturi, deci , reali da, bate undeva in 30k probabil..
Pentru a-l contacta pe userul GamingWorld poti trimite un PM accesand direct profilul meu .
De altfel puteti sa ma gasiti si pe ImageBlog & si ImageYoutube !!
hell.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 92
Joined: 27 Nov 2015, 17:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Castigator membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (6 dec - 6 feb)
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2016, 11:45

eXtreamcs. De ce?
Pentru ca dupa atatia ani a reusit sa ramana inca pe picioare fara servere. Indungi ar fi rezistat pana acum daca nu erau toate serverele alea, ca aici? va zic eu ca nu. Nu conteaza ca sunt tepari si asa mai departe, conteaza activitatea de pe el.
Indungi max online -> 1232
eXtreamCS max online -> 5780
De ar fi fost ca aici Indungi probabil ca nici moartea n-ar mai intra acolo
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 392 guests