Extreamcs Valoreaza 68,040.00 de dolari

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
xdalynn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 405
Joined: 30 Nov 2013, 17:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Programare pe paine.
Contact:

02 Apr 2016, 01:21

Laur eXtream wrote:Ofertele pe care le-am primit intre timp au fost intre 2000 - 30.000 euro dar nu am vandut niciodata. "eXtream" ma reprezinta pe mine ca persoana, nu este doar un website, de aceea niciodata nu mi-a trecut prin cap sa vand websiteul si nu cred ca voi vinde niciodata, decat daca apare ceva critic la mijloc.
Respect omule!
Counter Strike 1.6 - Unelte pentru server http://www.extreamcs.com/forum/producti ... 99580.html
Programare Web si Software | Afiseaza codul
Fac platforme web la comanda si software (.net), pentru un pret, te rog sa ma contactezi.
Editez si imbunatatesc site-uri de asemenea.
Servicii servere jocuri | Afiseaza codul
Fac servere de Counter-Strike & Metin2 la cele mai mici preturi.
Contact | Afiseaza codul
Y!M: alinutu1234
Skype: xdalynn
RoyalServer
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

02 Apr 2016, 01:50

Laur eXtream wrote:Ofertele pe care le-am primit intre timp au fost intre 2000 - 30.000 euro dar nu am vandut niciodata. "eXtream" ma reprezinta pe mine ca persoana, nu este doar un website, de aceea niciodata nu mi-a trecut prin cap sa vand websiteul si nu cred ca voi vinde niciodata, decat daca apare ceva critic la mijloc.
eu unul n-as crede ca nu l dadeai pentru 30.000 :D Cred c-ai exagerat. Dar daca nu e asa,felicitari!
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

02 Apr 2016, 01:53

Laur eXtream wrote:Ofertele pe care le-am primit intre timp au fost intre 2000 - 30.000 euro dar nu am vandut niciodata. "eXtream" ma reprezinta pe mine ca persoana, nu este doar un website, de aceea niciodata nu mi-a trecut prin cap sa vand websiteul si nu cred ca voi vinde niciodata, decat daca apare ceva critic la mijloc.
Mamaa... iar au dat astia cu DDT de ma ustura ochii in halu asta :|
Last edited by The Kalu on 02 Apr 2016, 09:46, edited 1 time in total.
Reason: Offtopic.
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

02 Apr 2016, 10:44

Laur eXtream wrote:Ofertele pe care le-am primit intre timp au fost intre 2000 - 30.000 euro dar nu am vandut niciodata. "eXtream" ma reprezinta pe mine ca persoana, nu este doar un website, de aceea niciodata nu mi-a trecut prin cap sa vand websiteul si nu cred ca voi vinde niciodata, decat daca apare ceva critic la mijloc.
Nu valoreaza nimic. Ai 1-2% utilizatori care isi permit sa cumpere ceva in cazul in care pui o reclama pe forum. In rest ai tepari si fomisti pe aici (astia zici tu ca te reprezinta).
Bloo#
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2794
Joined: 08 Jan 2014, 11:36
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Red#
Fost Moderator ajutator
0.8/3
Location: Amsterdam
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

02 Apr 2016, 11:09

zigweed wrote:
Laur eXtream wrote:Ofertele pe care le-am primit intre timp au fost intre 2000 - 30.000 euro dar nu am vandut niciodata. "eXtream" ma reprezinta pe mine ca persoana, nu este doar un website, de aceea niciodata nu mi-a trecut prin cap sa vand websiteul si nu cred ca voi vinde niciodata, decat daca apare ceva critic la mijloc.
Nu valoreaza nimic. Ai 1-2% utilizatori care isi permit sa cumpere ceva in cazul in care pui o reclama pe forum. In rest ai tepari si fomisti pe aici (astia zici tu ca te reprezinta).
el se refera ca este munca lui!
e vina lui ca toti fomistii sunt aici?
daca nu era laur poate ca nu era aici comunitatea
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

02 Apr 2016, 11:20

A trecut 1 aprilie. :gusta
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Apr 2016, 00:06

@ zigweed
Exact ce a zis Red. Munca pe am depus-o aici de la infiintarea forumului ma reprezinta, in special proiectele pe care le-am realizat in sectiunea Productia eXtream, dar si ceva amintiri frumoase din trecut, vremuri in care aveam cel mai tare staff de Counter-Strike cu cei mai buni programatori din domeniu, oamenii cu care m-am imprietenit aici, etc.
User avatar
Claudiu.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 45
Joined: 15 Sep 2015, 22:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Soyey Lamoe
Detinator server CS: N/A.
SteamID: 76561198066271965
Fond eXtream: 0

03 Apr 2016, 00:11

Laur eXtream wrote:@ zigweed
Exact ce a zis Red. Munca pe am depus-o aici de la infiintarea forumului ma reprezinta, in special proiectele pe care le-am realizat in sectiunea Productia eXtream, dar si ceva amintiri frumoase din trecut, vremuri in care aveam cel mai tare staff de Counter-Strike cu cei mai buni programatori din domeniu, oamenii cu care m-am imprietenit aici, etc.
Au fost, acum putini mai sunt cei "drepti" pe aici.
My Steam Profile (from SteamDB)
  • Worth: $769 ($230 with sales)
  • Games owned: 251
  • Games not played: 31 (12%)
  • Hours on record: 2,008.5h
User avatar
xBourne
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1537
Joined: 26 Jan 2014, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: CS GO
Detinator server CS: Da
SteamID: xBourne
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua saptamani)
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Contact:

03 Apr 2016, 00:12

Laur eXtream wrote:@ zigweed
Exact ce a zis Red. Munca pe am depus-o aici de la infiintarea forumului ma reprezinta, in special proiectele pe care le-am realizat in sectiunea Productia eXtream, dar si ceva amintiri frumoase din trecut, vremuri in care aveam cel mai tare staff de Counter-Strike cu cei mai buni programatori din domeniu, oamenii cu care m-am imprietenit aici, etc.
ai depus o munca care nu merita sa fie pierduta asa.. dar eu zic sa nu il inchizi niciodata, ci sa il vinzi cand chiar nu te mai poti ocupa. A fost si va fi cel mai mare forum de cs din romania .
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Apr 2016, 00:13

Degradarea oamenilor nu este vina eXtream-ului. Asta se intampla ca si consecinta a cauzelor din lumea reala. Fiecare om are puterea de a isi crea propriul destin, propria viata, propriul caracter. Daca multi aleg sa fie tepari, mincinosi, falsi, agresivi, este pentru ca au permis sa se intample asa.
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

03 Apr 2016, 00:34

Laur eXtream wrote:Degradarea oamenilor nu este vina eXtream-ului. Asta se intampla ca si consecinta a cauzelor din lumea reala. Fiecare om are puterea de a isi crea propriul destin, propria viata, propriul caracter. Daca multi aleg sa fie tepari, mincinosi, falsi, agresivi, este pentru ca au permis sa se intample asa.
Este strict vina. Cum pe alte forumuri sunt altfel oamenii(poate chiar aceeasi oameni ca aici). Cum pe alte site-uri(in general) poti purta o discutie normala fara sa vi sa faci curat in 80% dintre posturile dintr-un topic. Cat timp tu ai stagnat, oamenii cu intenti rele s-au strans aici(aici ma refer la tepe). Tu ai oprit orice modalitate de evoluare al acestui forum. Te-ai bazat pe cresterea rapida a forumului in perioada 2007-2010, dar dupa ce lumea a invatat cu ce se mananca acest domeniu si ai atins apogeul(forumul cat si tu ca persoana care se ocupa de acest forum) totul s-a dus. Nu ai venit cu un sistem bun de combatere a tepelor, mai mult ai refuzat orice incercare de a face acest lucru si stopat orice incercare de evoluare spunand ca totul e bun asa cum este. Am incercat(eu cat si ceilalti administratori) sa facem ceva in ultimi ani, sa aducem forumul in 2016, pentru ca tu il ti inca la stadiul de 2012. Nu era nevoie de nimic din punct de vedere al design-ului sau a functionarii forumului, pur si simplu sa restructuram majoritatea regulamentelelor si a sistemelor functionale pe acest forum. Ti s-a propus o idee cu care noi administratorii am fost de acord, ai zis ca ne jucam de-a administratorul fara macar sa te gandesti daca acea idee este buna sau nu, fara sa analizezi si fara sa incerci sa ti se explice de ce vrem sa facem asta. In plus te contrazici singur in absolut tot ce facem, avem aceleasi accese ca si tine si acelasi drept de a lua decizii, dar daca tie nu-ti convine ceva nu se face, cu toate ca acel lucru poate fi bun , daca din perspectiva ta(foarte limitata) nu este bun, acel lucru pica din start, fara macar un test.
Asta ca o mica paranteza la valoarea forumului. Exista un site pe prima pagina, care nu este in primul post. Acel site este super eronat. De exemplu valoarea yahoo este estimata (pentru ca Amazon vrea sa o cumpere acum) la peste 55 de miliarde de dolari, nu poti sa valorifi doar site-ul, cat timp nu poti cumpara doar domeniu. La fel si in cazul celorlate companii precum google, facebook etc.
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

03 Apr 2016, 01:46

Laur eXtream wrote:Degradarea oamenilor nu este vina eXtream-ului. Asta se intampla ca si consecinta a cauzelor din lumea reala. Fiecare om are puterea de a isi crea propriul destin, propria viata, propriul caracter. Daca multi aleg sa fie tepari, mincinosi, falsi, agresivi, este pentru ca au permis sa se intample asa.
Da dar tu ii tii aici si mai presus de asta ceri bani pentru asta, zi si mie o comunitate care cere bani de la tepari pentru unban :troll
ImageImage
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information