Se face ecranul negru cand intru intr-un joc

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
iReal12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 03 Aug 2009, 17:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

12 Aug 2010, 15:58

Deci,nu stiu cum sa va explic mai bine sa intelegeti....
am un pc mai vechi 1 gb ram 128 placa video(fx 5200) 2.4 GHz....asa in ultima perioada orice joc as baga(in afara de CS) dar orice joc,chiar daca are 2 mb chiar daca are 30 GB nu imi merge....adica,il instalez,il deschid si cand da sa intre in joc ramane ecranul negru....si butonul de la monitor clipeste (ca si cum pc-ul ar fi in stand by,dar el merge) ..... :-s nu pot sa`l scot dins tarea asta decat la restart ....ma repet orice joc...(sa fie de la placa de baza? sau monitoru`?) Astept raspuns..multumesc
Last edited by IsTI37 on 12 Aug 2010, 16:29, edited 1 time in total.
Reason: Te rog sa pui un titlu mai descriptiv alta data ! Nu ai voie cu pls, ajutor in titlu.
RoyalServer 2
User avatar
Stell Rock
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 686
Joined: 11 Sep 2008, 07:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu suport clovnii! :)
Detinator server CS: n`am pleaca
Has thanked: 38 times
Been thanked: 21 times

12 Aug 2010, 16:05

am patit-o si eu odata..
mie mi-a spus un baiat care se pricepea foarte bine in calculatoare, ca din cauza cs-ului...
Adica:
Cand erai pe un server si voiai sa iesi dadeai direct quit fara sa dai disconnect si din cauza la asta nu stiu ce putsa calului se intampla si nu te mai lasa sa accesezi niciun joc si etc :-@ cel mai bine e un format.. C-ul atat..


<3
iReal12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 03 Aug 2009, 17:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

12 Aug 2010, 16:06

aha..astept si alte pareri :D sa vedem,merci mult :X
User avatar
trykA
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1158
Joined: 24 Feb 2008, 21:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 58 times
Been thanked: 48 times

12 Aug 2010, 16:07

iReal12 wrote:Deci,nu stiu cum sa va explic mai bine sa intelegeti....
am un pc mai vechi 1 gb ram 128 placa video(fx 5200) 2.4 GHz....asa in ultima perioada orice joc as baga(in afara de CS) dar orice joc,chiar daca are 2 mb chiar daca are 30 GB nu imi merge....adica,il instalez,il deschid si cand da sa intre in joc ramane ecranul negru....si butonul de la monitor clipeste (ca si cum pc-ul ar fi in stand by,dar el merge) ..... :-S nu pot sa`l scot dins tarea asta decat la restart ....ma repet orice joc...(sa fie de la placa de baza? sau monitoru`?) Astept raspuns..multumesc
fii atent ce trebuie sa faci , exact la fel am patit si eu : desfaci unitatea , o cureti de praf , reinstalezi windowsul ( Doar C ) si va merge ;)!
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

12 Aug 2010, 16:18

E posibil de vina driverul la placa video, cel mai nou driver de la Nvidia poate sa faca figuri.
Verifica si caldura placii video.
Pe caldura asta de 34°C cam greu rezista lucrurile fara coolere bune sau fara un aer conditionat in camera.

E de vina ceva legat de placa video(foarte probabil), memorii ram(destul de probabil) sau monitor(foarte putin probabil).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information