Facebook vs eXtreamCS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

15 Aug 2014, 13:53

cum compari tu fb cu extreamcs? niciodată n-o să se miște mai bine extreamcs decât fb
RoyalServer
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

15 Aug 2014, 14:57

s o u n d - wrote:cum compari tu fb cu extreamcs? niciodată n-o să se miște mai bine extreamcs decât fb
Voi stiti sa cititi? Aveti logica? Aveti mai mult de 10 ani? Se vorbea de o anumita situatie, nu se generaliza. In plus, extreamcs chiar are momente cand se incarca mai rapid, ceea ce este si normal. Fa o aproximare rapida, cate resurse consuma extreamcs si cate resurse consuma facebook?
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

15 Aug 2014, 15:25

chiar și la 10 ani eram mai inteligent decât ești tu acum

nu se vorbea de nicio situație, a zis că fb se mișcă mai greu ca extreamcs și că extreamcs se încarcă instant
când compari extreamcs cu fb e ca și cum te-ai compara tu cu mine

putea să formuleze altfel și să facă altă comparație

apropo, numele te caracterizează
User avatar
KudosFAN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 560
Joined: 07 Feb 2012, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mai joc !
Detinator server CS: Nu.
SteamID: wnnkz
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times
Contact:

15 Aug 2014, 17:54

Catgroove, te rog sa nu vorbesti de varsta si de inteligenta ca dai cu palma in ca.cat si tot tu te stropesti.

Alexey, nu e ideea ca browserul nu s-a "obisnuit" ideea e ca acel script probabil le mananca o gramada de resurse si asta face ca pagina lor sa se incarce mult mai greu decat un amarat de forum de CS, care are varsta medie a citititorilor si a staffului (aparent) de 8-12 ani.

Facebook valoreaza mai mult ca si viata voastra si daca tu ai un amarat de phpBB care cel mai probabil pica de la un DDoS de bandwith-ul care facebook il foloseste cand activitatea este cea mai scazuta, nu inseamna ca poti sa le compari, adica, e ca si cum ai zice ca search-u de la tine de pe forum se incarca mai rapid ca si Google-u.
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

16 Aug 2014, 06:55

s o u n d - wrote:----
Daca erai mai inteligent decat mine, crede-ma, nu faceai postul asta. In cazul in care esti atat de inteligent, spune-mi, te rog, cum se face ca nu ai citit toate posturile de pe prima pagina? (te rog, nu spune ca le-ai citit fiindca te faci de ras). Am spus foarte clar 'si-a revenit dupa un reset la browser'. Putin cam 'inteligenta' situatia, nu crezi? A creat subiectul fiindca amandurora nu ni se incarca pagina sau se incarca foarte greu. Eram pe skype, vroiam sa vedem ceva pe facebook si nu a mers.

Ca sa iti mai arat inca o data cat de cretin esti, pentru ca esti, crede-ma, aici nu s-a vorbit de cat anume valoreaza facebook si cat este de important fata de extreamcs. DA, am afirmat si o sa mai afirm o data lucrul asta, exista momente cand extreamcs se incarca mult mai rapid decat facebook. De ce? Pentru ca nu consuma atat de multe resurse, desteptule.
Iti arat site-uri de news din alte state care produc mii pe zi (sa nu ma contrazici) si se incarca mai greu decat site-uri care nu produc nici macar un cent. De ce? Ti-am explicat mai sus.

Ma caracterizeaza numele? Ciobanu? La asta te referi? Daca ma caracteriza, fii sigur ca in momentul de fata nu scriam posturi in care te citam, copil prost (daca nu esti copil este mult mai grav). Te-am jignit pentru ca meriti. Nu ma cunosti, n-ai nicio tangenta cu mine, insa, ma asociezi cu diferite categorii sociale. Eu macar imi permit si nu imi este rusine sa imi postez parerile pe net, nu ma opreste nimic sa castig bani din net, nu sunt un frustrat. Ma intelegi? Daca nu, iti ofer niste ghiduri de dezvoltare personala. Eu nu am citit niciodata astfel de ghiduri, insa, pentru tine o sa o fac si o sa iti explic in detaliu cum sta treaba. Daca ai alte comentarii arunca-le aici, daca nu...chiar nu ma intereseaza.
KudosFAN wrote:---
Presupun ca esti vreun prieten sau admirator al anonimului de mai sus, asa este? Varsta si inteligenta? Hai, te rog, evita subiectul. Vrei sa discutam sa vezi cat de inteligent sunt? Ai pe blog pagina de facebook, ma cauti, vorbim, ne intalnim, iti schimbi parerea. Nu mi-e rusine.

Iti spun si tie cum i-am spus colegului de mai sus, nu se vorbea de cat valoreaza un website sau cat de usor pica. Daca te uiti mai atent la primul post, adica al lui Alexey, intelegi exact despre ce se discuta.

Nu ma intereseaza daca ati citit ce am scris, e mult, e despre voi, va jignesc, va arat cat de 'baieti' sunteti.
Am scris asta la 6:50 dimineata, pot exista greseli gramaticale, nu stau sa recitesc.

Hai salut!

p.s.: N-am pc cu 64 mb ram. Stati voi linistiti, nu asta era problema.
p.s.2: @kudosfan - sa nu crezi ca sunt vreun frustrat, daca macar incerci sa afirmi asta vreau sa stii ca aveai ban in secunda doi cand ai facut postul asta (si nu ca sufar de acces, pur si simplu din vina ta si din posturile pe care le faci), asadar, te rog, nu insista pe treaba asta.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

16 Aug 2014, 08:54

Catgroove wrote:
s o u n d - wrote:----
Daca erai mai inteligent decat mine, crede-ma, nu faceai postul asta. In cazul in care esti atat de inteligent, spune-mi, te rog, cum se face ca nu ai citit toate posturile de pe prima pagina? (te rog, nu spune ca le-ai citit fiindca te faci de ras). Am spus foarte clar 'si-a revenit dupa un reset la browser'. Putin cam 'inteligenta' situatia, nu crezi? A creat subiectul fiindca amandurora nu ni se incarca pagina sau se incarca foarte greu. Eram pe skype, vroiam sa vedem ceva pe facebook si nu a mers.

Ca sa iti mai arat inca o data cat de cretin esti, pentru ca esti, crede-ma, aici nu s-a vorbit de cat anume valoreaza facebook si cat este de important fata de extreamcs. DA, am afirmat si o sa mai afirm o data lucrul asta, exista momente cand extreamcs se incarca mult mai rapid decat facebook. De ce? Pentru ca nu consuma atat de multe resurse, desteptule.
Iti arat site-uri de news din alte state care produc mii pe zi (sa nu ma contrazici) si se incarca mai greu decat site-uri care nu produc nici macar un cent. De ce? Ti-am explicat mai sus.

Ma caracterizeaza numele? Ciobanu? La asta te referi? Daca ma caracteriza, fii sigur ca in momentul de fata nu scriam posturi in care te citam, copil prost (daca nu esti copil este mult mai grav). Te-am jignit pentru ca meriti. Nu ma cunosti, n-ai nicio tangenta cu mine, insa, ma asociezi cu diferite categorii sociale. Eu macar imi permit si nu imi este rusine sa imi postez parerile pe net, nu ma opreste nimic sa castig bani din net, nu sunt un frustrat. Ma intelegi? Daca nu, iti ofer niste ghiduri de dezvoltare personala. Eu nu am citit niciodata astfel de ghiduri, insa, pentru tine o sa o fac si o sa iti explic in detaliu cum sta treaba. Daca ai alte comentarii arunca-le aici, daca nu...chiar nu ma intereseaza.
cum ți-am zis, sunt mai inteligent decât tine, ai 19 ani, la 19 ani să stai pe net și să nu realizezi nimic e ceva de rău, nu e bine (și nu-mi zice că ai realizat ceva că nu te crede nimeni)

nu mă afectează cu nimic că mă faci copil, cretin și prost, aici ți-ai dat drumu la frustrare tu, nu eu
faci bani din net? hahaha, du-te la muncă că faci umbră pământului degeaba, la 19 ani ești un puțoi, dacă îți taie mami netu întri în depresie

cât te-ai chinui să scrii rândurile astea? ai vrut să mă faci de râs, dar atât ai putut, să mă jignești

Ghiță Ciobanu (Catgroove) wrote:Inca din anul 2012 m-am axat foarte tare pe partea de SEO on-page, astfel incat sa ofer calitate top-notch castig un ban cinstit pentru ca mama sa fie mandra de mine ca ma descurc singur (cu toate ca o fac de pe la 16 ani).
eşti penibil, ce ştii tu? SEO? adică rahat în ploaie, orice prost e mare expert SEO după ce s-a uitat la 2-3 tutoriale pe net, bravo, tot respectul meu.

bravo ţie eşti la facultate, ai o vârstă, ar trebui să ai şi puţină minte, dar de unde
chiar dacă ar fi fost mai uşor şi pentru mine să te înjur în loc să scriu astea, cum ţi-am zis sunt mai inteligent ca tine, dacă erai inteligent nu reacţionai aşa, nu făceai tam-tam şi nu mă jigneai, eşti doar un nimeni cu funcţie pe extreamcs care face pu_la mare pe aici, dar în rest e un 0.

mersi de atenţie, şi drăguţă semnătură ai, văd că nu se ţine cont de ea.

mult noroc în carieră, poate ajungi ceva şi o faci pe mami mândră de tine.
User avatar
KudosFAN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 560
Joined: 07 Feb 2012, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mai joc !
Detinator server CS: Nu.
SteamID: wnnkz
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times
Contact:

16 Aug 2014, 12:01

O sa am ban in secunda doi pentru ca tu esti pupincuristu lu Alexey din cate observ. Ma pis pe tine si pe banu tau. Oricum ma pis pe forumu asta, o comunitate in care staffu nu depaseste 12 ani, inapoi la oi, "ciobanule".

PS: Ai nasu ala, zici ca esti Shrek.

Image
Last edited by twinkie on 16 Aug 2014, 16:11, edited 1 time in total.
Reason: limbaj + atac la persoana. vezi ca nu alexey te-a banat, ci eu.
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

16 Aug 2014, 12:04

KudosFAN wrote:O sa am ban in secunda doi pentru ca tu esti pupincuristu lu Alexey din cate observ. Ma pis pe tine si pe banu tau. Oricum ma pis pe forumu asta, o comunitate in care staffu nu depaseste 12 ani, inapoi la oi, "ciobanule".

PS: Ai nasu ala, zici ca esti Shrek.

Image
Tu cu arati :meme
Image
User avatar
KudosFAN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 560
Joined: 07 Feb 2012, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mai joc !
Detinator server CS: Nu.
SteamID: wnnkz
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times
Contact:

16 Aug 2014, 12:07

Nu ca si Shrek, categoric.

Nu sunt chiar atat de redus mintal sa-mi pun poze cu fata mea peste tot.
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

16 Aug 2014, 12:10

KudosFAN wrote:Nu ca si Shrek, categoric.

Nu sunt chiar atat de redus mintal sa-mi pun poze cu fata mea peste tot.
Nu inseamna sa fi redus,inseamna sa te simti bine in pielea ta si sa fi mandru de tine.Bine ca el are tupeu sa se arate,tu ai ? :troll
Image
User avatar
KudosFAN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 560
Joined: 07 Feb 2012, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mai joc !
Detinator server CS: Nu.
SteamID: wnnkz
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times
Contact:

16 Aug 2014, 12:14

Nu inseamna deloc ceea ce ai spus tu. Inseamna sa lasi toti retardatii de pe internetu asta sa-ti vada fata, si daca o dai in belea, le faci munca unora mai usoara.
Last edited by twinkie on 16 Aug 2014, 16:08, edited 1 time in total.
Reason: Te-ai gandit putin ca nu ma intereseaza aspectul asta? Daca vroiam sa fac prostii stateam undercover.
User avatar
ultramania
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 115
Joined: 10 Jan 2009, 17:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Reclama!
Detinator server CS: Cs.UltraMania.Ro
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

16 Aug 2014, 12:31

Nu compara facebook cu extreamcs pentru ca facebook are milioane de utilizatorii si voi abia 48000 si nu aveti ce au ei pe stocare aveti un forum si un site... maxim 4-5 gb dar ei ? :) nu se face comparatie cu asa ceva eu nu am probeme de raspuns la pagina e instant. Fiecare ce calculator are:)
Image
See No Evil 2 (2014) Online DVD -> Vizioneaza Online
Filme Online ==> Click Aici!
Seriale Noi 2014 : Click Aici!
Id meu de mess : um_diablo
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Semrush [Bot] and 405 guests