Ce faci după ce termini liceul?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

29 Mar 2016, 21:45

vAc wrote:
Crisstinell wrote:dupa ce dau bacul si il pic o sa trebuiasca sa mai sufar vreo 2-3 ani sa fac niste bani , apoi bucuros parasesc romania si ma duc in germania/austria/anglia
Adica esti prost ca nu poti sa iei bacul dar te plangi de Romania? :troll
da is prost , dar nu-i vina mea , sa fii fost tu in scoala in care am fost eu poate chiar invatai ceva , insa nu prea cred
abia acum mai pot invata ceva pentru ca aici is profesorii cu capul pe umeri [la liceu]
RoyalServer 2
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

30 Mar 2016, 03:03

Cand am venit acum 1 an in UK erau romani multi, dar dominau polonezii, indienii si lituanienii, iar acum de cateva saptamani vin nonstop frate, peste tot numai romani.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

30 Mar 2016, 09:58

blackgate wrote:
Andreeas. wrote:Majoritatea o să spună ca vor să plece în afara .. M-am gandit si eu la solutia asta , in RO nu fac nimic
normal ca nu vei face nimic in Romania daca nu te duce capul :) de asta preferati toti tari straine
daca ai fi invatat, ti-ar fi placut un hobby din care sa poti face bani, ai ramane in Romania dar, daca tie nu-ti place ... la cules de capsuni tata
Total de acord.

Doar cei ce au mentalitate de "angajat" cauta sa fuga de aici pentru un job mai bun in afara. Nu ar sta sa isi puna mintea la contributie ca sa faca ceva de viitor.
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

30 Mar 2016, 11:06

Am prieteni si in Franta si in Anglia.
In Anglia iau ca si chelner dublu, chiar triplu cat ia un politist in Romania.
Masa si cazare asigurate.
Nu fumez, deci o sa ies cu mult pe +.
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

30 Mar 2016, 11:29

OriginalDeath wrote:Am prieteni si in Franta si in Anglia.
In Anglia iau ca si chelner dublu, chiar triplu cat ia un politist in Romania.
Masa si cazare asigurate.
Nu fumez, deci o sa ies cu mult pe +.
Asa zic si eu cand o sa plec. Nu spune nimeni ca in Ro nu poti castiga si sa ajungi la un salariu mai mare fata de cel normal insa sa fim seriosi... conditiile de aici nu sunt ca acolo. Un salariu care il iei aici pe 3 luni de zile, acolo il iei in o luna, depinde de situatie / lucru.

Laur, daca cineva ti-ar spune ca are un loc asigurat pentru tine de munca in afara, cu un salariu decent, munca decenta si toate conditiile, nu-mi spune ca nu ai accepta. Majoritatea la asta se gandesc, si sa fim seriosi o mare parte din noi gandesc asa.
User avatar
Omar_Airmax
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 232
Joined: 12 Sep 2015, 17:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Constanța, România
Contact:

30 Mar 2016, 11:45

Am terminat si deja fac Universitatea Maritimă Constanța, vreau să o termin și să plec pe funcție.
User avatar
AK47s
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 544
Joined: 05 Jan 2015, 00:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Adrenalină fără număr.
Fond eXtream: 0
Location: Palo alto
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times
Contact:

30 Mar 2016, 16:12

Majoritatea faceti facultati si toate cele si pana la urma in romania nu prea ai ce face si va vad pe la McDonald's ca lucrati... Majoritatea migreaza nu prea e ceva de facut in romania.
User avatar
BANDIT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1952
Joined: 29 Dec 2009, 23:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Has thanked: 79 times
Been thanked: 109 times

30 Mar 2016, 16:15

Nu-l termin si la 18 ani ma evapor din tara :)
Total de acord.

Doar cei ce au mentalitate de "angajat" cauta sa fuga de aici pentru un job mai bun in afara. Nu ar sta sa isi puna mintea la contributie ca sa faca ceva de viitor.
O mare prostie, la inceput este NORMAL sa te angajezi sa castigi o suma (nu in Romania, cu siguranta) si pe viitor te faci talhar / jmenar etc, ai multe variante :)

In Anglia daca vrei sa faci ceva pe viitor firmele mari au Training (gen scoala profesionala la noi) te invata tot ce tre sa stii si iti da si diploma cu care te poti angaja oriunde in acel domeniu ;) ;)

Chiar imi place cand ii vad la McDonalds oameni la 25-30 de ani angajati pe 700 lei, mai bine intrii in puscarie pe viata decat asa ceva. =)) =)) =))
Dau bani PayPal pentru bani Paysafe/Skrill.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

30 Mar 2016, 16:25

BANDIT wrote:Nu-l termin si la 18 ani ma evapor din tara :)
Total de acord.

Doar cei ce au mentalitate de "angajat" cauta sa fuga de aici pentru un job mai bun in afara. Nu ar sta sa isi puna mintea la contributie ca sa faca ceva de viitor.
O mare prostie, la inceput este NORMAL sa te angajezi sa castigi o suma (nu in Romania, cu siguranta) si pe viitor te faci talhar / jmenar etc, ai multe variante :)

In Anglia daca vrei sa faci ceva pe viitor firmele mari au Training (gen scoala profesionala la noi) te invata tot ce tre sa stii si iti da si diploma cu care te poti angaja oriunde in acel domeniu ;) ;)

Chiar imi place cand ii vad la McDonalds oameni la 25-30 de ani angajati pe 700 lei, mai bine intrii in puscarie pe viata decat asa ceva. =)) =)) =))
Din moment ce au nevoie de bani. Probabil acei oameni au deja o familie intemeiata ( asa cum o fi ea ).
Sunt multe cazuri in care sunt familii nevoiase si un membru din familie, de preferat barbatul, cauta un loc de munca ca sa-si intretina familia, daca tot si-a facut-o. Indiferent de cat de bine sunt platiti.
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

30 Mar 2016, 17:36

am stat 8 luni in anglia....am facut undeva la 20.000 de euro in astea 8 luni...... o sa mai stau 2-3 ani strang ceva bani cu tata si o sa-mi deschid ceva la mine in oras.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

30 Mar 2016, 18:49

BANDIT wrote:Nu-l termin si la 18 ani ma evapor din tara :)
Total de acord.

Doar cei ce au mentalitate de "angajat" cauta sa fuga de aici pentru un job mai bun in afara. Nu ar sta sa isi puna mintea la contributie ca sa faca ceva de viitor.
O mare prostie, la inceput este NORMAL sa te angajezi sa castigi o suma (nu in Romania, cu siguranta) si pe viitor te faci talhar / jmenar etc, ai multe variante :)

In Anglia daca vrei sa faci ceva pe viitor firmele mari au Training (gen scoala profesionala la noi) te invata tot ce tre sa stii si iti da si diploma cu care te poti angaja oriunde in acel domeniu ;) ;)

Chiar imi place cand ii vad la McDonalds oameni la 25-30 de ani angajati pe 700 lei, mai bine intrii in puscarie pe viata decat asa ceva. =)) =)) =))
Cum pl^m sa razi de un om care muncește?
fantasyxd.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 69
Joined: 28 Mar 2016, 14:38
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

31 Mar 2016, 22:02

ma duc 2 ani la campina , si dupa ies un amar de politai, omorand mcv-urile / loganurile astora. =]]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information