Ce sa faci ca sa te ingrasi?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

23 Oct 2012, 21:33

JALNIC !
http://www.dietetik.ro/afla-si-tu-cum-p ... /1157.html

"ca cred" ca esti penibil .
RoyalServer
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

23 Oct 2012, 21:58

Si ce ai tu cu asta daca am copiat si am postat?Am facut un topic general!
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

23 Oct 2012, 22:00

m.alex wrote:
eXpres wrote:shaorma , kebab , pizza , cola .
daca esti slab de la mama natura, mananci degeaba shaorma si kebab.. nu faci altceva decat sa-ti distrugi organismul
Corect asa sunt eu...si bag in mine 'ca spartu' :)))
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

23 Oct 2012, 22:48

Degeaba mancati mult,asta tine de metabolism..de ex eu ma ingras repede si am prieteni care mananca de 5 ori cat mine si nu se ingrasa.
Nici sala nu e sfanta deoarece am un prieten care face sala cu mine si ba se ingrasa 1-2 kg ba slabeste..faza e ca nu ia proteine,face totul natural.
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

23 Oct 2012, 23:41

aNdRw. wrote:Doamne :-j
SALA + mancare (4-5 mese pe zi) = mai mult ca perfect
Sau daca vreti musculatura calumea:
SALA + mancare (4-5 mese pe zi) + Proteine si Aminoacizi - in 3-4 luni te faci Hulk

Apropo pentru cei care o sa ma critice deoarece am zis ca sa ia proteine si aminoacizi aceia care sunt foarte slabi:
1.Proteinele nu sunt steroizi. Fara proteine nu ai cum sa traiesti ( Asa ca nu are cum sa iti afecteze organismul)
2.Aminoacizi, stimulenti pentru musculatura, au absortie rapida(ajuta la cresterea musculaturii)

Cand nu mai iei suplimentele este 2 nu o sa te desumflii probabil o sa te mai ingrasi putin daca nu mai faci nici acasa macar 10 flotari. ;)
Bafta !
Aaa da ma, intr-un an esti Arnold daca in 3-4 luni te faci mare cu proteine amino si sala?


ON: Daca vreti sa va ingrasati, va recomand sa lasati shaorma, sucuri, prajeli etc pana nu va faceti grasi cu adevarat, mai bine pui masa de calitate pe tine, nu grasimi proaste, va recomand sa va duceti la sala, folositi suplimente pentru ectomorfi, gainere, mancati multi carbohidrati (cartofi, banane etc), mancare bogata in proteine, cu un antrenament bine pus la punct o sa ajungeti sa luati in greutate si in masa musculara, pentru cei slabi este foarte bine (mi-ar placea sa fii fost si eu asa slab inainte de sala) ca se pune numai masa musculara daca e totul ca la carte.

Va recomand asa:

Proteine pentru masa musculara. - luati astea pentru 3-4 luni, dupa ce luati in greutate incepeti sa folositi proteine mai putin bogate in carbohidrati si grasimi (proteina pura gen Gold Whey de la ON - Optimum Nutrition), Creatina este foarte buna, da forta, pui foarte repede si bine masa musculara pe tine...

Nota: Toate sfaturile date de mine sunt la randul lor culese din auzite, nu spun ca sunt un expert, poate am gresit, cei care se stiu in domeniu pot sa ma corecteze.
User avatar
abbymiez
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 28 Dec 2009, 23:23
Detinator Steam: Da
CS Status: salut
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni ( 14.06.2010 )
Ban 3 luni ! ( 10.10.2010 )
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

24 Oct 2012, 00:07

maxim 3 mese pe zi bogate in carbohidrati si proteine, poti sa bagi legume bogate in amidon (cartofi, mazare, broccoli, fasole), fructe (de toate felurile, nu prea are importanta, doar sa nu exagerezi cu ele: banane, piersici, urzici, prune, portocale, alune, nuci etc). ca sa pui ceva pe tine, ai nevoie de proteine, incearca sa mananci cat mai multe albusuri de ou, 100g de albus are vreo 13g de proteine, eu unul cand faceam sala mancam vreo 7 albusuri dimineata si 7 seara, dar asta o sa te coste ceva bani. baga carne de toate felurile pui/curcan/porc/vita etc in special facuta la gratar ca sa nu-si piarda din proteine, incearca sa eviti dulciurile si fast-foodurile, din astea n-o sa asimilezi nimic, mananca paine integrala, cereale, orez, bea lapte.. ***, incearca si ceva suplimente.. sau cel mai bine nu ne asculta pe noi si mergi la un nutritionist, el va stii mult mai bine ce sa faci..
frustratii dr_eq.
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

24 Oct 2012, 00:23

Eu de 4 ani de zile ma mentin la 60 kg, iar acum am 1.75 (inaltime) . Am avut veri in care mancam de 5 ori pe zi si veri in care mancam de 2 ori in 2 zile si tot 59-60 kg am :-?? . Faza este ca fac sport de minim 5 ori pe saptamana :)) si de regula mananc cand imi vine foame si nu tin cont de ceea ce mananc :-? . Destul de ciudat, as vrea sa am undeva la 65 kg...dar...
User avatar
r1ppy
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 160
Joined: 30 Sep 2012, 22:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator restrictionat!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times
Contact:

24 Oct 2012, 01:34

Se stie din mosi stramosi cine mananca mult si este slab trebuie dus la spital deoarece are arderile prea rapide , la spital va trateaza si va introduce vitamine in sange , dar la multe persoane dupa ce fac acest lucru corpul se dezvolt in asa hal in cat poti deveni obez .


Si nu mai vorbiti voi ca nu este bine sa mananci produse fast food , pentru ca toata lumea mananca:)) sa fim seriosi :) Si nu fac rau daca mananca de 2 -3 ori pe saptamana , produsele fast food fac rau daca mananci in exces :P
Caut admini de noapte si OWNERI SA DONEZE INTRE 5 SI 25 EURO !
Image
Yahoo : pxp.n0limit@yahoo.com
Steam : bunicu_magic
User avatar
aNdRw.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 366
Joined: 15 Jan 2012, 18:01
Detinator Steam: Da
CS Status: antipatic
Detinator server CS: Nu
Location: pe ici pe colo
Has thanked: 40 times
Been thanked: 21 times

24 Oct 2012, 20:33

@PopaGABRiEL, daca tu iti iei suplimente nutritive la 30-40 lei care au maxim 10% proteine e problema ta... DACA NU AI INCERCAT DE CE VORBESTI?
Cumpara-ti WPI(cel mai bun supliment) sau GFX 8 (este al 2-lea dupa WPI) + Aminoacizi buni cum ar fi : BCAA sau Glutamine (acestia ajuta tesutul muscular sa se refaca, practic din proteine+aminoacizi se formeaza tesutul muscular)
In fine nu mai explic pentru cei care mai bine stau cu berea langa ei uitandu-se la un meci in speranta de a fi "musculosi"! :))
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

24 Oct 2012, 20:37

PopaGABRiEL wrote:
aNdRw. wrote:Doamne :-j
SALA + mancare (4-5 mese pe zi) = mai mult ca perfect
Sau daca vreti musculatura calumea:
SALA + mancare (4-5 mese pe zi) + Proteine si Aminoacizi - in 3-4 luni te faci Hulk

Apropo pentru cei care o sa ma critice deoarece am zis ca sa ia proteine si aminoacizi aceia care sunt foarte slabi:
1.Proteinele nu sunt steroizi. Fara proteine nu ai cum sa traiesti ( Asa ca nu are cum sa iti afecteze organismul)
2.Aminoacizi, stimulenti pentru musculatura, au absortie rapida(ajuta la cresterea musculaturii)

Cand nu mai iei suplimentele este 2 nu o sa te desumflii probabil o sa te mai ingrasi putin daca nu mai faci nici acasa macar 10 flotari. ;)
Bafta !
Aaa da ma, intr-un an esti Arnold daca in 3-4 luni te faci mare cu proteine amino si sala?


ON: Daca vreti sa va ingrasati, va recomand sa lasati shaorma, sucuri, prajeli etc pana nu va faceti grasi cu adevarat, mai bine pui masa de calitate pe tine, nu grasimi proaste, va recomand sa va duceti la sala, folositi suplimente pentru ectomorfi, gainere, mancati multi carbohidrati (cartofi, banane etc), mancare bogata in proteine, cu un antrenament bine pus la punct o sa ajungeti sa luati in greutate si in masa musculara, pentru cei slabi este foarte bine (mi-ar placea sa fii fost si eu asa slab inainte de sala) ca se pune numai masa musculara daca e totul ca la carte.

Va recomand asa:

Proteine pentru masa musculara. - luati astea pentru 3-4 luni, dupa ce luati in greutate incepeti sa folositi proteine mai putin bogate in carbohidrati si grasimi (proteina pura gen Gold Whey de la ON - Optimum Nutrition), Creatina este foarte buna, da forta, pui foarte repede si bine masa musculara pe tine...

Nota: Toate sfaturile date de mine sunt la randul lor culese din auzite, nu spun ca sunt un expert, poate am gresit, cei care se stiu in domeniu pot sa ma corecteze.
Îţi dai seama câţi hamburgeri îşi cumpără ei cu 339 lei , banii de proteine ?

r1ppy, de 3 ori pe săptămână este mult, ar veni de 12 ori pe lună ... şi la o singură dată nu cred că te abţii la un hamburger , iei şi nişte cartofi prăjiţi , o cola , sos , etc. Prea mult deja. Odată pe lună poate..
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

24 Oct 2012, 22:33

Ex3cuTioN wrote:Eu de 4 ani de zile ma mentin la 60 kg, iar acum am 1.75 (inaltime) . Am avut veri in care mancam de 5 ori pe zi si veri in care mancam de 2 ori in 2 zile si tot 59-60 kg am :-?? . Faza este ca fac sport de minim 5 ori pe saptamana :)) si de regula mananc cand imi vine foame si nu tin cont de ceea ce mananc :-? . Destul de ciudat, as vrea sa am undeva la 65 kg...dar...
La fel ca tine si eu am undeva la 1.74 si 60 kg...am facut sport cativa ani..mai dau cate o tura cu bicicleta..si mananc cand vreau,ce vreau :))
User avatar
Every
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4292
Joined: 01 Jan 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat în voiaj!
SteamID: hypnotiqueeee
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 2 luni
Utilizator neserios(tepar)
Location: Constanța
Has thanked: 449 times
Been thanked: 152 times

24 Oct 2012, 22:39

O paine la fiecare masa;
Ia proteine sa te ingrasi.

Altii incearca sa slabeasca si tu vrei sa te ingrasi :)) bun asa.
#retras de pe forum.
mai intru foarte rar .. dacă vreți ceva, lăsați mesaj privat și când mai intru vă răspund.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Mail.RU [Bot], Yandex [Bot] and 410 guests