Facultate sau cursuri de hairstyling

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Ce ai alege pentru viitorul tau ?

FACULTATE
6
55%
CURSURI DE HAIRSTYLIST (DOAR DACĂ TE PASIONEAZĂ)
5
45%
 
Total votes: 11
User avatar
ceh9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 105
Joined: 26 Jul 2015, 16:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Aug 2015, 00:49

ROBERT-GOE wrote:
ceh9 wrote:
ROBERT-GOE wrote: Da
Am fost acum 4 zile sa ma tund si era un băiat nou ca adi era plecat
Văd ca lu ăla ii bagă programările pe care ei nu le pot pune
Haha. :))
Eu dupa ce termin cursurile, o sa caut sa fiu ucenic (asa e la inceput) la un salon, ma gandeam la Creative/Marocco/Socco/Glam astea ... altele asa mai cunoscute nici nu stiu. La Eximia n-am nicio sansa. :))
Pai așa a început si el... Ma tund la el de 4 ani. La început era ucenic la Paul la j'adore care era cel mai șmecher salon, după l-au închis si a plecat cu adi... A schimbat vreo 2 locații.
Felicitari lui, eu chiar il apreciez, la momentul actual cel mai bine si cel mai bine se tunde lumea la Perfect Style, e scump .. dar si calitatea e vizibila.

Doamne ajuta sa imi gasesc undeva ucenic, dar nu vreau sa stau mult asa, vreau sa-i demonstrez patroanei/patronului ca ma descurc in ale tunsului.
RoyalServer
User avatar
incepatorx1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 10 Jun 2015, 18:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Retired~
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Contact:

19 Aug 2015, 15:24

Am făcut 2 cursuri de hairstylist la școli diferite, dacă nu o faci din placere mai bine nu o faci.
User avatar
ceh9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 105
Joined: 26 Jul 2015, 16:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Aug 2015, 14:21

incepatorx1 wrote:Am făcut 2 cursuri de hairstylist la școli diferite, dacă nu o faci din placere mai bine nu o faci.
Am observat ca scolile de 6-10 luni nu sunt bune de nimic, aici intr-o saptamana inveti tot ce te invata in 6 luni.

O sa o fac din placere pentru ca ador meseria asta.

Astept sa votati, multumesc. :D
rochuck
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 70
Joined: 17 Oct 2014, 22:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Aug 2015, 15:41

O intrebare..exista facultalte de hairstyling?
alcool?
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 12
Joined: 19 Aug 2015, 21:08
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Aug 2015, 16:08

rochuck wrote:O intrebare..exista facultalte de hairstyling?

Citeste inca odata titlu, mersi.
User avatar
ceh9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 105
Joined: 26 Jul 2015, 16:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Aug 2015, 17:10

alcool? wrote:
rochuck wrote:O intrebare..exista facultalte de hairstyling?

Citeste inca odata titlu, mersi.
Merci, m-ai scapat sa stau sa ii explic eu :)).
User avatar
incepatorx1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 10 Jun 2015, 18:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Retired~
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Contact:

20 Aug 2015, 21:56

Eu cred ca tu nu sti ce vorbesti, in primul rand teoretic oricine tunde bine, nu ai cum sa inveti intr-o saptamana sa tunzi, in primul rand nu sti nici-o tehnica, in al2lea rand trebuie sa stii macar regulile de baza, daca esti din bucuresti te trimit eu unde am facut eu si in 3luni iesi frizer, in primul rand iti trebuie mai putins teorie si mai multa practica, frizer intr-o saptama nu o sa devi niciodata(ma faci sa rad). Scuzati greselile gramaticale dar am scris dupa telefon.
User avatar
u mad bro ?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 232
Joined: 22 Nov 2014, 01:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Aug 2015, 22:55

incepatorx1 wrote:Eu cred ca tu nu sti ce vorbesti, in primul rand teoretic oricine tunde bine, nu ai cum sa inveti intr-o saptamana sa tunzi, in primul rand nu sti nici-o tehnica, in al2lea rand trebuie sa stii macar regulile de baza, daca esti din bucuresti te trimit eu unde am facut eu si in 3luni iesi frizer, in primul rand iti trebuie mai putins teorie si mai multa practica, frizer intr-o saptama nu o sa devi niciodata(ma faci sa rad). Scuzati greselile gramaticale dar am scris dupa telefon.




Sa mori tu ? important e sa cunosti ce este frumos si pe urma aplici ce tunsori iti plac.

sunt frized de 3 luni si am invatat toate tunsorile si tehnicile posibile pe youtube, cand m-am dus la salon a fost greu la inceput iar acum fac minuni
User avatar
incepatorx1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 10 Jun 2015, 18:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Retired~
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Contact:

20 Aug 2015, 23:07

u mad bro ? wrote:
incepatorx1 wrote:Eu cred ca tu nu sti ce vorbesti, in primul rand teoretic oricine tunde bine, nu ai cum sa inveti intr-o saptamana sa tunzi, in primul rand nu sti nici-o tehnica, in al2lea rand trebuie sa stii macar regulile de baza, daca esti din bucuresti te trimit eu unde am facut eu si in 3luni iesi frizer, in primul rand iti trebuie mai putins teorie si mai multa practica, frizer intr-o saptama nu o sa devi niciodata(ma faci sa rad). Scuzati greselile gramaticale dar am scris dupa telefon.




Sa mori tu ? important e sa cunosti ce este frumos si pe urma aplici ce tunsori iti plac.

sunt frized de 3 luni si am invatat toate tunsorile si tehnicile posibile pe youtube, cand m-am dus la salon a fost greu la inceput iar acum fac minuni
Esti din bucuresti? Daca da, unde muncesti sa vedem ce minuni faci, ca frizeri dastia ca tine am vazut peste tot, astept zona si salonul, salut!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information