Facultate sau cursuri de hairstyling

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Ce ai alege pentru viitorul tau ?

FACULTATE
6
55%
CURSURI DE HAIRSTYLIST (DOAR DACĂ TE PASIONEAZĂ)
5
45%
 
Total votes: 11
User avatar
ceh9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 105
Joined: 26 Jul 2015, 16:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Aug 2015, 03:42

Ce ați alege? Facultatea sau cursurile de hairstyling. Eu pot face cursurile si sa ma angajez imediat, durează o săptămâna maxim cursurile dar dupa măcar încep sa fac bani.
Last edited by ceh9 on 19 Aug 2015, 01:14, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

18 Aug 2015, 05:20

Daca nu ai experienta nu prea te angajeaza nimeni
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2076
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

18 Aug 2015, 05:33

ceh9 wrote:durează o săptămâna maxim cursurile dar dupa măcar încep sa fac bani.
Ce usor pare, si cine te angajeaza?
User avatar
Friezakinght
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 30 Mar 2015, 16:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Aug 2015, 05:53

CIUBO. /snowyworld/ wrote:
ceh9 wrote:durează o săptămâna maxim cursurile dar dupa măcar încep sa fac bani.
Ce usor pare, si cine te angajeaza?
cineva la care te poti tunde doar 0 :)))
User avatar
@Nonamed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1373
Joined: 05 Dec 2014, 15:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu am
Detinator server CS: Nu am
SteamID: Nu am
Fond eXtream: 0
Location: Bacău

18 Aug 2015, 09:52

Chiar vorbeam cu frizerul unde ma tund si-a spus ca e nevoie de multa rabdare si dexteritate. Acum un an jumate l-am găsit din întâmplare avea cam 20 de ani dar nu prea avea clienți dar tundea foarte bine. Intre timp a devenit mai cunoscut acum are foarte mulți clienți si chiar face ogramada de bani . Am avut si eu in gând după liceu sa fac si eu acest job . L-am întrebat acuma cati clienți are a spus ca in jur de 500 in care 400 vin in fiecare luna :) .. deci eu zic ca se merita. Degeaba începi cu ideea de ce nu vin clienți de ce nu fac bani prima data trebuie sa investești o masina de tuns nu din aia de 50 de lei ..In plus trebuie sa înveți sa tunzi cu foarfeca si cu pieptanul sunt multe tutoriale pe net nu spun ca ajuta dar mai vezi si tu . După trebuie sa faci ceea ce iti place daca iti face plăcere sa tunzi si sa arate cat mai bine vei avea succes ca lumea afla imediat daca tu tunzi bine. De exemplu eu am adus vreo 10 rude si ele au adus si pe alții . Succes
User avatar
ROBERT-GOE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 162
Joined: 25 Jul 2015, 18:38
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

18 Aug 2015, 11:19

Băiatul care ma tunde nu a făcut vreun curs sau facultate, doar a învățat înainte... A stat pe lângă un alt băiat (la care ma tundeam înainte). Ma rog, băiatul asta a fost la concursuri in București, a avut ceva studii, dar cel la care ma tund acum nu are... Deci nu îți trebuie. Ideea e sa Cunoști multă lume. Băiatul asta face cam 100€/zi, e de la 12-21 cam in fiecare seara... Își scoate bani frumoși.
Sunt din constanta.
User avatar
Stereo#
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 899
Joined: 10 Jun 2015, 19:15
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

18 Aug 2015, 12:35

ROBERT-GOE wrote:Băiatul care ma tunde nu a făcut vreun curs sau facultate, doar a învățat înainte... A stat pe lângă un alt băiat (la care ma tundeam înainte). Ma rog, băiatul asta a fost la concursuri in București, a avut ceva studii, dar cel la care ma tund acum nu are... Deci nu îți trebuie. Ideea e sa Cunoști multă lume. Băiatul asta face cam 100€/zi, e de la 12-21 cam in fiecare seara... Își scoate bani frumoși.
Sunt din constanta.
Da dar daca vrei sa ai frizerie personala iti trebuie diploma , n-ai voie fara asa ceva
User avatar
ROBERT-GOE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 162
Joined: 25 Jul 2015, 18:38
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

18 Aug 2015, 12:39

Stereo# wrote:
ROBERT-GOE wrote:Băiatul care ma tunde nu a făcut vreun curs sau facultate, doar a învățat înainte... A stat pe lângă un alt băiat (la care ma tundeam înainte). Ma rog, băiatul asta a fost la concursuri in București, a avut ceva studii, dar cel la care ma tund acum nu are... Deci nu îți trebuie. Ideea e sa Cunoști multă lume. Băiatul asta face cam 100€/zi, e de la 12-21 cam in fiecare seara... Își scoate bani frumoși.
Sunt din constanta.
Da dar daca vrei sa ai frizerie personala iti trebuie diploma , n-ai voie fara asa ceva
Asta nu știu sigur... El are spațiu închiriat intr-o zona extrem de buna, lângă o cafenea, cu un prieten de-al lui
User avatar
ceh9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 105
Joined: 26 Jul 2015, 16:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Aug 2015, 12:55

ROBERT-GOE wrote:
Stereo# wrote:
ROBERT-GOE wrote:Băiatul care ma tunde nu a făcut vreun curs sau facultate, doar a învățat înainte... A stat pe lângă un alt băiat (la care ma tundeam înainte). Ma rog, băiatul asta a fost la concursuri in București, a avut ceva studii, dar cel la care ma tund acum nu are... Deci nu îți trebuie. Ideea e sa Cunoști multă lume. Băiatul asta face cam 100€/zi, e de la 12-21 cam in fiecare seara... Își scoate bani frumoși.
Sunt din constanta.
Da dar daca vrei sa ai frizerie personala iti trebuie diploma , n-ai voie fara asa ceva
Asta nu știu sigur... El are spațiu închiriat intr-o zona extrem de buna, lângă o cafenea, cu un prieten de-al lui
Vorbesti de Emil cel de langa Filicori Lapusneanu, sau de cine ?

Multumesc la restul pentru sfaturi, mai astept. La inceput e logic ca nu voi tunde, ci voi spala clientul, o voi coafa daca e femeie, iar dupa ce prinde patronul incredere voi tunde, cursurile astea sunt cele mai bune.

http://stilistultau.ro/
User avatar
ROBERT-GOE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 162
Joined: 25 Jul 2015, 18:38
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

18 Aug 2015, 14:28

ceh9 wrote:
ROBERT-GOE wrote:
Stereo# wrote: Da dar daca vrei sa ai frizerie personala iti trebuie diploma , n-ai voie fara asa ceva
Asta nu știu sigur... El are spațiu închiriat intr-o zona extrem de buna, lângă o cafenea, cu un prieten de-al lui
Vorbesti de Emil cel de langa Filicori Lapusneanu, sau de cine ?

Multumesc la restul pentru sfaturi, mai astept. La inceput e logic ca nu voi tunde, ci voi spala clientul, o voi coafa daca e femeie, iar dupa ce prinde patronul incredere voi tunde, cursurile astea sunt cele mai bune.

http://stilistultau.ro/
Da
Am fost acum 4 zile sa ma tund si era un băiat nou ca adi era plecat
Văd ca lu ăla ii bagă programările pe care ei nu le pot pune
User avatar
ceh9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 105
Joined: 26 Jul 2015, 16:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Aug 2015, 14:42

ROBERT-GOE wrote:
ceh9 wrote:
ROBERT-GOE wrote: Asta nu știu sigur... El are spațiu închiriat intr-o zona extrem de buna, lângă o cafenea, cu un prieten de-al lui
Vorbesti de Emil cel de langa Filicori Lapusneanu, sau de cine ?

Multumesc la restul pentru sfaturi, mai astept. La inceput e logic ca nu voi tunde, ci voi spala clientul, o voi coafa daca e femeie, iar dupa ce prinde patronul incredere voi tunde, cursurile astea sunt cele mai bune.

http://stilistultau.ro/
Da
Am fost acum 4 zile sa ma tund si era un băiat nou ca adi era plecat
Văd ca lu ăla ii bagă programările pe care ei nu le pot pune
Haha. :))
Eu dupa ce termin cursurile, o sa caut sa fiu ucenic (asa e la inceput) la un salon, ma gandeam la Creative/Marocco/Socco/Glam astea ... altele asa mai cunoscute nici nu stiu. La Eximia n-am nicio sansa. :))
User avatar
ROBERT-GOE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 162
Joined: 25 Jul 2015, 18:38
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

18 Aug 2015, 14:45

ceh9 wrote:
ROBERT-GOE wrote:
ceh9 wrote:
Vorbesti de Emil cel de langa Filicori Lapusneanu, sau de cine ?

Multumesc la restul pentru sfaturi, mai astept. La inceput e logic ca nu voi tunde, ci voi spala clientul, o voi coafa daca e femeie, iar dupa ce prinde patronul incredere voi tunde, cursurile astea sunt cele mai bune.

http://stilistultau.ro/
Da
Am fost acum 4 zile sa ma tund si era un băiat nou ca adi era plecat
Văd ca lu ăla ii bagă programările pe care ei nu le pot pune
Haha. :))
Eu dupa ce termin cursurile, o sa caut sa fiu ucenic (asa e la inceput) la un salon, ma gandeam la Creative/Marocco/Socco/Glam astea ... altele asa mai cunoscute nici nu stiu. La Eximia n-am nicio sansa. :))
Pai așa a început si el... Ma tund la el de 4 ani. La început era ucenic la Paul la j'adore care era cel mai șmecher salon, după l-au închis si a plecat cu adi... A schimbat vreo 2 locații.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Facebook [Bot] and 478 guests