fenomene paranormale :-??

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
VirtuaL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 967
Joined: 08 Nov 2007, 21:58
Detinator Steam: Da
CS Status: plecat pe marte
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Detinator CS.eXtreamCS.com
Fost detinator GG.eXtreamCS.com
Fost detinator HNS.eXtreamCS.com
Admin CS.eXtreamCS.com
Location: TURDA!
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

27 Jan 2010, 11:04

teprivessc wrote:sa va mai zic una asta nu e paranormala
eram mai demult la mare si aveam vreo 9-10 ani...Am iesit cu sormea in oras si cu inca o prietena de a iei..eu m-am plictisit si voiam sa ma duc la casa unde eram cazati...mergeam pe o strada libera si deodata unu imi zice :-Ba tu unde te duci? -La cazare -WA ia vino aici...Cand am auzit asta am fugit cat am putut si cica la el :- Stai ***
te-ai trezit si a fost dimineata ,right?
Xdye Outwear (şlapii)
Bershka(pantalonii 3/4)
Bershka (maieul)
Festina (ceas pe mana)
Ray Ban (ochelarii)
RoyalServer
User avatar
CZBBRO[
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 316
Joined: 19 Jun 2009, 02:06
Detinator Steam: Da
CS Status: pwh'
Detinator server CS: Nu
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

28 Jan 2010, 10:14

Asa ca o paranteza, am ramas cu sechele 2 nopti de la Paranormal Activity ( film ).
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

28 Jan 2010, 10:18

CZBBRO[ wrote:Asa ca o paranteza, am ramas cu sechele 2 nopti de la Paranormal Activity ( film ).
Ultima faza ma speriat de am sarit din scaun.. in rest nu prea :))
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

23 Apr 2011, 14:11

Cred ca toti am trecut prin cel putin o faza pe care o putem numi fenomen paranormal.
Hai sa va zic prin ce am trecut eu cu cateva luni in urma.

Stateam la birou, modificand ceva la site-ul meu, pe calculator.
Biroul meu este la colt de camera, in partea stanga la aproximativ 50 cm este geamul, iar in partea dreapta la vreo 10M este usa. Usa cu geam prin care se poate vedea clar o persoana cand trece pe hol, deci dupa usa se afla un mic hol.

Auzind zgomot pe hol, am aruncat privirea spre usa, unde am vazut CLAR ca a trecut o persoana mai "solida", tin sa precizez ca nu se vede clar, ci "pixelat" prin acel geam de la usa.
Sa fiu sincer, nu m-am ridicat de la birou, mi-a fost frica..mi-am continuat treaba, dar am tras o spaima de numa-numa :))

Cateva lucruri precise:
-am fost singur in casa
-usa de la intrare a fost inchuiata
-geamurile inchise (era iarna pe atunci)
-eram TREAZ (nu am fumat, baut, etc)
-nu sunt sub tratament
-am vazut CLAR

Raspunsuri?
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
User avatar
okonina
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 329
Joined: 27 Jul 2010, 17:53
Detinator Steam: Nu
Location: Resita
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times

23 Apr 2011, 14:35

m2rkus wrote:Cred ca toti am trecut prin cel putin o faza pe care o putem numi fenomen paranormal.
Hai sa va zic prin ce am trecut eu cu cateva luni in urma.

Stateam la birou, modificand ceva la site-ul meu, pe calculator.
Biroul meu este la colt de camera, in partea stanga la aproximativ 50 cm este geamul, iar in partea dreapta la vreo 10M este usa. Usa cu geam prin care se poate vedea clar o persoana cand trece pe hol, deci dupa usa se afla un mic hol.

Auzind zgomot pe hol, am aruncat privirea spre usa, unde am vazut CLAR ca a trecut o persoana mai "solida", tin sa precizez ca nu se vede clar, ci "pixelat" prin acel geam de la usa.
Sa fiu sincer, nu m-am ridicat de la birou, mi-a fost frica..mi-am continuat treaba, dar am tras o spaima de numa-numa :))

Cateva lucruri precise:
-am fost singur in casa
-usa de la intrare a fost inchuiata
-geamurile inchise (era iarna pe atunci)
-eram TREAZ (nu am fumat, baut, etc)
-nu sunt sub tratament
-am vazut CLAR

Raspunsuri?
Daca era zi poate era un porumbel sau ceva de genu care o trecut pe la geam si ai vazut umbra lui sau daca era noapte o fi trecut o masina prin fata(afara) cu luminile aprinse si se fac tot felul de umbre,lumini,asa patesc si eu :)
User avatar
sAnTaSTAR!
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1046
Joined: 26 Mar 2009, 16:48
Detinator Steam: Da
CS Status: sefulake ~
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 1 luna !
Location: little paris
Has thanked: 90 times
Been thanked: 48 times

23 Apr 2011, 14:41

m2rkus wrote:Cred ca toti am trecut prin cel putin o faza pe care o putem numi fenomen paranormal.
Hai sa va zic prin ce am trecut eu cu cateva luni in urma.

Stateam la birou, modificand ceva la site-ul meu, pe calculator.
Biroul meu este la colt de camera, in partea stanga la aproximativ 50 cm este geamul, iar in partea dreapta la vreo 10M este usa. Usa cu geam prin care se poate vedea clar o persoana cand trece pe hol, deci dupa usa se afla un mic hol.

Auzind zgomot pe hol, am aruncat privirea spre usa, unde am vazut CLAR ca a trecut o persoana mai "solida", tin sa precizez ca nu se vede clar, ci "pixelat" prin acel geam de la usa.
Sa fiu sincer, nu m-am ridicat de la birou, mi-a fost frica..mi-am continuat treaba, dar am tras o spaima de numa-numa :))

Cateva lucruri precise:
-am fost singur in casa
-usa de la intrare a fost inchuiata
-geamurile inchise (era iarna pe atunci)
-eram TREAZ (nu am fumat, baut, etc)
-nu sunt sub tratament
-am vazut CLAR

Raspunsuri?
Era tactu cu maicata faceau nebunii :>
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

23 Apr 2011, 14:44

Si eu am des presimtiri ca am mai trait evenimentele inca o data...



Intamplare: Intr-o noapte,se auzeau bufnituri in masa de la sufragerie din ce in ce mai tari.. M-am speriat groaznic. Bine ca nu eram singur in camera, ca faceam infarct,atac de panica..
Nici acum nu am gasit explicatia LOGICA a acelei intamplari.

Am eliminat si alti factori,dar n-am gasit niciun raspuns. Numai eu stiu ce experienta am avut..



Si da,uneori.. sau pot sa spun ca in fiecare seara.. Am impresia ca e cineva in camera cu mine.. Dar sunt singur..
Road to 3k.
User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

23 Apr 2011, 14:45

Cum sa fie porumbel?
Porumbel in casa? Sa fim seriosi!
Cum sa fie masina? Masina in acel hol din casa?

Mai cititi odata postul meu!
Am fost singur in casa, acea umbra avea statura unui om..om solid.
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
User avatar
okonina
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 329
Joined: 27 Jul 2010, 17:53
Detinator Steam: Nu
Location: Resita
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times

23 Apr 2011, 14:58

m2rkus wrote:Cum sa fie porumbel?
Porumbel in casa? Sa fim seriosi!
Cum sa fie masina? Masina in acel hol din casa?

Mai cititi odata postul meu!
Am fost singur in casa, acea umbra avea statura unui om..om solid.
Ai dat de dracu!Nu mai scapi,eventual cheama un popa sa-ti sfinteasca casa!
User avatar
t1geR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 11 Dec 2010, 08:34
Detinator Steam: Da
CS Status: examen..
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Bacau
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

23 Apr 2011, 15:33

Si mie mi se intampla asta, dar nu visez . Pur si simplu ma aflu intr-un loc si imi aduc aminte ce sa va intampla pe parcursul a catorva minute si locul mi se pare foarte familiar .
demonHD.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 110
Joined: 18 Mar 2011, 00:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: DA
SteamID: Secret
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

23 Apr 2011, 15:39

Asa mi se intampla si mie parca vad..uit si cand se intampla imi aduc aminte ca am mai vazut ce se intampla..
User avatar
styllEE.WTF!?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 452
Joined: 07 Jan 2011, 18:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: ...
SteamID: ;p
Reputatie: Ban 3 luni
Has thanked: 20 times
Been thanked: 16 times
Contact:

23 Apr 2011, 18:36

cristi™ wrote:Si eu patesc noaptea cand stau la calculator , pana spre dimineata , am o imaginatie foarte bogata si aud diverse zgomote , ba de sus de la vecini etc , uneori am auzit si din casa de la mine , da prefer sa ascult muzica in continuare chiar daca imi e frica , pana la urma nu imi va mai venii sa ma intorc , trebuie sa dispara teama de fantome si toate prostiile , eu unul nu cred in ele si nici nu vreau sa cred.. prefer sa fiu cu picioarele pe pamant , sa discut cu oameni nu cu fantome. :\
Dap , asa mi se intampla si mie !
Nick: styllEE ;x
VOT PLEASE DAU BACK >:D<
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information