Fibra optica telekom

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

08 Nov 2017, 17:53

Si asta e desktop-ul meu poate?Inseamna ca ai o viteza de download foarte instabila la RDS, odata 35Mbps, odata 45 si mai spui ca ai si 70 Mbps.Hotaraste-te!
Image
RoyalServer 2
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

08 Nov 2017, 17:58

Sa faci o descarcare prin HTTP si una P2P exista diferente intre ele, la p2p tine cont de cati participanti au fisierul respectiv.Prin HTTP sta altfel treaba, de asta difera viteza de transfer dar te las pe tine sa descoperi internetul inca o data.

M-am razgandit, am 10000 mbps download =))
Image
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

08 Nov 2017, 18:04

Pai prietene, pe torrente de pe FL tu nu ai o conexiune stabila daca is mai multi participanti?Cati seederi ai tu in imaginea aia?Is 1552 sau nu?E p2p?
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

08 Nov 2017, 18:10

smileye wrote:Pai prietene, pe torrente de pe FL tu nu ai o conexiune stabila daca is mai multi participanti?Cati seederi ai tu in imaginea aia?Is 1552 sau nu?E p2p?
Du-te la telekom linistit, eu ti-am aratat ce viteza ai la rds cu pachetul de 1gbps si tu acuma dezvolti teorema lui Pitagora.Ma retrag din discutia ta ca esti la fel de incapatanat ca un magar! SALPA
Image
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

08 Nov 2017, 18:15

Eu nu te-am injurat amice, dar dovesti a fi tu ceea ce ai zis.
Sunt deja client telekom, nu am de ce ma muta in alta parte si nici nu am rds in orasul meu din cate am mai zis in acest topic dar tu nici macar nu ai citit si o dai in offtopic.
Telekom a pus prima data fibra optica la ei sunt deja, cu timpul vor aparea si puiutii de la rds prin aceeasi fibra sa ofere aceleasi servicii.Nu stiu ce pret vor avea dar ma gandesc ca trebuie sa apara si ei saracii, in atata timp de cand i-am sunat (acum ~ 10 ani) nu au reusit sa faca infrastructura, i-au rapit extraterestrii pe cei de la rds de nu au mai ajuns.
2xReboot
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 16
Joined: 07 Nov 2017, 20:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Acehost
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Nov 2017, 18:29

smileye wrote:Eu nu te-am injurat amice, dar dovesti a fi tu ceea ce ai zis.
Sunt deja client telekom, nu am de ce ma muta in alta parte si nici nu am rds in orasul meu din cate am mai zis in acest topic dar tu nici macar nu ai citit si o dai in offtopic.
Telekom a pus prima data fibra optica la ei sunt deja, cu timpul vor aparea si puiutii de la rds prin aceeasi fibra sa ofere aceleasi servicii.Nu stiu ce pret vor avea dar ma gandesc ca trebuie sa apara si ei saracii, in atata timp de cand i-am sunat (acum ~ 10 ani) nu au reusit sa faca infrastructura, i-au rapit extraterestrii pe cei de la rds de nu au mai ajuns.
RDS-ul se bazează pe orașe și satele cât de cât cu clienți.
Eu unul aveam telekom și o viteză de 600kbps in torrent la descărcare.

La UPC am undeva la 10-15mbps in torrent la descărcare și prețul era mai mare la telekom.

Telekom (TV-PHONE-INTERNET) plăteam undeva la 120 de lei, iar la UPC plătesc 80 de lei pentru Televiziune, Internet și o linie telefonică fixă unde am eu echipament (VOIP).
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

08 Nov 2017, 20:02

smileye wrote:Eu nu te-am injurat amice, dar dovesti a fi tu ceea ce ai zis.
Sunt deja client telekom, nu am de ce ma muta in alta parte si nici nu am rds in orasul meu din cate am mai zis in acest topic dar tu nici macar nu ai citit si o dai in offtopic.
Telekom a pus prima data fibra optica la ei sunt deja, cu timpul vor aparea si puiutii de la rds prin aceeasi fibra sa ofere aceleasi servicii.Nu stiu ce pret vor avea dar ma gandesc ca trebuie sa apara si ei saracii, in atata timp de cand i-am sunat (acum ~ 10 ani) nu au reusit sa faca infrastructura, i-au rapit extraterestrii pe cei de la rds de nu au mai ajuns.
I-ai sunat acum 10 ani :lolno: acum 10 ani putina lume avea internet, din cauza asta nici n-au bagat net la tine in oras, sau unde stai tu.
EMiNEM
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

08 Nov 2017, 20:14

Massivescu wrote:
smileye wrote:Eu nu te-am injurat amice, dar dovesti a fi tu ceea ce ai zis.
Sunt deja client telekom, nu am de ce ma muta in alta parte si nici nu am rds in orasul meu din cate am mai zis in acest topic dar tu nici macar nu ai citit si o dai in offtopic.
Telekom a pus prima data fibra optica la ei sunt deja, cu timpul vor aparea si puiutii de la rds prin aceeasi fibra sa ofere aceleasi servicii.Nu stiu ce pret vor avea dar ma gandesc ca trebuie sa apara si ei saracii, in atata timp de cand i-am sunat (acum ~ 10 ani) nu au reusit sa faca infrastructura, i-au rapit extraterestrii pe cei de la rds de nu au mai ajuns.
I-ai sunat acum 10 ani :lolno: acum 10 ani putina lume avea internet, din cauza asta nici n-au bagat net la tine in oras, sau unde stai tu.
De atunci nu aveau timp sa apara?Si da, i-am sunat prin 2009 si au spus ca trebuie sa verifice infrastructura ca o sa faca anunturi, i-am sunat si prin 2014 si la fel au zis.
Telekom sau clicknet cum se numeau ei atunci erau deja, erau si altii retea locala Cromtel prin cablu.
Probabil s-au speriat de concurenta, dar daca ofera asa servicii bune si un pret bun lumea se muta la ei.Dar ce sa faci, asa is unii ca vor sa te rogi in genunchi sa aduca servicii si trebuie sa aiba cerere.Lumea nu se va ruga de ei incontinuu sau sa apara peste noapte dintr-un oras nu stiu cate mii de cereri.
Daca nu au acoperire sau le e greu sa isi miste fundul acapareaza altii zona si normal ca pierd posibilii clienti.Am ales telekom, doar nu o sa astept RDS inca 10 ani sa mai verifice :iobagg: :salam:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information