Fire Credit

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
.tu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 05 Oct 2013, 00:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 4 luni !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

17 Jun 2014, 20:24

SondOfTheTime wrote:Deci uitete cum sta treaba contul acela am intelesc ca e trcut pe adresa mea , numaru meu dce telefon si m-au sunat , dar cnpu nu e trecut si alte chesti , asa isi poate face oricine cont deci ?
Deci nu. Ai atasat cardul, ai confirmat ownership-ul.
Pe langa asta, paypal nu e asa prost, sunt loguri cu ip-ul tau.
RoyalServer 2
SondOfTheTime
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 553
Joined: 01 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Secret
SteamID: Privat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 38 times
Contact:

18 Jun 2014, 01:16

Nu e atasat nimic . E doar adresa .
User avatar
.tu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 05 Oct 2013, 00:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 4 luni !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

18 Jun 2014, 11:49

SondOfTheTime wrote:Nu e atasat nimic . E doar adresa .
Hai sa-ti explic umpic tot procesul.
In cazul in care te da in judecata, trebuie sa vina cu dovezi, altfel procesul se suspenda din lipsa de dovezi si se da un termen de 2 luni, timp in care partea vatamata (firecredit/paypal) trebuie sa stranga toate dovezile necesare. In caz contrar ti se da castig de cauza, urmand ca paypal si F.C. sa suporte cheltuielile.
Acum, iti imaginezi ca ei nu sunt atat de idioti, incat pe langa debitul restant al tau, sa mai piarda si cheltuielile de judecata. O sa stranga logurile cu IP-ul tau si toate accesarile din prima pana in ultima zi de folosire a PayPal.
Institutia de judecata apoi, va face o cerere catre ISP (rds, upc, romtelecom ... etc) si va cere sa i se furnizeze datele despre persoana care a utilizat ip-ul x.x.x.x in data de x.x.xxxx la ora h:m:s (in astfel de loguri se pastreaza si secundele, deci nu este loc de eroare).
Iar apoi o sa vada frumos ca acel cont paypal a fost accesat de Cutarescu Cutarici, cu domiciliul in Str. Extrema Nr. 1,6, CNP: 1231231334 .... si toate informatiile care le detine ISP-ul despre tine.

Insa ceea ce vreau sa-ti spun, este ca pentru 200 RON cat ai tu acolo, n-o sa se oboseasca nimeni sa faca lucrul asta. Asta nu inseamna ca trebuie sa te culci pe urechea ca daca e proces civil nu patesti nimic. In cazuri extreme judecatoria poate cere si interceptarea apelurilor telefonice, convorbirilor pe Y!M/Skype/FB ... etc.
Daca ai bani in plus si n-ai ce face cu ei, da-le banii si gata. Daca nu, poti lejer sa nu le dai nimic, pentru ca e o suma infima. De pe la 2.000-3.000 RON sa-ti faci griji.
xXx1994
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 18 Jun 2014, 12:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

18 Jun 2014, 12:16

M-a sunat si pe mine o fata mi se pare de la aceeasi companie ca am o restanta de 80 de lei etc daca stiu de aceasta ... i-am zis ca nu am mai intrat pe paypal , si ea mi-a spus da din septembrie 2013 .... Mi-a zis sa i-au legatura cu paypal .... dar de unde ca nici nu mai tin minte parola nici codurile secrete , card nu aveam atasat ..., Si cica imi trimite un e-mail prin care sa tinem legatura care este rezolvarea sa fie informati si ei bla bla bla :)) Am vorbit cu un prieten nici sa nu-i bag in seama mi-a zis !! Voi ce pareri mai aveti :)
P.S scuzati gramatica ,scriu in graba :)
SondOfTheTime
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 553
Joined: 01 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Secret
SteamID: Privat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 38 times
Contact:

18 Jun 2014, 12:48

Oricum nu le plateam nimic , dar am zis ma documentez. Ei au spus sa iau legatura cu cei de la paypal le-am dat mesaj , ca asa e frumos poate se rezovla . Daca nu se rezolva nimic oricum nu le dau banii .
User avatar
Chris.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 79
Joined: 18 Jun 2014, 10:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Raspuns inteligent : Da !
Fond eXtream: 0
Location: localhost
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Contact:

19 Jun 2014, 12:42

Nu platesti nimic , sunt cativa din astia care vor bani , in mail trebuie sa fie un logo din "P si PayPal" , daca e doar "PayPal" , sunt "hecheri" care vor bani .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information