Firma de asigurari ieftina

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

17 Feb 2023, 00:12

Vice Bravo wrote:
16 Feb 2023, 15:56
^Head$hot^ wrote:
16 Feb 2023, 13:04
pint.ro sunt cei mai buni(sper să nu se considere reclamă) Introduci datele și îți oferă cea mai scăzută ofertă de asigurare în ordine crescătoare. Și dacă mă întrebi pe mine au un adaus scăzut de 20-30de lei, acesta fiind comisionul lor presupun. Ca să te convingi las aici un screen.

Image

Aceleași prețuri cu 20-30 de lei mai mici le-am avut pe site-urile asiguratorilor individual. Pe euroins aveam cu 820 parcă, pe hellas 885 si tot asa si pe ceilalti. Am făcut-o săptămâna trecută și eu pe 12 luni și nu m-am complicat pentru 20-30 de lei. Am făcut plata, am descărcato și am scoso la imprimantă.
Până acum aveam un broker care mă suna în fiecare an înainte cu o săptămână și mă anunța că expiră și îmi zicea cât mă costă ca să o reînoiesc. El cerea acum 900 și ceva de lei. Am zis că îl anunț dacă mă decid și am căutat pe net unde am găsit mai ieftin.
De pe Pint am aflat eu de Asirom, dar de ce as plati in plus pentru nimic, cumparand asigurarea de pe Pint? Am cumparat asigurarea direct de la Asirom, fara sa existe complicatiile de care spui tu. Faci exact acelasi lucru, doar ca e mai ieftin. :)
Că nu ai nevoie de alt cont pentru celelalte companii de asigurări. Pe euroins cere cont de exemplu...cu pint ai rezolvat tot și te anunța pe email când îți expiră:) + dacă ai altă asigurare ai opțiunea de "Reminder" la cont pe site. Și varianta ta e bună dar cum spuneam, nu avea rost să mă complic.
RoyalServer
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8140
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

17 Feb 2023, 11:09

Eu am renuntat la pint deoarece nu puteam sa aleg perioada pe care o doream. De exemplu, inainte sa pice City Insurance era o schema cum ca la asigurarea pe 11 luni ieseam mai ieftin cu plata per luna decat la cea de 12 sau 6 (o diferenta semnificativa). Facusem asigurarea pe Orizont Broker si la ei am ramas.

In general nu conteaza de unde iei asigurarea deoarece preturile sunt aceleasi, doar ca difera functiile la acesti brokeri precum reamintire exprirare asigurare, unii au si pentru ITP, etc.
Vice Bravo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 387
Joined: 11 May 2016, 14:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 185.198.27.236
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 Dec 2022 - 2 Ian 2023)
Fond eXtream: 0
Discord: *** Reclama *** . top
Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times
Contact:

17 Feb 2023, 14:27

COLBYLICIOUS wrote:
17 Feb 2023, 11:09
Eu am renuntat la pint deoarece nu puteam sa aleg perioada pe care o doream. De exemplu, inainte sa pice City Insurance era o schema cum ca la asigurarea pe 11 luni ieseam mai ieftin cu plata per luna decat la cea de 12 sau 6 (o diferenta semnificativa). Facusem asigurarea pe Orizont Broker si la ei am ramas.

In general nu conteaza de unde iei asigurarea deoarece preturile sunt aceleasi, doar ca difera functiile la acesti brokeri precum reamintire exprirare asigurare, unii au si pentru ITP, etc.
Auzi, reamintire pentru expirarea asigurarii sau ITP-ului. Lasa, frate, ca ce nu stii nu te omoara. :))
User avatar
Nanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 222
Joined: 13 Aug 2016, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( 4 luni )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

21 Feb 2023, 20:41

Vice Bravo wrote:
16 Feb 2023, 15:56
^Head$hot^ wrote:
16 Feb 2023, 13:04
pint.ro sunt cei mai buni(sper să nu se considere reclamă) Introduci datele și îți oferă cea mai scăzută ofertă de asigurare în ordine crescătoare. Și dacă mă întrebi pe mine au un adaus scăzut de 20-30de lei, acesta fiind comisionul lor presupun. Ca să te convingi las aici un screen.

Image

Aceleași prețuri cu 20-30 de lei mai mici le-am avut pe site-urile asiguratorilor individual. Pe euroins aveam cu 820 parcă, pe hellas 885 si tot asa si pe ceilalti. Am făcut-o săptămâna trecută și eu pe 12 luni și nu m-am complicat pentru 20-30 de lei. Am făcut plata, am descărcato și am scoso la imprimantă.
Până acum aveam un broker care mă suna în fiecare an înainte cu o săptămână și mă anunța că expiră și îmi zicea cât mă costă ca să o reînoiesc. El cerea acum 900 și ceva de lei. Am zis că îl anunț dacă mă decid și am căutat pe net unde am găsit mai ieftin.
De pe Pint am aflat eu de Asirom, dar de ce as plati in plus pentru nimic, cumparand asigurarea de pe Pint? Am cumparat asigurarea direct de la Asirom, fara sa existe complicatiile de care spui tu. Faci exact acelasi lucru, doar ca e mai ieftin. :)
Ca esti tigan de aia sa platesti. Daca tot ai folosit platforma lor si ai gasit ca faci asigurarea mai ieftin la Asirom nu este si logic ca trebuie si platita treaba asta?
Ai de **** mea mentalitate de 2023.....
Image
Vice Bravo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 387
Joined: 11 May 2016, 14:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 185.198.27.236
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 Dec 2022 - 2 Ian 2023)
Fond eXtream: 0
Discord: *** Reclama *** . top
Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times
Contact:

21 Feb 2023, 21:17

Nanu wrote:
21 Feb 2023, 20:41
Vice Bravo wrote:
16 Feb 2023, 15:56
^Head$hot^ wrote:
16 Feb 2023, 13:04
pint.ro sunt cei mai buni(sper să nu se considere reclamă) Introduci datele și îți oferă cea mai scăzută ofertă de asigurare în ordine crescătoare. Și dacă mă întrebi pe mine au un adaus scăzut de 20-30de lei, acesta fiind comisionul lor presupun. Ca să te convingi las aici un screen.

Image

Aceleași prețuri cu 20-30 de lei mai mici le-am avut pe site-urile asiguratorilor individual. Pe euroins aveam cu 820 parcă, pe hellas 885 si tot asa si pe ceilalti. Am făcut-o săptămâna trecută și eu pe 12 luni și nu m-am complicat pentru 20-30 de lei. Am făcut plata, am descărcato și am scoso la imprimantă.
Până acum aveam un broker care mă suna în fiecare an înainte cu o săptămână și mă anunța că expiră și îmi zicea cât mă costă ca să o reînoiesc. El cerea acum 900 și ceva de lei. Am zis că îl anunț dacă mă decid și am căutat pe net unde am găsit mai ieftin.
De pe Pint am aflat eu de Asirom, dar de ce as plati in plus pentru nimic, cumparand asigurarea de pe Pint? Am cumparat asigurarea direct de la Asirom, fara sa existe complicatiile de care spui tu. Faci exact acelasi lucru, doar ca e mai ieftin. :)
Ca esti tigan de aia sa platesti. Daca tot ai folosit platforma lor si ai gasit ca faci asigurarea mai ieftin la Asirom nu este si logic ca trebuie si platita treaba asta?
Ai de **** mea mentalitate de 2023.....
Tu de unde ai mai aparut, vere? :)) Ia si plateste tu drepturi la smecheri daca esti fraier si lasa-ma pe mine sa fiu tigan, ca nu muncesti tu pentru mine si nici nu-mi platesti tu asigurarea!
gobyy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 09 May 2018, 20:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Mar 2023, 12:54

Nu exista firma de asigurare ieftina. Poate mie Allianz imi face o oferta mai buna,mai ieftina, iar tie mai scumpa. Depinde de varsta,oras,masina,capacitatea cilindrica, etc. Eu cea mai ieftina oferta am avut-o de la Allianz, 3300 lei, motor 1.9 :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 381 guests