Firma vps PROTECTIE ddos

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
meNe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 177
Joined: 11 Jan 2013, 20:31
Detinator Steam: Da
CS Status: pending...
Detinator server CS: zm.lseplay.com
SteamID: levemsan
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Contact:

17 Dec 2016, 21:02

AGSQ wrote:
bYpass wrote:Tni ofera protectie de 1000gb fara nici un cost.
De asta ma gandeam poate mai exista vreo firma care ofera.
Hai sa fim seriosi. Cu strategiile astea de marketing si toolz ar putea oferi 500 de TB protectie.
Voxility ofera global un maxim de transport de ~ 1.2 Tbps. Capacitatea de mitigare este undeva la 30% per total.
Acum, ia ~ 300 Gbps si imparte-i la fiecare client al Voxility, apoi la fiecare client al clientilor Voxility, apoi la enduserii clientilor celor ce sunt clienti ai Voxility.
Un raspuns cat se poate de profesional, dupa parerea mea.
Cat despre afirmatiile anterioare, nu vreau sa fiu rautacios, dar sa fim seriosi, nu cred ca ar investi nimeni intr-atat de mult incat sa ofere 1 Tbps protectie DDoS pentru o medie de 100 - 200 servere de jocuri. Repet, este doar parerea mea, insa daca gresesc, imi asum vina ;)

Revenind la subiect, in Romania ai putea alege M247, NAV Communications sau HETNiX. In strainatate iti recomand OVH.
Succes.
RoyalServer
bYpass
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 109
Joined: 06 Aug 2016, 18:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Programare pe paine.
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Dec 2016, 21:55

meNe wrote:
AGSQ wrote:
bYpass wrote:Tni ofera protectie de 1000gb fara nici un cost.
De asta ma gandeam poate mai exista vreo firma care ofera.
Hai sa fim seriosi. Cu strategiile astea de marketing si toolz ar putea oferi 500 de TB protectie.
Voxility ofera global un maxim de transport de ~ 1.2 Tbps. Capacitatea de mitigare este undeva la 30% per total.
Acum, ia ~ 300 Gbps si imparte-i la fiecare client al Voxility, apoi la fiecare client al clientilor Voxility, apoi la enduserii clientilor celor ce sunt clienti ai Voxility.
Un raspuns cat se poate de profesional, dupa parerea mea.
Cat despre afirmatiile anterioare, nu vreau sa fiu rautacios, dar sa fim seriosi, nu cred ca ar investi nimeni intr-atat de mult incat sa ofere 1 Tbps protectie DDoS pentru o medie de 100 - 200 servere de jocuri. Repet, este doar parerea mea, insa daca gresesc, imi asum vina ;)

Revenind la subiect, in Romania ai putea alege M247, NAV Communications sau HETNiX. In strainatate iti recomand OVH.
Succes.
Ipul este colocat hetnix , ca cei de la hlink au parteneriat cu hetnix , si degeaba tot iau ddos
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information