Firme bune pe CS GO ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Hades Ownage
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3182
Joined: 22 Oct 2008, 10:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: jb.clutch.ro
SteamID: hades-source
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: hadesownage
Location: Iasi
Has thanked: 324 times
Been thanked: 406 times

03 Mar 2017, 12:35

TNI.
RoyalServer 2
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

04 Mar 2017, 20:29

Fantasy1 wrote:
FREAK wrote:Eu o sa fac mutarea astazi de la KROND la TNI.RO deoarece sunt de 10 ori mai bune serviciile.

De ce plec ?

1. La 50/50 de playeri serverul are sv-ul 40 si sta pe rosu , toti playerii se vaita ca e lag , ca nu am fps-uri ca nu li se misca bine si daca mai intra si straini care mai au si un ping mai mare pe servere din Romania clar nu se pot juca.
2 Inca un dezavantaj la Krond este ca nu te lasa sa faci serverul NON STEAM ceea ce mi se pare o prostie
3. Suportul nu pot sa ma inteleg cu ei
4. Hostul acela este facut doar pentru servere mici

Deci daca doresti sa cumperi un host si sa ajungi ceva in Romania cel putin si sa nu il inchizi dupa prima luna iti recomand TNI.ro

Cum se vede mai sus cred ca este singura firma cu procesoare I7-7700K din Romania cel putin !

Pe langa asta nu poti compara protectia de la TNI cu cea de la KROND , eu fiind un server top10 sunt foarte vulnerabil .
Spune-mi si tu mie cine-si permite sa-si hosteze sv-le pe i7 si aici vorbim de la 4790k, 6700k, 7700k.
Spune-mi si mie ce firme hosteaza sv-le pana in 32 jucatori pe E5-2667 v2 4.0GHZ



Krondu hosteaza sv-le de 32-50 sloturi pe 3.0 respectiv 3.2 GHZ (maxim) si acel procesor este i7 3770 (cel mai bun procesor al lor)
BTSTELECOM - Hostul minune care "PICA SINGUR ZI DE ZI" gazduiti pe i5 2500k 3,6 ghz.
Toolz - Gazduiesc toate sv-le pe un i7 3770 de 3,4 ghz. (aici nu pica singure dar singura problema e ca pica la 10 mb/s)

TNI are pe contract 500 GB protectie DDoS, NIMENI, ABSOLUT NIMENI NU-TI OFERA ASA CEVA MAI ALES IN PRETUL ASTA.
Spuneti-mi ce host isi permite "water cooling" intr-un datacenter in romania, NIMENI.

BTW:

Cel mai prost procesor care-l detine TNI nu-l detine nici cele mai mari FIRME DIN ROMANIA =)) :mocanu: :mocanu: :mocanu: :mocanu:
Doamne...ba incep sa cred ca asta chiar face misto :))

P.S. de cand un procesor de genul ala e mai bun decat un Xeon? "water cooling" pe server? Eu cred ca aveti o cutie de pc strangulata si atata DAR SA NU UITAM DE 100PETAPULA DE GIGABITES DE PROTECTIE NIMENI DAR NIMENI IN TARA SA MACAR IN EUROPA NU DETINE ASA CEVA
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

04 Mar 2017, 20:31

on: krond
nu te mai lua dupa ce zic cateii lu razvan de aici, tni nu are si n-o sa aiba nici-odata nici 1% din securitatea krond-ului, si am dovedit asta de multe ori si o s-o mai dovedesc.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

04 Mar 2017, 21:14

Asa protectie avea ca a aparut intr-o vreme backup-ul de la cs1 :)), nici dracu nu isi ia servere cu xeon-uri tactate la frecventa aia e prea mare investitia ca sa merite, cei care au nevoie de cpu mult iau i7'le.

Misto datoriile
Image

Eu am avut csgo la krond si mergea struna, acuma ce am sesizat eu cand am avut servere de 1.6 avusem host si la tni si la krond, e ca nu exista server pe care sa nu se planga un player chiar daca mie imi mergea calumea, atat timp cat jucatorii nu au setarile bune si corecte ( ca mai sunt si aia care pun valori de alea care nu au nici o logica ) normal ca nu o sa le mearga serverele corect oriunde ar juca :), pe toti care i-am verificat aveau setari de tot rahatul, hns-ul de la eci la ce mai aveau jucatorii 150 ping si romanii.
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

04 Mar 2017, 22:12

Krond a fost odata si inca se bazeaza pe CS1.6 au servere de generatie veche, un server CS:GO de 50 sloturi sv-ul va fie pe rosu plus de asta nu aveti full acces la server daca cumva vreti sa il faceti si non-steam.
Puteti incerca TNI pe un I7 daca mai au loc, eu unu mi-am luat dedicat de la ei i7700k pe 5GHZ e o mare diferenta pe CS:GO.
ImageImage
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

05 Mar 2017, 14:55

cTm # oNe wrote:Krond a fost odata si inca se bazeaza pe CS1.6 au servere de generatie veche, un server CS:GO de 50 sloturi sv-ul va fie pe rosu plus de asta nu aveti full acces la server daca cumva vreti sa il faceti si non-steam.
Puteti incerca TNI pe un I7 daca mai au loc, eu unu mi-am luat dedicat de la ei i7700k pe 5GHZ e o mare diferenta pe CS:GO.
Lasai cTm, iti bati degeaba capul.
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information