Ce firme de game hosting recomandati?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
steFF
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1578
Joined: 19 Jun 2011, 11:21
Detinator Steam: Da
CS Status: >:)
Detinator server CS: Evident
SteamID: xtzontzo
Reputatie: Ban 3 luni!
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 41 times
Been thanked: 54 times

28 Jan 2017, 22:09

Ce parere aveti despre kgb-hosting?
:flag_ro: Forum: http://www.goodcs.ro

:flag_ro: Server: dr.goodcs.ro

:mega: Owner: steFF
RoyalServer 2
Iusti21
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1365
Joined: 26 Oct 2015, 22:19
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

28 Jan 2017, 22:18

TNI/krond.
Babak
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 03 Jan 2017, 14:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Jan 2017, 22:35

2 hours = sona dar reputatie nema aka hostprofil host din tabla, care se lauda ca are servicii mai bune ca krond sau alte firme dar el saracu' da tepe la 10 euro si face pe aici mismasuri ca un fomist, fantasy 2, saracia asta nici un dedicat nu detine
te dai pe aici stiutor dar defapt esti pielea p.l.ii, un zero barat

make of dead = teparul cu 64 sau 88 sloturi aka toxichost, alt copil jmecher facut la indigo ca si sona

va inteleg pe voi 2 teparilor alta ocupatie nu aveti...... macar pe extreamcs sa fraieriti 2-3 copii sa va cumpere serviciile de *****

on.
nu alege tni, daca vrei sa nu ai suport deloc... cumpara de acolo, degeaba ai servere dedicate "de top" cand site-ul tau arata la fel ca acum 5-6 ani, suport zero, panou de control de ca.ca.t, sa nu uitam de calitatea ce o avea inainte tni (2008-2014) si acum se lauda cu dedicatele lor de 34k euro, nu stiu de unde atata profit ma nene doar din copiii cu sms-uri, trebuie sa fii incult tare sa cumperi de la ei
recomand krond, kgb, 0ping, am incercat tot ce se poate din romania si stiu ce vorbesc, nu ca alti copiii care au afaceri pe aici sau sunt sponsorizati de x/y si nici tepar nu sunt ca cei 2 de mai sus ca sa bag vreo stramba cuiva, succes

Code: Select all

Nebunia lui fantasy din 2017
"detin server la tni doar pentru ca au protectie ddos, este ca si cum merg in club in pijamale dar nu-i nimic, sunt un viitor preot fericit"
[/b]
User avatar
JusT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 761
Joined: 24 Jun 2013, 14:27
Detinator Steam: Da
SteamID: justsstyle
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

29 Jan 2017, 13:45

steFF wrote:Ce parere aveti despre kgb-hosting?
Îți recomand kgb-hosting, am avut și am server la ei, am avut server și la 0ping și pot spune că sunt mai mulțumit de cei de la kgb.
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

29 Jan 2017, 15:02

JusT. wrote:
steFF wrote:Ce parere aveti despre kgb-hosting?
Îți recomand kgb-hosting, am avut și am server la ei, am avut server și la 0ping și pot spune că sunt mai mulțumit de cei de la kgb.

Nu compari 0ping pe 1000FPS cu KGB.
Pe 300FPS, poate da, are un avantaj kgb, dar pe 1k ii da 0ping fum. Sa nu uitam ca a fost, si este una dintre cele mai bune FIRME din Ro.
User avatar
Parintele Ion
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 14 Jan 2015, 22:47
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.bny.ro
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Jan 2017, 14:45

Sa iti zic asa am folosit 0ping, kgb si TNI
1.Am folosit 0ping undeva 2 ani, la inceput mergea bine nu erau probleme, dar dupa un an si ceva a inceput sa apara lag pe server,tot mai multa lume se plingea de aceasta,am scris ticket despre aceasta problema ,ei imi ziceau ca nimic nu s-a schimbat la sistem, si am fost nevoit sa schimb acest host,pierdeam prea multa lume.+ Suportul e foarte aiurea, foarte greu raspunde la tickete.
2.cand aveam inca 0ping,am dat un mail la KGB , mi-au dat citeva zile un server sa il testez sa vad cum merge, parea destul de ok.
Am trecut la KGB ,am stat citeva luni.
Da au oferta buna, sv mix. 6 bosturi de astea mici,chestii si webhost.Raspunsul la ticket e destul de rapid.Dar la protectie sunt ZERO !!!
Sau inceput problemele,un server de la ei primea flood,si serverul meu era cazut.
Apoi sv meu primea flood si statea offline, am dat ticket sa rezolve cumva, mi-au zis ca ei nu pot face nimic,doar pina se va satura asta de dat flood.Apoi mi-au dat mail ca imi inchid serveru meu cu tot sa imi caut alta firma, pai, abia platisem pentru server , 1-2 zile trecuse, mai aveam in cont vreo 11 euro, + de citeva zile imi pusesem boost lunar la server,ei mi-au intors inapoi doar 5 euro ,au zis ca mai mult nu pot, pai cum, daca eu boostul il pierdeam,16 euro abia platisem, plus ce bani mai erau in cont.
Deci intelegeti pierderile mele in acea luna,nu am avut o experienta buna.
De aceea nu recomand KGB.
3.TNI , la moment m-am oprit aici am acus 1 luna. suportul e destul de ok, sau pe teamspeak3 la ei, sau pe telefon, sau email.
Eu sunt din Rep.Moldova, vorbeam cu Razvan ceva de server, si mi s-au terminat minutele internationale,instant m-a sunat el pe mine. cred ca este un gest frumos.
au fost niste probleme mici,dar repede au fost solutionate.
Serverul parca merge ok , 32/32 cpu nu are nici 50 % incarcat.

Deci gindestete singur,eu am folosit toate aceste 3 firme si am scris o parere obiectiva la toate. Alegerea iti apartine.
Image
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

30 Jan 2017, 15:50

blackgate wrote:
Fantasy1 wrote:TNI.RO

Baze de date automat gratuita la cumpararea sv-lui.
Protectie de 1TB oferita de voxility, dedicate E3 pentru 1.6 si dedicate E5-E7 -i7 4790k 4,6 ghz WATER COOLD pentru CS:GO .

Daca vrei iti demonstrez pana si water cooling-ul in voxility (poze)
hai ca deja ma enervezi cu chestia asta :) pana dau de un copil si ii dau niste bani si-ti arat ca la 50gb/s constant tni pica cu totu
daca ai un scripter bun poti sa dai si cu 100 gb tot nu pica
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

30 Jan 2017, 16:33

Bunicu Magic wrote:
blackgate wrote:
Fantasy1 wrote:TNI.RO

Baze de date automat gratuita la cumpararea sv-lui.
Protectie de 1TB oferita de voxility, dedicate E3 pentru 1.6 si dedicate E5-E7 -i7 4790k 4,6 ghz WATER COOLD pentru CS:GO .

Daca vrei iti demonstrez pana si water cooling-ul in voxility (poze)
hai ca deja ma enervezi cu chestia asta :) pana dau de un copil si ii dau niste bani si-ti arat ca la 50gb/s constant tni pica cu totu
daca ai un scripter bun poti sa dai si cu 100 gb tot nu pica
de cand are treaba scripteru cu ddosu ? tu nu stii ce vb ma baiatule .
au picat servere mari la 500gb/s si imi zici mie ca tni are protectie de 1tb/s ?
User avatar
Pingu.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3
Joined: 30 Jan 2017, 15:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Jan 2017, 17:10

Recomand TNI. ;)
Experiente:
PHP: 70%
Mysql: 20.9%
HTML: 89%
Counter-strike 1.6, Source, Condition Zero: 93%
Pluginuri Cs 1.6: 30%
Calculatoare: 76%
Electrocasnice si electronice: 97%
Asasin profesionist: 100% <- part-time job


SKYPE SEARCH -> Pingu <- or [email protected]
Image
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

30 Jan 2017, 18:34

Recomand Krond,0ping si Toolz! Am avut host de la toate, la Toolz a fost cel mai ok, cat despre TNI si ce se spune in comentarii cred ca iti poti da seama ca nu-i cine stie ce daca tot au oameni platiti pe aici sa ii pupe-n dos! Macar la cele 3 firme pe bune pe care le-am spus stii ca nu o sa ai probleme si il poti hosta pe un timp indelungat! TNI stiu ca era ok si destul de popular acum ceva timp dar intre timp nu stiu ce s-a intamplat, jucam pe servere de la ei si era ok dar atat, nu stiu cum e sa hostezi ceva la ei! Succes :)
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

30 Jan 2017, 20:24

dDow wrote:Recomand Krond,0ping si Toolz! Am avut host de la toate, la Toolz a fost cel mai ok, cat despre TNI si ce se spune in comentarii cred ca iti poti da seama ca nu-i cine stie ce daca tot au oameni platiti pe aici sa ii pupe-n dos! Macar la cele 3 firme pe bune pe care le-am spus stii ca nu o sa ai probleme si il poti hosta pe un timp indelungat! TNI stiu ca era ok si destul de popular acum ceva timp dar intre timp nu stiu ce s-a intamplat, jucam pe servere de la ei si era ok dar atat, nu stiu cum e sa hostezi ceva la ei! Succes :)
Nu plateste TNI pe nimeni sa isi lase o parere sau sa pupe in cur, eu unu sunt client la TNI de circa 2 ani,ii recomand pe partea de vds/vps/webhost/teamspeak3 pe partea de gamehosting am avut servicii de cs 1.6/cs:go eu personal nu am avut probleme insa jucatorii de pe comunitate etc. au avut probleme/plangeri.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

30 Jan 2017, 21:40

(c) xLd^ wrote:
dDow wrote:Recomand Krond,0ping si Toolz! Am avut host de la toate, la Toolz a fost cel mai ok, cat despre TNI si ce se spune in comentarii cred ca iti poti da seama ca nu-i cine stie ce daca tot au oameni platiti pe aici sa ii pupe-n dos! Macar la cele 3 firme pe bune pe care le-am spus stii ca nu o sa ai probleme si il poti hosta pe un timp indelungat! TNI stiu ca era ok si destul de popular acum ceva timp dar intre timp nu stiu ce s-a intamplat, jucam pe servere de la ei si era ok dar atat, nu stiu cum e sa hostezi ceva la ei! Succes :)
Nu plateste TNI pe nimeni sa isi lase o parere sau sa pupe in cur, eu unu sunt client la TNI de circa 2 ani,ii recomand pe partea de vds/vps/webhost/teamspeak3 pe partea de gamehosting am avut servicii de cs 1.6/cs:go eu personal nu am avut probleme insa jucatorii de pe comunitate etc. au avut probleme/plangeri.
Din ce am citit mai sus asta am vazut, uite cum sare Fantasy cu "water coold" pentru ce? Am spus si eu ca ii stiam ok si am recomandat ce am folosit si atat! Tu ai facut o recenzie frumoasa si nu ii lingi in cur ca Fantasy care daca zici ceva hop sare cu petapulabites de securitate.. sper ca intelegi!
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot], Semrush [Bot], Yandex [Bot] and 423 guests