Firme webhost cu remota mysql?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

27 May 2018, 19:32

anunt/webhaus-gazduire-web-servere-virtuale-t354731.html
RoyalServer
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

27 May 2018, 19:37

sound wrote:anunt/webhaus-gazduire-web-servere-virtuale-t354731.html
Image

Nu mai recomandați înainte să vă informați. Oricum Ștefana umblă prin fișiere, aveți grijă. :iobagg:

Recomand MxHost.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

27 May 2018, 19:39

daca-si face comunitate cu backupu evict mai vedem dupa :)) pana una alta faptu ca ai tu ceva cu el nu inseamna ca webhostu de la el nu e EXTREM de bun
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

27 May 2018, 19:48

sound wrote:daca-si face comunitate cu backupu evict mai vedem dupa :)) pana una alta faptu ca ai tu ceva cu el nu inseamna ca webhostu de la el nu e EXTREM de bun
Mai vorbim. :grin:

Nu am cu nimeni nimic, nu-l cunosc, doar că nu se compară cu firme care au angajați și mai ales, buget. Am să-i trimit un ticket la 3 noaptea să văd cât îi ia să răspundă. ':)

Are server/e închiriat/e de la Hetzner — poți să-ți cumperi un VPS de acolo și te asigur că o să ai performanţe mult mai bune dacă îți configurezi serverul cum trebuie.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

27 May 2018, 19:53

grande_ecks wrote:
sound wrote:daca-si face comunitate cu backupu evict mai vedem dupa :)) pana una alta faptu ca ai tu ceva cu el nu inseamna ca webhostu de la el nu e EXTREM de bun
Mai vorbim. :grin:

Nu am cu nimeni nimic, nu-l cunosc, doar că nu se compară cu firme care au angajați și mai ales, buget. Am să-i trimit un ticket la 3 noaptea să văd cât îi ia să răspundă. ':)

Are server/e închiriat/e de la Hetzner — poți să-ți cumperi un VPS de acolo și te asigur că o să ai performanţe mult mai bune dacă îți configurezi serverul cum trebuie.
da pot sa-mi cumpar vps pot sa-mi cumpar dedicat pot sa-mi cumpar pe mama si pe tata dar nu vreau, ti-ai pus problema asta? ca unii prefera sa nu se ocupe de toate aspectele tehnice si vor sa stie ca se ocupa altcineva pentru ei la un pret decent? cum raha.t vorbesti daca nu-l cunosti? sunt client de 5 luni, vine a 6a luna acum la el, webhostu e exceptional, da fiindca e hetzner, tocmai de asta l-am si ales si exceptand acuzele tale cum ca umbla prin fisiere nu vad alta problema, da nu-mi raspunde la 3 dimineata pentru ca la 3 dimineata oamenii dorm asa ca n-am cum sa-i dau ticket la 3 dimineata daca dorm, nu mai vorbi doar ca sa vorbesti ca esti prea hater... nu ti-a zis nimeni pana acum?
Last edited by grande_ecks on 27 May 2018, 19:57, edited 1 time in total.
Reason: Probabil îți oferă găzduire gratis, e greu cu banii, înțeleg :)), ți-aș răspunde dar facem offtopic degeaba.
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

27 May 2018, 20:24

Nu este platita licenta momentan pentru ca a expirat si de aceea iti apare nelicentiat. Mersi de reclama oricum. Ai vreo dovada ca umblu prin fisiere sau vorbesti ca sa iti aerisesti gura de miros?
User avatar
SloCket
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 389
Joined: 23 Oct 2015, 19:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: cspower.ro
SteamID: travis_bickle1
Fond eXtream: 0
Location: Dragasani
Discord: SloCket
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

27 May 2018, 21:25

A-ti dat-o in alte chestii .
Tot MXHOST recomand . sunt client de 2 ani ! Rulez fara probleme cateva site-uri de atunci !

EDIT: Stefan , vezi ca ai link-urile inversate la gazduire web si servere virtuale in footer .
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

28 May 2018, 09:41

sound wrote:
grande_ecks wrote:
sound wrote:daca-si face comunitate cu backupu evict mai vedem dupa :)) pana una alta faptu ca ai tu ceva cu el nu inseamna ca webhostu de la el nu e EXTREM de bun
Mai vorbim. :grin:

Nu am cu nimeni nimic, nu-l cunosc, doar că nu se compară cu firme care au angajați și mai ales, buget. Am să-i trimit un ticket la 3 noaptea să văd cât îi ia să răspundă. ':)

Are server/e închiriat/e de la Hetzner — poți să-ți cumperi un VPS de acolo și te asigur că o să ai performanţe mult mai bune dacă îți configurezi serverul cum trebuie.
da pot sa-mi cumpar vps pot sa-mi cumpar dedicat pot sa-mi cumpar pe mama si pe tata dar nu vreau, ti-ai pus problema asta? ca unii prefera sa nu se ocupe de toate aspectele tehnice si vor sa stie ca se ocupa altcineva pentru ei la un pret decent? cum raha.t vorbesti daca nu-l cunosti? sunt client de 5 luni, vine a 6a luna acum la el, webhostu e exceptional, da fiindca e hetzner, tocmai de asta l-am si ales si exceptand acuzele tale cum ca umbla prin fisiere nu vad alta problema, da nu-mi raspunde la 3 dimineata pentru ca la 3 dimineata oamenii dorm asa ca n-am cum sa-i dau ticket la 3 dimineata daca dorm, nu mai vorbi doar ca sa vorbesti ca esti prea hater... nu ti-a zis nimeni pana acum?
Poti sa-ti cumperi dar vps-ul nu este o solutie pentru oricine. Hai sa zicem ca instalezi tu vestacp, alt webpanel etc dar cand iti apar erori gen afisare eronata a caracterelor speciale poate din cauza gzip sau de securitate inject ai sa te lovesti cu palmele noaptea. E important mai ales securizarea. Legat de ce ai zis despre suport tehnic, daca tu nu schimbi nici macar versiunea php si sa vezi ce e compatibil ce nu nici nu ai de unde sa stii de ce ai nevoie de suport tehnic. Webhost shared este bun daca ai litespeed si un proiect nu atat de mare, acolo nu ai nevoie mare nevoie de suport.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information