Fitness de strada (workout)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

04 Jul 2014, 19:11

Practica cineva acest sport? Este vara si nu am chef sa dorm toata ziua sau sa stau la PC!
Cu ce exercitii sa incep mai intai, daca sunt incepator.cate repetari?

PS: Fara comentarii de genul "Gasesteti un loc de munca..." sunt ultimul an de liceu si pana nu-l termin nici nu ma gandesc. Vreau facultate nu la lopata!
Stay chill.
RoyalServer
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

04 Jul 2014, 19:55

Clint wrote:Practica cineva acest sport? Este vara si nu am chef sa dorm toata ziua sau sa stau la PC!
Cu ce exercitii sa incep mai intai, daca sunt incepator.cate repetari?

PS: Fara comentarii de genul "Gasesteti un loc de munca..." sunt ultimul an de liceu si pana nu-l termin nici nu ma gandesc. Vreau facultate nu la lopata!
Intr-o vara poti sa faci alte lucruri "interesante".. nu inteleg de ce te-ai axat pe fitness de strada..
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

04 Jul 2014, 20:01

Mai bine decat sa beau zeci de beri zilnic si la toamna sa ma trezesc cu burta :) vara = gagici,bere,fotbal,apa.
Stay chill.
User avatar
dominus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2598
Joined: 24 Feb 2012, 15:01
Detinator Steam: Da
Location: Constanta
Has thanked: 51 times
Been thanked: 185 times

04 Jul 2014, 20:38

Clint wrote:Mai bine decat sa beau zeci de beri zilnic si la toamna sa ma trezesc cu burta :) vara = gagici,bere,fotbal,apa.

Ai grija ce zici despre bere tinere :))

Uita-te la videoclipuri cu street workout si incearca sa faci ceva de acolo...

Tractiuni (la spate,la piept etc)
Flotari pentru piept/triceps
Flotari la paralele(daca nu ai la ce sa faci poti sa pui 2 scaune cu spatar si sa faci) Image
Cand toti iti vor binele, nu lasa pe nimeni sa ti-l ia.
https://www.facebook.com/agnphotographyy
User avatar
|NGU|Anonymus
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 293
Joined: 26 May 2014, 15:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: In progres...
Has thanked: 16 times
Been thanked: 64 times

04 Jul 2014, 20:40

BarBrothers,te descurci.
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

04 Jul 2014, 21:18

De ce nu te duci la sala daca tot vrei sa slabesti ?
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
KAP2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 180
Joined: 08 Jan 2014, 16:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 43 times
Been thanked: 13 times
Contact:

04 Jul 2014, 21:58

Itsirc wrote:
Clint wrote:Practica cineva acest sport? Este vara si nu am chef sa dorm toata ziua sau sa stau la PC!
Cu ce exercitii sa incep mai intai, daca sunt incepator.cate repetari?

PS: Fara comentarii de genul "Gasesteti un loc de munca..." sunt ultimul an de liceu si pana nu-l termin nici nu ma gandesc. Vreau facultate nu la lopata!
Intr-o vara poti sa faci alte lucruri "interesante".. nu inteleg de ce te-ai axat pe fitness de strada..
eu zic sa te mai gandesti de 10 ori inainte sa dai acel comentariu! Alte lucruri mai interesante decat a te ocupa de propriul tau corp? Decat sa ai burta iti spun sigur ca mai bine ai abdomen, iar street workout-ul are foarte multi practicanti chiar si aici in Romania.
Uite un videoclip mai jos de la BarBrothers, paote iti schimbi si tu parerea despre fitness in general, ce sa mai vorbim de street workout.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

04 Jul 2014, 22:45

KAP2 wrote:
Itsirc wrote:
Clint wrote:Practica cineva acest sport? Este vara si nu am chef sa dorm toata ziua sau sa stau la PC!
Cu ce exercitii sa incep mai intai, daca sunt incepator.cate repetari?

PS: Fara comentarii de genul "Gasesteti un loc de munca..." sunt ultimul an de liceu si pana nu-l termin nici nu ma gandesc. Vreau facultate nu la lopata!
Intr-o vara poti sa faci alte lucruri "interesante".. nu inteleg de ce te-ai axat pe fitness de strada..
eu zic sa te mai gandesti de 10 ori inainte sa dai acel comentariu! Alte lucruri mai interesante decat a te ocupa de propriul tau corp? Decat sa ai burta iti spun sigur ca mai bine ai abdomen, iar street workout-ul are foarte multi practicanti chiar si aici in Romania.
Uite un videoclip mai jos de la BarBrothers, paote iti schimbi si tu parerea despre fitness in general, ce sa mai vorbim de street workout.
Daca as avea ce sa dau jos..

ON: Hmm.. vrei sa fii in forma..
Consuma fruce si legume + 40 min. de miscare ever day.
User avatar
dominus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2598
Joined: 24 Feb 2012, 15:01
Detinator Steam: Da
Location: Constanta
Has thanked: 51 times
Been thanked: 185 times

04 Jul 2014, 22:48

Itsirc wrote:
Daca as avea ce sa dau jos..

ON: Hmm.. vrei sa fii in forma..
Consuma fruce si legume + 40 min. de miscare ever day.
Pune o poza cu tine daca te tine :)).. in fundal sa se vada o foaie pe care sa scrie " extream
Cand toti iti vor binele, nu lasa pe nimeni sa ti-l ia.
https://www.facebook.com/agnphotographyy
User avatar
okonina
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 329
Joined: 27 Jul 2010, 17:53
Detinator Steam: Nu
Location: Resita
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times

04 Jul 2014, 22:59

https://www.youtube.com/watch?v=Wy7-SO7TsoE Aceste 3 exercitii sunt perfecte pentru inceput,nu trebuie neaparat sa faci exact ca el dar astea 3 sunt baza ;) Si eu am inceput sa lucrez de ceva timp pe calistenice si chiar da rezultate bune,nu conteaza ce scop(ingrasare,slabire).Si sa nu faci in fiecare zi cum zice nenea ca o sa te plafonezi inevitabil,eu fac 2 zile-una pauza.Bafta :)>-
User avatar
KAP2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 180
Joined: 08 Jan 2014, 16:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 43 times
Been thanked: 13 times
Contact:

04 Jul 2014, 23:11

Itsirc wrote:
KAP2 wrote:
Itsirc wrote:
Intr-o vara poti sa faci alte lucruri "interesante".. nu inteleg de ce te-ai axat pe fitness de strada..
eu zic sa te mai gandesti de 10 ori inainte sa dai acel comentariu! Alte lucruri mai interesante decat a te ocupa de propriul tau corp? Decat sa ai burta iti spun sigur ca mai bine ai abdomen, iar street workout-ul are foarte multi practicanti chiar si aici in Romania.
Uite un videoclip mai jos de la BarBrothers, paote iti schimbi si tu parerea despre fitness in general, ce sa mai vorbim de street workout.
Daca as avea ce sa dau jos..

ON: Hmm.. vrei sa fii in forma..
Consuma fruce si legume + 40 min. de miscare ever day.
aici nu e vorba doar de dat jos, e si vorba de pus muschi pe tine, sa te definesti. vezi primul care apare in videoclip, de al doilea nici nu mai zic. Primul e slab, dar acum e foarte definit. Tu prin a face exercitii de fitness intelegi doar a da jos kg in plus? cam in urma cu gandirea... sa inteleg ca tu daca n-ai ce sa dai jos, arati deja ca cei prezentati in videoclip nu? esti praf man, mai bine nu mai dadeai reply. Am incheiat aici, nu vreau sa ma cert(nu are niciun rost) Peace!
User avatar
Tyler
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 860
Joined: 05 Jul 2013, 23:53
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 75 times
Been thanked: 131 times
Contact:

05 Jul 2014, 02:03

Poti sa te uiti la videoclipuri pe youtube (recomand barbrothers) si sa incerci sa faci ca ei.
SAU
Du-te pe MadBarz.com si ia-ti programe de antrenament de la Beginner si stabileste-ti o zi a saptamanii pentru fiecare program. Incepe cu ceva simplu si pe urma tot mai complicat :)
Image
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Vând conturi League of Legends cu level cuprins între 20-30. Diferite divizii, campioni şi skinuri.
La alegere, Unranked sau o divizie specifică. Toate au acelaşi preţ: 25 lei paysafe/bucată.
Comenzi customizate: Dacă nu deţin cont cu specificaţiile dorite de tine, îmi laşi cât mai multe detalii (campioni, skinuri, divizie) şi am să fac rost în cel mai scurt timp. Plată 50% în avans. Desigur, dacă contul depăşeşte numărul normal de campioni şi skinuri, preţul va fi mai mare.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Facebook [Bot], Petal [Bot] and 412 guests