Flood sau ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
420
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1872
Joined: 20 Sep 2009, 22:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: fanta_4cs
Reputatie: Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: FANTA
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Athens,Ελλάδα
Has thanked: 83 times
Been thanked: 168 times

12 Aug 2014, 13:56

.tu. wrote:
MADARFACAR ;x wrote:Nu , nu este vorba despre servere, forumuri ș.a . Este vorba despre PCul meu . Ideea este următoarea (poate părea ciudat) : De câteva zile , pică netul într-una - pică în stilul următor: pică , dau Disable - Enable la conexiune , merge 2 minute după iar pică , dau restart la modem , merge 2 minute și iar pică. Am avut o dispută acum ceva timp cu o persoană care m-a amenințat cu flood , lucru care s-a și întâmplat (cred) - după seara aceea , netul meu a început să facă figuri . Am încercat pe alt PC , din fericire mai am unul prin casă , am stat o zi pe ăla și ce să vezi? Nimic - netul a mers perfect de la primul până la ultimul refresh . Când intru pe PCul meu , netul meu face figuri - am testat PCurile și în paralel , pe celălalt conexiunea era perfectă , mergea absolut tot iar pe al meu , nimic , pică în continuare . Am reinstalat toate driverele la placa de rețea , am updatat tot ce era posibil de updatat, ce să mai fac ?
Problema ta e de la mufa sau de la cablu.
Suna la cei de la net sa-ti schimbe cablu si/sau sa resertizeze mufa si gata.
^^^^

am patit si eu asa si era de la cablu.
RoyalServer
User avatar
PapiLover
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1697
Joined: 22 Aug 2013, 14:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: n/a
Detinator server CS: n/a
SteamID: n/a
Reputatie: Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 33 times
Been thanked: 28 times
Contact:

12 Aug 2014, 14:03

.tu. wrote:
MADARFACAR ;x wrote:Nu , nu este vorba despre servere, forumuri ș.a . Este vorba despre PCul meu . Ideea este următoarea (poate părea ciudat) : De câteva zile , pică netul într-una - pică în stilul următor: pică , dau Disable - Enable la conexiune , merge 2 minute după iar pică , dau restart la modem , merge 2 minute și iar pică. Am avut o dispută acum ceva timp cu o persoană care m-a amenințat cu flood , lucru care s-a și întâmplat (cred) - după seara aceea , netul meu a început să facă figuri . Am încercat pe alt PC , din fericire mai am unul prin casă , am stat o zi pe ăla și ce să vezi? Nimic - netul a mers perfect de la primul până la ultimul refresh . Când intru pe PCul meu , netul meu face figuri - am testat PCurile și în paralel , pe celălalt conexiunea era perfectă , mergea absolut tot iar pe al meu , nimic , pică în continuare . Am reinstalat toate driverele la placa de rețea , am updatat tot ce era posibil de updatat, ce să mai fac ?
Problema ta e de la mufa sau de la cablu.
Suna la cei de la net sa-ti schimbe cablu si/sau sa resertizeze mufa si gata.
Si eu am probleme dar nu imi face asa la pc, ci la telefon. Cand stau in alta camera mi se deconecteaza repede sau am doar o liniuta, ceea ce nu este normal. Inainte aveam full oriunde, cel mult la 2 liniute scadea.

Cred ca este de la mufa, mi s-a rupt si mie plasticul ala care fixeaza mufa in calculator/router si cand misc usor routerul, mi se deconecteaza tot de la net, mi se restarteaza netul. Trebuie sa-mi schimb mufa, aia e problema.

E bine ca am aflat si eu care e cauza, mersi .tu.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 406 guests