[ MECIUL SECOLULUI ] Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
A197
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 02 May 2015, 10:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

02 May 2015, 10:27

Mayweather este favorit, dar Manny Pacquiao nu suferă de faimă şi de banii cum suferă Mayweather, oricum o să fie un meci foarte greu.
User avatar
exy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 6389
Joined: 11 Aug 2010, 14:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: eXpres *viewsonic
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Organizator Cupe eXtreamCS
Castigator eXtream XMAS Championship
Castigator eXtream CS:GO Cup 2014
Location: Norway
Has thanked: 326 times
Been thanked: 385 times

02 May 2015, 10:36

Bate Bute.
User avatar
Tim Roth
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 16 Apr 2015, 09:35
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Chicago, Illinois
Contact:

02 May 2015, 12:32

Declaraţiile unor foşti boxeri de top înainte de "lupta secolului":
  • Amir Khan: "Mayweather o să fie inteligent, o să se mişte mult, cred că o să câştige la decizie. Meciul o să fie echilibrat 4-5 runde apoi o să fie numai Floyd."
  • Shane Mosley: "Cred că Mayweather o să-l bată la puncte pe Pacquiao, o să se folosească mult de mişcare, o să evite loviturile lui PacMan".
  • Ricky Hatton: "Mereu mi-a placut Mayweather şi, deşi cred că Manny are un stil capabil să-l invinga pe Floyd, americanul o să câştige".
  • Kell Brook: "Tind spre Floyd. N-a pierdut până acum, ştie cum să câştige un meci în Las Vegas. Cred că va controla ritmul meciului, este un luptător deştept".
  • Nigel Benn: "Acest meci îl va face legendă pe Mayweather. Nu cred că primeşte prea multă recunoştinţă pentru ce a făcut".
  • Oscar de la Hoya: "PacMan dacă începe bine în primele două runde poate controla tot meciul".
  • Miguel Cotto: "Ţin cu Pacquiao. Cred că viteza lui îl va surprinde pe Mayweather"
Image
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

02 May 2015, 15:01

https://www.facebook.com/streza/posts/10153345384993933

26 KOs pentru Mayweather, deci majoritatea meciurilor castigate la puncte = $ pentru victorie.
User avatar
PapiLover
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1697
Joined: 22 Aug 2013, 14:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: n/a
Detinator server CS: n/a
SteamID: n/a
Reputatie: Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 33 times
Been thanked: 28 times
Contact:

02 May 2015, 15:04

Mitzocul wrote:https://www.facebook.com/streza/posts/10153345384993933

26 KOs pentru Mayweather, deci majoritatea meciurilor castigate la puncte = $ pentru victorie.
:)))))) blana video
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 5391
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

02 May 2015, 15:40

Daca pe protv zice ca e la ora 6 e de la ora 6 nu ? Adica numai sunt meciuri de deschidere si alte porcarii nu ?
Image
User avatar
Tim Roth
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 16 Apr 2015, 09:35
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Chicago, Illinois
Contact:

02 May 2015, 15:42

De la 04:00 pe PRO TV o să dea gala, alte meciuri, iar la 06:00 va începe meciul.
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 5391
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

02 May 2015, 15:46

Tim Roth wrote:De la 04:00 pe PRO TV o să dea gala, alte meciuri, iar la 06:00 va începe meciul.
Ok, multumesc frumos, abia astept sa il vad !
Image
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

02 May 2015, 21:58

Sima Viorel‎* TOTUL DESPRE BOXUL ROMANESC !!!
De ce tin cu Manny Pacquaio

1. Un mare campion trebuie sa fie un model. Imi place modelul Pacquaio un om care recunoaste ca tot ce primim in viata e la Dumnezeu
2. Imi place un om care "risipeste" averea pe acte caritabile, nu pe tot felul de tampenii ca Mayweather
3. Imi place stilul de box al lui Manny
4. Imi place un boxer care are cel putin o infrangere! Nimeni nu e perfect in afara de Dumnezeu
5. Imi plac stangacii
6. Imi place ca i-a multumit lui Mayweather pentru meci. Viceversa nu a fost din pacate valabila
7. imi place ca nu a uitat niciodata de unde a plecat, ca spune e mandru ca e philipinez
8. imi place pentru ca a venit in America sa se bata cu Mayweather
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

02 May 2015, 22:01

Mitzocul wrote:
Sima Viorel‎* TOTUL DESPRE BOXUL ROMANESC !!!
De ce tin cu Manny Pacquaio

1. Un mare campion trebuie sa fie un model. Imi place modelul Pacquaio un om care recunoaste ca tot ce primim in viata e la Dumnezeu
2. Imi place un om care "risipeste" averea pe acte caritabile, nu pe tot felul de tampenii ca Mayweather
3. Imi place stilul de box al lui Manny
4. Imi place un boxer care are cel putin o infrangere! Nimeni nu e perfect in afara de Dumnezeu
5. Imi plac stangacii
6. Imi place ca i-a multumit lui Mayweather pentru meci. Viceversa nu a fost din pacate valabila
7. imi place ca nu a uitat niciodata de unde a plecat, ca spune e mandru ca e philipinez
8. imi place pentru ca a venit in America sa se bata cu Mayweather
CORECT

Ceea ce nu-mi place e ca primesc prea multi bani,din cate am inteles pacquaio v-a primii peste 100mil de euro iar mayweather si mai mult,totul a degenerat.
User avatar
Tim Roth
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 16 Apr 2015, 09:35
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Chicago, Illinois
Contact:

02 May 2015, 22:08

  • Floyd este neînvins la profesionişti într-o carieră care a adunat 47 de meciuri
Manny Pacquiao a pierdut cinci meciuri, din cele 57 susţinute (are şi două remize). Toţi cei cinci boxeri care l-au învins pe ”Pacman”,
în speţă Juan Manuel Marquez, Timothy Bradley, Erik Morales, Medgoen Singsurat şi Rustico Torrecampo, sunt dreptaci, exact ca şi Mayweather.
  • Este mai înalt (1,73 m) şi are alonja superioară (1,83 m)
Filipinezul măsoară 1,69 metri înălţime şi are anvergura braţelor de 1,70 metri.
Într-un meci de asemenea calibru, astfel de avantaje pot fi decisive, mai ales la stilul defensiv al americanului.
  • Mayweather şi-a început cariera la profesionişti la categoria pană (57 kg), urcând treaptă cu treaptă până la semimijlocie (66 kg)
De câteva ori a urcat şi la ”super welther” (sau mijlocie mică), însă este mai apropiat din punct de vedere fizic (nativ) de categoria la care se va bate acum cu Pacquiao.
Filipinezul a început de foarte de jos, de la categoria muscă (în jurul a 50 kg), crescând ulterior progresiv până la semimijlocie (o dată a boxat chiar la mijlocie mică).
  • Floyd este cel puţin la fel de rapid ca filipinezul
Manny Pacquiao şi-a construit cariera pe o ”explozie” extraordinară a braţelor sale. Caracteristică principală a categoriilor mici, viteza a rămas agăţată de mănuşile lui Pacman,
chiar dacă acesta şi-a îmbunătăţit ulterior masa musculară. Totuşi, Mayweather deţine şi el aceeaşi armă, dublată de un simţ de anticipare extraordinar.
  • Americanul are o defensivă incredibilă
Din acest punct de vedere, boxul său arată uneori inestetic, fiind deranjant pentru public şi pentru adversari. Mayweather este comparat uneori cu unul dintre cei mai mari
artişti ai defensivei din istoria boxului, argentinianul Nicolino Locche, supranumit ”El Intocable”. Pacquiao are un stil mai spectaculos, dar mai înclinat spre risc. Iar Floyd nu iartă!
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

02 May 2015, 22:10

Meciuri cumparate, 0 infrangeri, ma lasi?

Minutul 32.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information