Fotbalul..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Phoneistu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 201
Joined: 15 Mar 2012, 23:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Încerc atingerea a 1000 de cuvinte.
Detinator server CS: DR.FREAKCS.COM. (.)
SteamID: Phoneistu. (fără .)
Location: Echipa de fotbal B.P HAŞDEU.
Has thanked: 42 times
Been thanked: 15 times
Contact:

15 Mar 2012, 23:07

Aici sunt diverse "tabere" de fani ai lui Cristiano Ronaldo şi ai lui Lionel Messi. Fiecare îl vede pe "idolul" său mai bun, este şi normal acest lucru. Într-un fel, ambele tabere au dreptate, fiecare din aceşti 2 jucători are ceva mai bun decât celălalt, nu poate fi nimeni perfect. Eu zic să lăsam partea din topic cu "Care este mai bun ?" şi să ne gândim cât de mult au muncit aceşti 2 jucători minunaţi, care în fiecare seară în care joacă, ne minunează pur şi simplu. Gândiţi-vă puţin, să te trezeşti la 6 dimineaţă, să faci antrenamentele acelea dure, cât au muncit ei pentru a ajunge la acest nivel la care joacă în acest moment. Felicitări lor !
worldstrike.net - alege calitatea !
RoyalServer
User avatar
nescafezalau
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 220
Joined: 08 Jun 2010, 13:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 57 times
Been thanked: 30 times
Contact:

15 Mar 2012, 23:10

free4you. wrote:CR7 îl rupe pe Messi la toate capitotele...
Uitaţi-vă puţin la Messi, dacă îl împingi puţin cade... CR7 e gagicar, arată bine, prăpăditu' de Messi...
Oricum, când are mingea CR7 aleargă cu ea mai tare ca orice jucător de la Barca fără minge. =))
Daca asta e modul tau de a alege jucatorul mai bun, scuze ca-ti spun, dar ai o gandire de manelist.
Se zice ca e bine ca toti sa ne spunem parerile, dar parerile unora ar fi mai bine sa nu fie auzite pentru ca zgarie pe urechi. Ti-am gasit descirere: aici. Te rog citeste ce scrie acolo si zi-mi daca te regasesti. Adica, cum ar veni, tu te 'distrezi' pe seama acestui subiect iar pe restul ii scoti din minti prin atitudinea ta. Si apropo, degeaba scrii cu diacritice daca scrii texte de b0rfash.
Oricum, Eu cred ca Messi este mai bun. Asta e parerea mea, dar asta nu inseamna ca daca eu il prefer pe Messi, o sa spun ca CR7 e slab si prostii de genul asta. Cristiano Ronaldo e un fotbalist exceptional dar Messi, in opinia mea, e putin mai sus. Sa dea Domnul sa vedem o finala UCL Real-Barca, acolo sa ne convingem care e mai bun. Si pentru cei care sustin cu putere ca Messi nu e asa bun, ca doar din pasele lui Xavi si Iniesta joaca, eu va spun sa va mai uitati la meciuri pentru ca traiti in trecut. In 2012 Xavi si Iniesta au lipsit in aproape jumatate din meciuri sau nu au jucat tot meciul, si uite ca Messi tot a marcat. Voi nu stiti ce vorbiti. Uitati-va aici la statistici, pentru ca nu sunteti prea bine informati. Oricum daca unu zice o prostie, o repeta tot internetul. Pace!
Image
Muzica nu zgomot!
User avatar
bZk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 09 Jan 2012, 12:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: dai cu bere dai cu vinu
Reputatie: Ban 3 luni!
Location: Iasi
Has thanked: 49 times
Been thanked: 12 times
Contact:

16 Mar 2012, 13:38

nescafezalau wrote:
free4you. wrote:CR7 îl rupe pe Messi la toate capitotele...
Uitaţi-vă puţin la Messi, dacă îl împingi puţin cade... CR7 e gagicar, arată bine, prăpăditu' de Messi...
Oricum, când are mingea CR7 aleargă cu ea mai tare ca orice jucător de la Barca fără minge. =))
Daca asta e modul tau de a alege jucatorul mai bun, scuze ca-ti spun, dar ai o gandire de manelist.
Se zice ca e bine ca toti sa ne spunem parerile, dar parerile unora ar fi mai bine sa nu fie auzite pentru ca zgarie pe urechi. Ti-am gasit descirere: aici. Te rog citeste ce scrie acolo si zi-mi daca te regasesti. Adica, cum ar veni, tu te 'distrezi' pe seama acestui subiect iar pe restul ii scoti din minti prin atitudinea ta. Si apropo, degeaba scrii cu diacritice daca scrii texte de b0rfash.
Oricum, Eu cred ca Messi este mai bun. Asta e parerea mea, dar asta nu inseamna ca daca eu il prefer pe Messi, o sa spun ca CR7 e slab si prostii de genul asta. Cristiano Ronaldo e un fotbalist exceptional dar Messi, in opinia mea, e putin mai sus. Sa dea Domnul sa vedem o finala UCL Real-Barca, acolo sa ne convingem care e mai bun. Si pentru cei care sustin cu putere ca Messi nu e asa bun, ca doar din pasele lui Xavi si Iniesta joaca, eu va spun sa va mai uitati la meciuri pentru ca traiti in trecut. In 2012 Xavi si Iniesta au lipsit in aproape jumatate din meciuri sau nu au jucat tot meciul, si uite ca Messi tot a marcat. Voi nu stiti ce vorbiti. Uitati-va aici la statistici, pentru ca nu sunteti prea bine informati. Oricum daca unu zice o prostie, o repeta tot internetul. Pace!
topicul era pentru altceva .. adica si pentru discutii despre messi si ronaldo , dar in special despre ronaldo , care este un jucator fenomenal! mie de fiecare data cand vad video-ul din primul post imi vine sa plang ..si cum a zis unu din topic ,, inchide sonoru " , l-am inchis si tot ma emotionez , dar si melodia exprima o latura mai sensibila a fotbalului ...
User avatar
bZk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 09 Jan 2012, 12:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: dai cu bere dai cu vinu
Reputatie: Ban 3 luni!
Location: Iasi
Has thanked: 49 times
Been thanked: 12 times
Contact:

16 Mar 2012, 17:11

Up , mai astept pareri ..
User avatar
-|AdyTza|-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1967
Joined: 02 Apr 2010, 18:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Prin vecini
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: Gallico
Has thanked: 139 times
Been thanked: 227 times

16 Mar 2012, 17:27

gLs-razvan wrote:Si nu e lucru in echipa ? Eu vad REAL MADRID pe primul loc la 10 puncte diferenta de Barcelona.
Si il mai vad si pe Ronaldo cu mai multe goluri peste el. Si anul asta si anul trecut. =]]
Esti fanatik omule.Laso mai ușor ca CR7 nu este peste Messi.Tin cu CR7 de mic,dar asta nu înseamna ca este cel mai bun.In ultimul timp este rivalitatea asta dintre Ronaldo-Messi și este foarte mare diferența dintre cei 2.Ronaldo nu prea mai joaca pentru echipa,are obsesia asta "ca Messi este peste el" și joaca ca nebunu doar sa-l facă pe Messi și asta îl strica pe CR.In schimb Messi...hmmm...face echipa întreaga dacă ii trece prin cap,joaca foarte bine,joaca pentru echipa si nu degeaba este cel mai bun fotbalist din istorie.(Sau dacă nu este deja,va deveni pentru are doar 24-25 de ani și a egalat deja cel mai bun fotbalist de pana acum).
Nu sunt cel mai bun, dar nu e nimeni mai bun ca mine.
9 motive sa nu repari PC-ul unui prieten :)
Cum sa ridici volumul pe un Samsung S
Cine are nevoie de ajutor în modarea PSP-ului,PS3-ului nu ezitați sa îmi dați un PM sau add Y!M: adytza_spy94.
User avatar
bZk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 09 Jan 2012, 12:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: dai cu bere dai cu vinu
Reputatie: Ban 3 luni!
Location: Iasi
Has thanked: 49 times
Been thanked: 12 times
Contact:

16 Mar 2012, 17:34

-|AdyTza|- wrote:
gLs-razvan wrote:Si nu e lucru in echipa ? Eu vad REAL MADRID pe primul loc la 10 puncte diferenta de Barcelona.
Si il mai vad si pe Ronaldo cu mai multe goluri peste el. Si anul asta si anul trecut. =]]
Esti fanatik omule.Laso mai ușor ca CR7 nu este peste Messi.Tin cu CR7 de mic,dar asta nu înseamna ca este cel mai bun.In ultimul timp este rivalitatea asta dintre Ronaldo-Messi și este foarte mare diferența dintre cei 2.Ronaldo nu prea mai joaca pentru echipa,are obsesia asta "ca Messi este peste el" și joaca ca nebunu doar sa-l facă pe Messi și asta îl strica pe CR.In schimb Messi...hmmm...face echipa întreaga dacă ii trece prin cap,joaca foarte bine,joaca pentru echipa si nu degeaba este cel mai bun fotbalist din istorie.(Sau dacă nu este deja,va deveni pentru are doar 24-25 de ani și a egalat deja cel mai bun fotbalist de pana acum).
la egalat pe Pepe la goluri :|? :O
User avatar
-|AdyTza|-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1967
Joined: 02 Apr 2010, 18:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Prin vecini
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: Gallico
Has thanked: 139 times
Been thanked: 227 times

16 Mar 2012, 17:35

bZk wrote:
-|AdyTza|- wrote:
gLs-razvan wrote:Si nu e lucru in echipa ? Eu vad REAL MADRID pe primul loc la 10 puncte diferenta de Barcelona.
Si il mai vad si pe Ronaldo cu mai multe goluri peste el. Si anul asta si anul trecut. =]]
Esti fanatik omule.Laso mai ușor ca CR7 nu este peste Messi.Tin cu CR7 de mic,dar asta nu înseamna ca este cel mai bun.In ultimul timp este rivalitatea asta dintre Ronaldo-Messi și este foarte mare diferența dintre cei 2.Ronaldo nu prea mai joaca pentru echipa,are obsesia asta "ca Messi este peste el" și joaca ca nebunu doar sa-l facă pe Messi și asta îl strica pe CR.In schimb Messi...hmmm...face echipa întreaga dacă ii trece prin cap,joaca foarte bine,joaca pentru echipa si nu degeaba este cel mai bun fotbalist din istorie.(Sau dacă nu este deja,va deveni pentru are doar 24-25 de ani și a egalat deja cel mai bun fotbalist de pana acum).
la egalat pe Pepe la goluri :|? :O
Care Pepe? :-??
Nu sunt cel mai bun, dar nu e nimeni mai bun ca mine.
9 motive sa nu repari PC-ul unui prieten :)
Cum sa ridici volumul pe un Samsung S
Cine are nevoie de ajutor în modarea PSP-ului,PS3-ului nu ezitați sa îmi dați un PM sau add Y!M: adytza_spy94.
free4you.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 363
Joined: 23 Feb 2012, 22:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: BETIVII.rLz.Ro
SteamID: PRIVAT~
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

16 Mar 2012, 17:38

Probabil voia să spună Pele.
Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn.
User avatar
bZk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 09 Jan 2012, 12:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: dai cu bere dai cu vinu
Reputatie: Ban 3 luni!
Location: Iasi
Has thanked: 49 times
Been thanked: 12 times
Contact:

16 Mar 2012, 17:40

Da, scuze :))) )=))) am gresit .. nu am mai auzit de el de mult ,dar am auzit de pepe de la Real si mi-o venit in minte prima oara .. plus ca seamana numele :)))
User avatar
-|AdyTza|-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1967
Joined: 02 Apr 2010, 18:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Prin vecini
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: Gallico
Has thanked: 139 times
Been thanked: 227 times

16 Mar 2012, 17:55

bZk wrote:
-|AdyTza|- wrote:
gLs-razvan wrote:Si nu e lucru in echipa ? Eu vad REAL MADRID pe primul loc la 10 puncte diferenta de Barcelona.
Si il mai vad si pe Ronaldo cu mai multe goluri peste el. Si anul asta si anul trecut. =]]
Esti fanatik omule.Laso mai ușor ca CR7 nu este peste Messi.Tin cu CR7 de mic,dar asta nu înseamna ca este cel mai bun.In ultimul timp este rivalitatea asta dintre Ronaldo-Messi și este foarte mare diferența dintre cei 2.Ronaldo nu prea mai joaca pentru echipa,are obsesia asta "ca Messi este peste el" și joaca ca nebunu doar sa-l facă pe Messi și asta îl strica pe CR.In schimb Messi...hmmm...face echipa întreaga dacă ii trece prin cap,joaca foarte bine,joaca pentru echipa si nu degeaba este cel mai bun fotbalist din istorie.(Sau dacă nu este deja,va deveni pentru are doar 24-25 de ani și a egalat deja cel mai bun fotbalist de pana acum).
la egalat pe Pepe la goluri :|? :O
Asta arata obsesia da pentru CR7,nu contează dacă ai mai multe goluri sau mai puține decât Pele sau alții,contează modul în care știi sa joci cu mingea.Messi nu a primit balonul de aur numai pentru ca a dat goluri,pentru ca știe sa joace cu echipa,știe când sa ia o acțiune pe cont propriu,când sa joace pasa și asta îl face un campion.
Last edited by -|AdyTza|- on 16 Mar 2012, 18:18, edited 1 time in total.
Nu sunt cel mai bun, dar nu e nimeni mai bun ca mine.
9 motive sa nu repari PC-ul unui prieten :)
Cum sa ridici volumul pe un Samsung S
Cine are nevoie de ajutor în modarea PSP-ului,PS3-ului nu ezitați sa îmi dați un PM sau add Y!M: adytza_spy94.
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

16 Mar 2012, 18:03

Cel mai bun jucator din istoria fotbalului parerea mea Ronaldo Luís Nazário de Lima , uitati-va la video sa vede-ti acolo cum trecea prin toata apararea de unul singur fara ajutorul nimaniui , facea toata echipa de unul singur.Da-ti la 5:03

Be the best , and fuck the rest ;)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information