Freza

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Smiile
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 16 Dec 2014, 13:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ă pis of șit !
SteamID: Prâvat !
Fond eXtream: 0
Location: Constanța
Contact:

14 Jan 2015, 09:45

Ce ***** sunteti unii, in loc sa ajutati omul, aveti chef de misto.

Fi atent, iti faci baie, te speli bine la cap, bine de tot. Dupa care il stergi bine cu un prosop. Pasul urmator, il dai putin cu feonul, dupa care il dau cu gel / ceara (depinde ce ai), eu folosesc un gel foarte bun de la Wella, dupa ce te dai, il mai usuci putin, dupa care dai si cu fixativ, sa ai o fixare buna, L`oreal Professionnel Infinium Strong recomand acesta, dar vezi ca e la promotie pe aoro la 25 lei (500 ml) mie acesta mi-a fost recomandat de un hairstylist. Dupa care il dai cu feonul pana vezi ca se usuca bine, dupa care il dai cu peria, si il aranjezi in forma in care vrei, and voila. :)

M-am chinuit sa-ti scriu atata pentru ca si eu am fost in cazul tau si nu stiam cum ce sa-l aranjez, si cum, pana mi-a explica un hairstylist cum si ce sa fac. :)

Bafta!

PS: Nu-l mai am ca in avatar, acolo deja se stricase, pentru ca eram la majorat si toata lumea ma cam atingea in par ... :))
RoyalServer 2
ZmWorld
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 74
Joined: 13 Jan 2015, 02:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Jan 2015, 14:37

Smiile wrote:Ce ***** sunteti unii, in loc sa ajutati omul, aveti chef de misto.

Fi atent, iti faci baie, te speli bine la cap, bine de tot. Dupa care il stergi bine cu un prosop. Pasul urmator, il dai putin cu feonul, dupa care il dau cu gel / ceara (depinde ce ai), eu folosesc un gel foarte bun de la Wella, dupa ce te dai, il mai usuci putin, dupa care dai si cu fixativ, sa ai o fixare buna, L`oreal Professionnel Infinium Strong recomand acesta, dar vezi ca e la promotie pe aoro la 25 lei (500 ml) mie acesta mi-a fost recomandat de un hairstylist. Dupa care il dai cu feonul pana vezi ca se usuca bine, dupa care il dai cu peria, si il aranjezi in forma in care vrei, and voila. :)

M-am chinuit sa-ti scriu atata pentru ca si eu am fost in cazul tau si nu stiam cum ce sa-l aranjez, si cum, pana mi-a explica un hairstylist cum si ce sa fac. :)

Bafta!

PS: Nu-l mai am ca in avatar, acolo deja se stricase, pentru ca eram la majorat si toata lumea ma cam atingea in par ... :))
asta am spus si eu :))
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

14 Jan 2015, 15:24

Dupa ce te speli pe cap,te usti cu uscatorul de par,in ce parte vrei sa-si stea parul,apoi te faci cu ceara,iar apoi cu fixativ.
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

14 Jan 2015, 16:02

ANGELLI. wrote:Dupa ce te speli pe cap,te usti cu uscatorul de par,in ce parte vrei sa-si stea parul,apoi te faci cu ceara,iar apoi cu fixativ.
Cu ceara si cu fixativ se vede urat, dupa ce faci baie il uzi cu spuma, pe urma il usuci cu feonul si ramane asa :)
Smiile
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 16 Dec 2014, 13:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ă pis of șit !
SteamID: Prâvat !
Fond eXtream: 0
Location: Constanța
Contact:

14 Jan 2015, 16:23

S3ekEr^ wrote:
ANGELLI. wrote:Dupa ce te speli pe cap,te usti cu uscatorul de par,in ce parte vrei sa-si stea parul,apoi te faci cu ceara,iar apoi cu fixativ.
Cu ceara si cu fixativ se vede urat, dupa ce faci baie il uzi cu spuma, pe urma il usuci cu feonul si ramane asa :)
Ramane asa pana iesi afara si iti misca vantul, parul, si dupaia se face ca dracu. :)
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Jan 2015, 21:14

smiiile ,Tu acum 1 saptamana habar nu aveai cum sa te imbraci si acum dai sfaturi de aranjarea parului?E

On:Eu ma fac doar cu spuma si sta ,trebuie sa ai si parul frumos..te apeli pe cap, dai cu spuma si usuci cu feonoul, asa se fac toti marii barbati din lumea modena, gen MDV, apoi poti sa dai cu aia de la mdv ststyle sa ooti sa il faci mai flexibil,in niciun caz cu fixativ.fixativul e cheap method plua ca e de fixare nu aranjare.
Smiile
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 16 Dec 2014, 13:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ă pis of șit !
SteamID: Prâvat !
Fond eXtream: 0
Location: Constanța
Contact:

15 Jan 2015, 21:27

cThor wrote:smiiile ,Tu acum 1 saptamana habar nu aveai cum sa te imbraci si acum dai sfaturi de aranjarea parului?E

On:Eu ma fac doar cu spuma si sta ,trebuie sa ai si parul frumos..te apeli pe cap, dai cu spuma si usuci cu feonoul, asa se fac toti marii barbati din lumea modena, gen MDV, apoi poti sa dai cu aia de la mdv ststyle sa ooti sa il faci mai flexibil,in niciun caz cu fixativ.fixativul e cheap method plua ca e de fixare nu aranjare.
M-am mai perfectionat si eu intr-o saptamana ... :)
User avatar
uzzi
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 780
Joined: 28 Aug 2007, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: 24/24 CS:GO
SteamID: steamhighman
Reputatie: Restrictie moderator
Nick anterior: Hermes, HADES
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Craiova - București
Contact:

15 Jan 2015, 21:53

ceara si fixativ
iti strici parul cu gelul si restul porcariilor
"Happy to be alive."

STEAM: http://steamcommunity.com/id/steamhighman
Mă găsești doar pe steam.
vLad-
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4819
Joined: 28 Mar 2009, 19:16
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: eXisTenZ 28
Has thanked: 376 times
Been thanked: 304 times

15 Jan 2015, 23:04

Eu dupa ce ma spal pe cap , il sterg bine bine cu prosopu dupa care ma dau cu ceara si astept sa se usuce. Dupa care bag mana putin prin par si gata, e aranjat cum vreau eu :))
User avatar
uzzi
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 780
Joined: 28 Aug 2007, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: 24/24 CS:GO
SteamID: steamhighman
Reputatie: Restrictie moderator
Nick anterior: Hermes, HADES
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Craiova - București
Contact:

16 Jan 2015, 14:52

vLad- wrote:Eu dupa ce ma spal pe cap , il sterg bine bine cu prosopu dupa care ma dau cu ceara si astept sa se usuce. Dupa care bag mana putin prin par si gata, e aranjat cum vreau eu :))
Cu ceara se dă tocmai după ce ți s-a usucat părul.
"Happy to be alive."

STEAM: http://steamcommunity.com/id/steamhighman
Mă găsești doar pe steam.
User avatar
netzwerk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 312
Joined: 18 Dec 2014, 18:12
Detinator Steam: Nu
CS Status: fuck dush
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Jan 2015, 14:55

Cu ceara de par.
http://silentzone.ro/ - Tutoriale de tot felul.
Iarta-ma ca perspectiva de a-mi pierde tara ma face trist
clauuxd99
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 73
Joined: 02 Dec 2014, 18:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Jan 2015, 14:56

faci baie , apoi te usuci cu feonul si iti dai cu un fixativ cu putere 5 si aia e
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information