Fumatori sau nefumatori?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

05 Oct 2011, 16:22

Eu am redus numărul de ţigări şi aşa am reuşit să mă las definitiv. Fumam 10/2 ţigări pe zi şi la un moment dat câte 8 pe urmă câte 6 şi tot aşa până ce am ajuns la 0.
Acum, când îi văd pe colegi că fumează parcă mi se face poftă :)) şi decât să mă reapuc plec de lâng ei.
RoyalServer
Darkz0r
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1672
Joined: 16 Oct 2010, 10:12
Detinator Steam: Da
CS Status: In dă haus.
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : Eu.Ak47
Location: București
Has thanked: 225 times
Been thanked: 93 times

05 Oct 2011, 16:49

TzaCaNeL wrote:Eu fumez, dar nu sunt un fumator inrait. Sunt zile in care chiar nu fumez deloc. Pur si simplu nu te mai gandesti la ele, trebuie sa ai ambitia sa nu mai pui gura pe ele.

Asa sunt si eu :)
Image
k1d4Deagle
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 03 Jan 2009, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: :x
Detinator server CS: No
Has thanked: 35 times
Been thanked: 18 times

05 Oct 2011, 20:43

am fumat...toata vara in fiecare zi un pachet de 8 cu un prieten. si pana am vrut sa ma las... de la 10 tigari am redus la 8 .. o saptamana .. dupa 6 cealalta saptamana dupa 4 2 si tot asa.. iar acum nu mai fumez mi se pare o prostie ce faceam .. mai bine futeti macar de la asta nu aveti ce pati rau daca va protejati
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

05 Oct 2011, 21:08

k1d4Deagle wrote:am fumat...toata vara in fiecare zi un pachet de 8 cu un prieten. si pana am vrut sa ma las... de la 10 tigari am redus la 8 .. o saptamana .. dupa 6 cealalta saptamana dupa 4 2 si tot asa.. iar acum nu mai fumez mi se pare o prostie ce faceam .. mai bine futeti macar de la asta nu aveti ce pati rau daca va protejati
:))

Redu-le 2 cate 2, cum zic si ceilalti !
Daca nu se poate, incearca sa iti gasesti un hobby .. sa faci ceva ce te face sa uiti de tigari.
Cand simti nevoia sa fumezi, mesteca o guma mentolata. Du-te la fotbal cu amicii, evita fumatorii, evita cluburile (un timp, cel putin).

Gandeste-te că atunci cand fumezi, iti distrugi organismul si in cele din urma, viata.
Gandeste-te că te poti trezi oricand cu cancer, bronsita, emfizem pulmonar, ateroscleroza, carii, cefalee, halena + ca sunt 50% mai multe sanse sa ramai impotent si pe langa acestea, fumatul duce la scaderea imunitatii !

Si eu am fumat un timp (3-4 luni), dar eram mai mic. Nu trageam in piept .. De atunci am ramas cu ideea ca fumatul nu-mi provoaca nici o senzatie 'de bine'.

Multă baftă !
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information