Fumatori [rezolvat]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
hoffaramirtpm
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1301
Joined: 08 May 2016, 15:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Planting the bomb
Reputatie: Nume anterior: Anthalius
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Utilizator neserios (tepar!)
Unban achitat
Fond eXtream: 0
Location: Botosani County
Been thanked: 1 time

27 Oct 2018, 15:17

Ești un fraier daca te apuci. Eu m-am apucat când am intrat la liceu. Am vrut sa fiu in rand cu ceilalți care fumau. A fost o prostie, mă rog. Voiam să par șmecher.
O sa cheltui foarte multi bani, crede-ma. Daca ajungi sa fumezi un pachet pe zi, pe luna vor fi 500 și ceva de lei. ;)
Și până la urmă tine de sănătatea ta. Maica-mea mi-a ținut morală înainte să intru la liceu și să mă apuc de fumat, nu am băgat nimic la cap și am zis că vorbește aiureli. Acum chiar regret că nu am ascultat-o.
RoyalServer 2
User avatar
A k c 3 n 7
Super moderator
Super moderator
Posts: 5138
Joined: 25 Aug 2014, 21:31
Detinator Steam: Da
CS Status: who dares wins
SteamID: Jandarmeria
Reputatie: Super moderator
Moderatorul anului 2023
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fost eXtream Mod
Fost Intermediar
Nume anterior: Sorinel
Fond eXtream: 0
Location: Unknown
Discord: remusakcent
Has thanked: 4 times
Been thanked: 46 times

27 Oct 2018, 15:23

E mai bine sa nu bagi vreodata tigarea in gura, pentru ca nu o sa sti niciodata cum e si nu va fi nevoie sa te lasi de acest viciu vreodata
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

27 Oct 2018, 17:47

extreamcs = tpucs

nu te apuca, schimba grupul daca te deranjeaza asta sau spunele sa nu mai fumeze langa tine, fumez de 7 ani si stii ce mi-am spus cand am fumat prima tigara? "lasa ca pot sa ma las cand vreau", incerc sa ma las de vreo 2 ani.
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
User avatar
ionutFTW
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 28 Oct 2016, 00:46
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

27 Oct 2018, 18:01

Fumează dacă asta vrei și nu te reține nimic pur și simplu aprinzi țigară tragi fumul în gura apoi tragi aer în piept în timp ce ai fumul în gura și voala te-ai apucat de fumat
User avatar
Pymbor
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 675
Joined: 01 Jan 2013, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc
Reputatie: Restrictie moderator (25 Aug 19)
Fost detinator DR și ZM
Castigator membru CLUB eXtream @ MOS NICOLAE (3 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

27 Oct 2018, 19:25

Diversity wrote:extreamcs = tpucs

nu te apuca, schimba grupul daca te deranjeaza asta sau spunele sa nu mai fumeze langa tine, fumez de 7 ani si stii ce mi-am spus cand am fumat prima tigara? "lasa ca pot sa ma las cand vreau", incerc sa ma las de vreo 2 ani.
Same story.
Sfatul meu este sa nu te apuci pentru ca iti distrugi sanatatea.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

27 Oct 2018, 20:10

Intreaba-ti prietenii. Spune-le ca ai vrea sa te apuci si daca ei te sustin, eu zic sa schimbi grupul. E si un fel de test sa vezi cat de mult le pasa de tine.
Eu intotdeauna mi-am spus ca mai bine am putini prieteni, dar niste prieteni de treaba, decat sa fiu inconjurat de persoane false care vor sa fie "populare"..
Nu exista motiv pe lumea asta pentru care sa te apuci de fumat.. Toate chestiile alea cu familie, depresie si cacaturi de genul sunt fix zero. Crezi tu ca sunt un motiv, dar defapt nu te ajuta cu nimic. Aveam colegi care spuneau ca ii calmeaza si de aceea fumeaza.. Serios? Daca vrei sa te calmezi sunt 100% sigur ca exista metode mult mai benefice din toate punctele (financiar, sanatate etc.).
Image
User avatar
hoffaramirtpm
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1301
Joined: 08 May 2016, 15:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Planting the bomb
Reputatie: Nume anterior: Anthalius
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Utilizator neserios (tepar!)
Unban achitat
Fond eXtream: 0
Location: Botosani County
Been thanked: 1 time

27 Oct 2018, 21:58

Diversity wrote:extreamcs = tpucs

nu te apuca, schimba grupul daca te deranjeaza asta sau spunele sa nu mai fumeze langa tine, fumez de 7 ani si stii ce mi-am spus cand am fumat prima tigara? "lasa ca pot sa ma las cand vreau", incerc sa ma las de vreo 2 ani.
Exact și eu!
User avatar
-BlacKodE-
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1193
Joined: 16 Nov 2013, 11:57
Detinator Steam: Da
SteamID: blackode
Reputatie: Fost Super moderator
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

27 Oct 2018, 22:09

Sa nu te apuci. Nu merita !!
Fumez de mult, am reusit sa ma las dar m-am reapucat ca un tampit la betie. Pierzi bani si iti strici sanatatea, momentan am reusit sa le reduc la 3 4 tigari pe zi.
Daca iti zic "prietenii" ca esti prost ca nu stiu ce, mai bine schimba grupul.
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

27 Oct 2018, 22:54

Cum au spus si cei de sus, daca te incurajeaza sa te apuci de fumat sau fac glume despre tine ca tu nu fumezi, iti sugerez sa schimbi grupul pentru ca nu are rost, mai bine 2-3 prieteni decat 20 dar degaba.
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

28 Oct 2018, 08:46

Acum m-am trezit cred, dar nu cred că-i adevărat asa ceva, vreau sa fumez pentru ca asa fac prietenii. Ai probleme in familie, ce drac de probleme ai tu, judecă si dă-mi răspuns cu ce te poate ajuta fumatul in probleme tale!?!?
Image
OnePille
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 24 Oct 2018, 11:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Oct 2018, 09:34

Kent clasic , fumes de 8 ani din pacate . Daca as da timpul inapoi sigur nu as mai pune o tigara in bot , csf .
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

28 Oct 2018, 10:07

Stau momentan cu doi fumatori in casa (mama si tata) si am si prieteni care fumeaza si sincer nu am dorinta de a incerca. Cand eram mic eram curios, dar cand am observat ca sunt doar niste tigari la 10-15 lei unde senzatia este 0, am zis pas. Daca acum mi-ai da un trabuc de calitate si nu orice prostie, da, as fuma trabuc dar doar la evenimente alaturi de un pahar de whisky. Am multi prieteni care fumeaza orice, asta doar ca sa fie bine sa nu fie rau, eu nu suport lucrurile de proasta calitate, deci clar raspunsul meu pentru fumat este nu din aceasta cauza (fumeaza inteligent si calitativ daca chiar vrei).

Vrei sa uiti de probleme, atunci strange mai multi prieteni, inchiriati o camera la un hotel sau mergeti la cineva acasa si luati bautura si mancare si aia e. Eu de exemplu procedez asa (nu am probleme, vreau doar sa uit ca a trecut ziua), insa aici depinde si de tine daca tii la bautura, daca iti permiti bautura de calitate si nu orice porcarie si mai ales sa stii cand sa combini si cand sa nu (perfect cand nu vrei sa combini sa ai si un energizant, lime etc).

Nu incurajez nici sa bei, insa daca vrei sa uiti de ideea de a fuma, atunci ideea de mai sus este buna. Fumatul e mai grav decat bautul, nu invers, deoarece daca stii sa bei vei vedea ca o sa te gandesti la multe lucruri si cand o sa te trezesti, anumite planuri le vei gandi altfel (aici e cazul meu, poate la tine de exemplu nu este asa, nu am de unde sa stiu exact cum reactioneaza fiecare).
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information