Vapatu' pasiv fara nicotina

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

03 Mar 2017, 15:01

Chiar si daca vapezi asa pur si simplu e de rau? :) am avut ceva in trecut cu fumul de tigara (nu cea electronica) si acu urasc acel fum , dar modulele alea cum e posibil sa te apuci de fumat tigari normale daca nu pui nicotina la cele electronice?
Si vreau sa ma zic ca nu prea o sa trag in piept mult doar asa in gura sa fac "trikuri" :doge:
Eu fiind nefumator am tras dintr-o tigara electronica direct cu 18 nicotina pentru prima data si nu am avut probleme de inecare doar ca am stat 3 zile cu gatu rosu si nu puteam sa inghit deloc si am zis ca bag pl in ea de nicotina si ma distrez cu cele a prietenilor doar trag in gura si daca nu are nicotina poate mai trag si in piept doar foarte putin.
Image
RoyalServer
User avatar
JusT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 761
Joined: 24 Jun 2013, 14:27
Detinator Steam: Da
SteamID: justsstyle
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

03 Mar 2017, 15:26

MzQ* wrote:Chiar si daca vapezi asa pur si simplu e de rau? :) am avut ceva in trecut cu fumul de tigara (nu cea electronica) si acu urasc acel fum , dar modulele alea cum e posibil sa te apuci de fumat tigari normale daca nu pui nicotina la cele electronice?
Si vreau sa ma zic ca nu prea o sa trag in piept mult doar asa in gura sa fac "trikuri" :doge:
Eu fiind nefumator am tras dintr-o tigara electronica direct cu 18 nicotina pentru prima data si nu am avut probleme de inecare doar ca am stat 3 zile cu gatu rosu si nu puteam sa inghit deloc si am zis ca bag pl in ea de nicotina si ma distrez cu cele a prietenilor doar trag in gura si daca nu are nicotina poate mai trag si in piept doar foarte putin.
Dacă ești deștept nu o să ai probleme, oricum, atât timp cât fumezi din țigară electronică fără nicotină nu ai cum să devii dependent de fumat. Eu am fumat prima țigară acum 2 ani, la o băută, de atunci fumez doar când ies în weekend seara undeva cu niște tovarăși, nu simt nevoia să fumez în restul timpului, cum am mai spus mai sus, dacă ești deștept poți să fumezi doar ocazional.
SpecieKhouse
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 11
Joined: 25 Aug 2016, 00:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie PM
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Mar 2017, 15:46

MzQ* wrote:Chiar si daca vapezi asa pur si simplu e de rau? :) am avut ceva in trecut cu fumul de tigara (nu cea electronica) si acu urasc acel fum , dar modulele alea cum e posibil sa te apuci de fumat tigari normale daca nu pui nicotina la cele electronice?
Si vreau sa ma zic ca nu prea o sa trag in piept mult doar asa in gura sa fac "trikuri" :doge:
Eu fiind nefumator am tras dintr-o tigara electronica direct cu 18 nicotina pentru prima data si nu am avut probleme de inecare doar ca am stat 3 zile cu gatu rosu si nu puteam sa inghit deloc si am zis ca bag pl in ea de nicotina si ma distrez cu cele a prietenilor doar trag in gura si daca nu are nicotina poate mai trag si in piept doar foarte putin.
Recunoaste ca vrei sa pari smecher :sunglasses:
Maine faci topic ca vrei sa bei tuica,dar sa fie fara alcool :omfg:
:ggwp:
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

03 Mar 2017, 15:52

JusT. wrote:
MzQ* wrote:Chiar si daca vapezi asa pur si simplu e de rau? :) am avut ceva in trecut cu fumul de tigara (nu cea electronica) si acu urasc acel fum , dar modulele alea cum e posibil sa te apuci de fumat tigari normale daca nu pui nicotina la cele electronice?
Si vreau sa ma zic ca nu prea o sa trag in piept mult doar asa in gura sa fac "trikuri" :doge:
Eu fiind nefumator am tras dintr-o tigara electronica direct cu 18 nicotina pentru prima data si nu am avut probleme de inecare doar ca am stat 3 zile cu gatu rosu si nu puteam sa inghit deloc si am zis ca bag pl in ea de nicotina si ma distrez cu cele a prietenilor doar trag in gura si daca nu are nicotina poate mai trag si in piept doar foarte putin.
Dacă ești deștept nu o să ai probleme, oricum, atât timp cât fumezi din țigară electronică fără nicotină nu ai cum să devii dependent de fumat. Eu am fumat prima țigară acum 2 ani, la o băută, de atunci fumez doar când ies în weekend seara undeva cu niște tovarăși, nu simt nevoia să fumez în restul timpului, cum am mai spus mai sus, dacă ești deștept poți să fumezi doar ocazional.
Dependenta de tigari e formata intr-o parte din dependenta fizica de nicotina, de care scapi intr-o saptamana-doua cu maxim niste dureri de cap / greturi / insomnie
Restul este 'obisnuinta' si pentru mine e mai greu sa scap de asta decat de dependenta de nicotina
Te obisnuiesti sa ai ceva de bagat in gura cand stai la PC
Te obisnuiesti sa iei o pauza din cand in cand de la PC / lucrat / scoala si sa iesi cu prietenii la o tigara
Te obisnuiesti sa fumezi cand bei
Te obisnuiesti sa fumezi dupa ce mananci

Obisnuintele astea sunt cele mai greu de inlaturat pentru ca ele 'declanseaza' nevoia de fumat, adica, nicotina aia o simti mereu, dar te face doar sa te simti putin rau, nu iti duce automat gandul la 'vreau tigara', in schimb dupa una din ticurile astea la care fumezi de obicei te poate cuprinde o senzatie de disperare.

Am scris tot rahatul asta ca sa subliniez de ce nicotina nu e neaparat singurul factor de dependenta si de ce trebuie sa ai grija si cu vapatul fara nicotina, plus, pentru ca am ajuns sa fumez foarte mult vape din cauza calculatorului, acum iau pauze si ies din camera la fumat vreo 4-5 tigari rulate mici pe zi. (am pus electronica in cutie dupa ce am tras 120ml - 200 de lei de lichid intr-o luna)
MDFK. wrote:Narghilea e baza <3
fumul de carbune de narghilea e mult mai daunator si decat tigarile normale








Asa ca un sfat general, ia tigara aia daca vrei sa te joci si nu te mai gandi atat la rahaturi de genul. Ai o singura viata de trait si o sa-ti para rau daca ai fost unul dintre sfintii astia care nu fumeaza, nu beau, nu se drogheaza si nu se ***. N-o sa te invete nici un forum nimic la fel cum inveti pe propria piele, si abstinenta nu face decat sa genereze degenerati.
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

03 Mar 2017, 16:19

MzQ* wrote:
busted wrote:incepi cu electronica si dupa mai bagi si cate o tigara pana ajungi la 1 pachet pe zi :D
Am zis fara nicotina asa de distractie cand nu o sa am ce face sa mai dau un cerculet ceva daca stii cum zic si oricum nu imi place tigara normala si nici tigara electronica cu nicotina (nu conteaza ca are aroma tot nu imi place cu nicotina deoarece am stat 3 zile cu durere in gat de la nicotina aia)
stai sa vezi cand ai da 5 fumuri la legala si ti se pune-n cap :gaben:

on: n-ai ce sa patesti, doar te joci cu aburi
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

03 Mar 2017, 16:23

la fel si eu ca Madalin.
anturaje si cu droguri, si nici macar nu fumez.
am incercat sa fumez cand eram in a 6-a, dar nu ca voiam eu, ci voiam sa-i ranesc pe ai mei stiind ca o sa-i doara daca afla ca am fumat.
eram mic, csf.
in rest, nu te apuca, arata ca ai caracter.
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

03 Mar 2017, 17:59

Cristian wrote:Asa am zis si eu, sa imi iau electronica sa ma distrez cu ea si asa am si facut...am folosit-o timp de 3 luni dupa care m-am apucat de fumat, si in ce hal m-am apucat...primele 2-3 zile fumam 3-4 tigari, apoi 1 pachet/zi. NU TE APUCA, NU CONTEAZA DACA E SAU NU CU NICOTINA, o sa iti ramana un fel de tic sa fumezi, si pana la urma o sa te dai pe tigari normale.

Am facut 1 an si ceva de cand fumez tigari normale, si vreau sa ma las dar imi este tare greu. Am ajuns sa fumez 2 pachete/zi.
Exact asta voiam sa ti zic si eu. Mi se pare o prostie faza cu nicotina. La inceput o sa zici ca te lasi dar daca majoritatea prietenilor tai fumeaza, cand o sa iesi cu ei n o sa stai inauntru si ei sa iasa toti afara sa fumeze.
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

03 Mar 2017, 21:08

SpecieKhouse wrote:
MzQ* wrote:Chiar si daca vapezi asa pur si simplu e de rau? :) am avut ceva in trecut cu fumul de tigara (nu cea electronica) si acu urasc acel fum , dar modulele alea cum e posibil sa te apuci de fumat tigari normale daca nu pui nicotina la cele electronice?
Si vreau sa ma zic ca nu prea o sa trag in piept mult doar asa in gura sa fac "trikuri" :doge:
Eu fiind nefumator am tras dintr-o tigara electronica direct cu 18 nicotina pentru prima data si nu am avut probleme de inecare doar ca am stat 3 zile cu gatu rosu si nu puteam sa inghit deloc si am zis ca bag pl in ea de nicotina si ma distrez cu cele a prietenilor doar trag in gura si daca nu are nicotina poate mai trag si in piept doar foarte putin.
Recunoaste ca vrei sa pari smecher :sunglasses:
Maine faci topic ca vrei sa bei tuica,dar sa fie fara alcool :omfg:
:ggwp:
No coment.
Dupa cum zicea si Carnacior am o singura viata ce *** :)) doar vapand sa fac "trikuri" nu ma afecteaza atat de mult
Image
User avatar
Adiq
Moderator
Moderator
Posts: 2339
Joined: 24 Aug 2012, 00:17
Detinator Steam: Da
CS Status: on fiRe
SteamID: raheembaws
Reputatie: Moderator
Nume anterior : Adi.; DUje eXtream
0.2/3
Location: Bogotá
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times
Contact:

03 Mar 2017, 21:20

in 3 martei 2018 sa-mi spui la cate tigari pe zi ai ajuns si cat bei de des.
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

03 Mar 2017, 22:21

Am editat numele topicului poate o sa va dati seama de ce vreau sa spun.
Tot ce vreau sa stiu e daca ma afecteaza cu ceva ca nu devin eu dependent de asa ceva in special daca nu pun nicotina nu am de ce sa ma apuc de tigari ca nu imi plac.
De baut beau si eu *** la ocazie... de ex azi am terminat discoteca si am fost doar la o bere si aia era slaba de 3,5% si m-am dus acasa si fac asta macar odata la o luna cand am discoteca la scoala.
Image
User avatar
Adiq
Moderator
Moderator
Posts: 2339
Joined: 24 Aug 2012, 00:17
Detinator Steam: Da
CS Status: on fiRe
SteamID: raheembaws
Reputatie: Moderator
Nume anterior : Adi.; DUje eXtream
0.2/3
Location: Bogotá
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times
Contact:

03 Mar 2017, 22:27

MzQ* wrote:Am editat numele topicului poate o sa va dati seama de ce vreau sa spun.
Tot ce vreau sa stiu e daca ma afecteaza cu ceva ca nu devin eu dependent de asa ceva in special daca nu pun nicotina nu am de ce sa ma apuc de tigari ca nu imi plac.
De baut beau si eu *** la ocazie... de ex azi am terminat discoteca si am fost doar la o bere si aia era slaba de 3,5% si m-am dus acasa si fac asta macar odata la o luna cand am discoteca la scoala.
esti pita lu Dumnezeu atunci :))

nu despre asta-i vorba. tot ce au incarcat baietii sa iti explice e ca de la o joaca o sa devii dependent, asta am patit toti. hai sa trag 2,3 fumuri de curiozitate, apoi hai sa fumez o tigara...dupa ajungi la pachet(e).
dar fa-ti viata si nu te lua dupa gura lumii ca nu ajungi nicaieri.
EzLife90
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 143
Joined: 28 Jan 2017, 23:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Mar 2017, 23:17

Carnacior wrote:Dependenta de tigari e formata intr-o parte din dependenta fizica de nicotina, de care scapi intr-o saptamana-doua cu maxim niste dureri de cap / greturi / insomnie

ce vrei sa spui prin asta?
eu vreau sa pun punct de la tigari de acum, sa nu mai fumez.. ce se poate intampla? da-mi mai multe detalii, vreau neaparat sa ma las de ele
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information