Gametracker.rs Baneaza clasele firmelor romanesti

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Gladiatori
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 11 Sep 2014, 22:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni!
Restrictie PM
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti

07 Jan 2015, 20:50

cheap hosting , class banned

=)))
Mi-au scos serverul de CS:GO mie si unui tovaras din listele lor (Romania)
Daca si Toolz e "cheap host" tinand cont ca e de 2-3 ori ca si calitate/suport peste KGB Romania, rupti in fundulet

ps; nu postez la Security, ca nu e vorba de teapa ci de altceva.

Numai asa pot face rost de clienti KGB Romania, altfel mor de foame si ei si neamul lor.

Am cenzurat moderator de carton (DRS ma refer), auzi tu la el, l-am jignit ca l-am facut Modelator in loc de Moderator, cat ai platit pe grad?


Na ma dovezi, spalateai cu ele pe cap:
Image
RoyalServer
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

07 Jan 2015, 21:02

Ca sa ne intelegem kgb nu e in stare sa castige clienti cinstit si baneaza toate host-urile de 5 euro doar pentru a forta mana tuturor clientilor sa cumpere de la ei un host cuprins intre 10 si 15 euro in functie de ofertele lor pentru ca au boost-urile incluse din propria ograda.Dar acel boost in primul rand nu este unul de calitate pentru ca 3,4,5 ore cat tine e plin indieni cu lag cat casa dar na copii sunt bucurosi ca in banii aia primesc si o populare slabuta pentru ei nu conteaza de unde.La kgb e cantitate, nicidecum calitate.Ultima oara spuneau aici ca au 2 servere dedicate in Voxility, pff :)) multi de pe forumul asta au mult mai mult acolo sau in alte datacentere.Nu am spus ca nu au calitate
la servere, nu m-am conectat niciodata dar banuiesc ca serverele se misca bine, in schimb politica lor de acaparare e mizerabila.A nu se intelege gresit, nu vorbeste invidia/supararea/frustrarea mea, doar adevarul.Nu mi se pare un boost de calitate ce ofera ei 3,4,5 ore cu acei jucatori cu lag imens.Am vazut si inca vad o multime de owneri care folosesc pe serverele lor pingfake pe boost-ul de la kgb, de rusinea adevaratului ping din consola.
Last edited by Sona on 07 Jan 2015, 21:04, edited 1 time in total.
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

07 Jan 2015, 22:45

DRS wrote:Jignire + dovezi insuficiente = COS!
Topicul ramane pentru ca este adevarat la fel e si serverul official CS.eXtream.Ro banat in GTRS si a fost mereu cerseam unban si dupa 2 zile iar imi dadeau pentru nimic.
dovada
Image
Plus un raspuns de la un reprezentant de al lor de aici de pe forum , o sa il mentin anonim ca sa nu ii fac probleme
Anonymous wrote:
CryWolf wrote:Salut, ba frate m-am tot saturat in pana mea sa baneze gtrs-ul serverul oficial al comunitatii eXtreamCS si degaba
IP: 89.39.13.213:27015
Am luat mereu boost de la ei dar sunteti neseriosi si nu e prima data

Code: Select all

"Class 89.39 banned for slow hacks and hosters with too low price"
na ce ii doare pe ei la banana ce host am eu ? si serverul oficial extream nu a avut niciodata slowhack.
Salut, eu am intervenit odata si ati luat ban din nou acolo, cum nu am acces pe gametracker.rs nu pot face nimic, degeaba spun din nou si dupa o saptamana luati din nou ban.
Igor nu mai vrea sa scoata banurile serverelor romanesti sau mai ales a anumitor clase de IP, de vina e BTSTelecom ca ofera VDS/VPS/Dedicate pe acele IP-uri si unele "firme" isi gazduiesc serverele pe acele clase si au slowhack pe servere (inainte pe acea clasa era hostprofil s.a.m.d.)

Eu sincer nu am cum sa va ajut si sper sa ma intelegi, o zi buna.
Sper ca sunt de ajuns dovezile , am vrut sa fac topicul eu insumi de ciuda. X(
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
Eaz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 100
Joined: 07 Jan 2015, 00:13
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Jan 2015, 23:10

Nici calitatea hostului nu este prea bună, am jucat pe câteva servere găzduite la KGB.
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

07 Jan 2015, 23:15

Mai bine toolz și tni de 10 de ori, decât kaghebe. Și la juma' de preț!
Pozitia mea preferata este CEO.
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

07 Jan 2015, 23:17

Vad ca ai sunt 2 feluri de oameni care au acelasi scot.

Pupincuristi :

-Toolz & KGB.

Va asteptam cu drag.

Asta e KGB , incearca sa atraga toti oameni sa cumpere de la ei.
Ei daca au dedicate "inchiriate" nu fizice , se cred mari si tari , dar nu e asa.
Am citit prima oara cand a venit emil pe forum , a precizat prima oara ca sunt peste 2500 servere gazduite la ei si peste o saptamana zicea aceasi replica dar cu alt numar , ci de 1500 de servere.
Domnule , ne puteti da cele 1500 de ip-uri care sunt sv-le la voi?
Tu razi de domnul Razvan de la TNI ca e muci , dar tu gandestete ca nici 5% nu esti din ei.
El are dedicate fizice de x5 ori mai bune de ce ai tu acolo , sti bine acest lucru si nu cred ca o sa negi.
Mai ales , nu cred ca-ti permiti ultimul abonament la Voxility , dasta ai problema cu DDOS-ul , nu?
Minti clienti ca le oferi Anti-DDOS dar nu e asa , ii ataca lumea trimit tichet si banati ip-ul care ataca , atat faceti , nimic alceva.
Pe langa asta , in special TNI , va mananca de vii.
Mai ales astia care radeti si de toolz , o fi el in datacenterul "NAV" dar sa sti ca sunt mai buni ca voi , asta e sigur.
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
User avatar
LEGEND_
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1151
Joined: 19 Aug 2012, 21:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Cap
SteamID: legend_hbi
Reputatie: Fost manager arena.extreamcs.com
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Satu-Mare
Has thanked: 29 times
Been thanked: 23 times
Contact:

07 Jan 2015, 23:20

User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

07 Jan 2015, 23:22

Nu stiu ce sa zic legend , eu de cate ori am avut probleme si chiar eu am fost de vina , buju m-a rezolvat intotdeauna .
Nu zic ca e sfant sau alceva , dar aici e si vina lor ca te-au batat ca esti client la ei.
Nu vreau sa-l acuz pe buju ca ar fi el de vina , poate o fi banat alcineva din staff si i s-a spus sa procedeze astfel.
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

07 Jan 2015, 23:46

Mi se pare corect ceea ce fac ei :troll, ati f**** jocul asta cu boosturile voastre. Cine se duce la kgb pentru boosturile alea inseamna ca e batut in cap, doar o sa-i ramana 0 jucatori pe server =)). Clasa 188.213.212 e banata de un an pe gtrs, nici nu m-a interesat sa ma debaneze .
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

08 Jan 2015, 00:05

Eu unu ma pis pe gtrs :) o sa vada ei,daca baneaza toate serverele din romania pe motivuri stupide ei pierd nu noi.
sunt n "firme" de boost gen:setmaster.
care boost este oare mai bun ? setmaster sau gtrs ?
va spun eu setmaster deoarece 1 % din toti jucatori sunt straini iar restul 99% sunt romani + nu au lag.
cand dai un boost la gtrs ce iti ramane ? --nimica.
la setmaster din tot boostu ramane cam 10-15 jucatori dupa ce se termina boostu.
daca aia de la kgb cred ca asa vor face rost de clienti se inseala,deoarece nici un idiot nu o sa dea aproape 20 euro pentru un server de 32 slot,cand tu nu ai nici protectie ddos,nici un plugin de protectie ceva.(tot cei de la krond/tni raman la putere chiar daca vor primi si ei odata ban.
edit 1 : -crywolf- nu o sa dureze mult :) treaba asta,pana o sa vada ei cat de putini clienti o sa aibe,si atuncea vor debana serverele la greu,si nu cred eu ca nu ai 15 ron sa i bagi pe card si sa te duci la radu*(setmaster) si sa il rogi sa iti primeasca asa......daca privim mai in detaliu acel 1 euro era irosit pe nimica.Tu dadeai boostu il aveai 30 min-1 ora plin,dar dupa ? :meme un ***** 0/32..trebuie ceva care chiar merita.Daca chiar iti doresti sa ai jucatori pe cs.extream sau pe ce server vrei tu,iti recomand sa strangi zilnic 10 ron si sa i pui deoparte iar cand ajungi la 60 ron iei legatura cu radu(setmaster) si iti da un cont bancar unde pui bani,dupa ce ai pus bani,si i-au intrat,serverul va fi plin 1 saptamana,iti garantez ca raman macar 10/32-15/32 zilnic(dupa ce se termina boostu)
daca mai am ceva greseli de gramatica in postu acesta va rog sa nu manancati rahat,este ora 00.00 sunt foarte obosit.
Last edited by Te-am_prins on 08 Jan 2015, 00:18, edited 4 times in total.
Image
Moderatorul anului 2k17 in actiune
Image
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

08 Jan 2015, 00:07

@Te-am_prins: Poate ai dreptate dar mie imi trebuia ceva ieftin si prin SMS pentru eXtream,,,,nu prea sunt asa ceva cum era gtrs toti vor paypal bancar s.a.m.d
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
Gareth Bale
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 150
Joined: 07 Feb 2014, 15:25
Detinator Steam: Da
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times

08 Jan 2015, 00:20

iLuSiOn wrote:Mi se pare corect ceea ce fac ei :troll, ati f**** jocul asta cu boosturile voastre. Cine se duce la kgb pentru boosturile alea inseamna ca e batut in cap, doar o sa-i ramana 0 jucatori pe server =)). Clasa 188.213.212 e banata de un an pe gtrs, nici nu m-a interesat sa ma debaneze .
Boost? Pe CS:GO nu exista asa ceva
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information