Gelozia..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

ClasSs
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 140
Joined: 08 Jul 2012, 15:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Check signature.
Detinator server CS: 84.247.54.87:27015
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Contact:

12 Jul 2012, 10:10

Aure.Gelozia este un lucru normal cand iubesti cu adevarat.Si eu am fost gelos pe fosta mea prietena dar uite ca a inteles cum eram eu si ma iubea asa cum eram.Acum de fiecare data cand ma duc cu baietii la o bere ma intreaba unde ma duc...intr-un timp imi pusese interzis la tigari/bautura :)) dar cine crezi ca statea sa o asculte si intr-un fel avea dreptate.Acum m-am despartit defintiv de ea defapt ea de mine...din cauza ca nu lasam tigarile/bautura si era geloasa ca mergeam cu prietenii in oras ( fete/baieti ) si de ea uitam.

Este un lucru normal sa fii gelos dar totusi mai lasa-i ragaz 1 saptamana fara sa o presezi si ai sa vezi ca ii v-a fi dor de tine si se v-a intoarce.Lasa timpul sa rezolve treburile.
Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn.
RoyalServer
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

12 Jul 2012, 15:33

Aure wrote:Deci sa zicem in felul urmator. In trecut am publicat pe aici diferite subiecte legate de relatii, sfaturi bla bla bla. Uite acuma am o mica problema intr-o relatie, multi de aici ati trecut prin asta, sunteti in faza asta in care sunt sau sunteti in stare sa imi dati un sfat. Deci e vorba de o mare problema cu care se confrunta multi , "gelozia" ! Ca sa zic pe scurt, sunt foarte gelos pe iubita mea, daca iese cu prietenii ei si nu ma suna sau nu ma cheama si pe mine, sunt gelos, daca glumeste cu altul fata de mine, sunt gelos, daca vorbeste cu altul pe messenger sau facebook etc, sunt gelos. Ce pot face? Am inceput sa fiu gelos din toate prostiile, chiar din nimicuri, izbucnesc certuri din gelozia mea, nu ca as fi singurul gelos in relatie, dar sunt singurul ce spun gelozia pe fata partenerei. Ce pot face sa nu mai fiu asa? Ce as putea incerca? Cum sa gandesc? Tin sa precizez ca tot timpul intreb prietenele "Ce ati facut?" , ii intru in conversatii, ii citesc tot ce vorbeste sau face, sunt ca un spion pentru ea, si simt ca o sa o pierd daca continui asa.
Crudul adevar:
- esti urat, sau asta consideri despre tine
- esti lipsit de oportunitati, fetele nu se uita la tine si nu consideri ca ai succes
- nu ai experienta cu femeile
- nu ai o viata a ta si toata atentia ta e orientata catre ea
- relatia voastra nu va dura, fiindca tu ai o problema si asta va darama "intregul"
Daca stii problemele si te regasesti in ele, inseamna ca stii unde ai de lucrat :)
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

12 Jul 2012, 15:51

Nu Laur, nu sunt alea problemele..
User avatar
xDeiu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 320
Joined: 11 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 14 times
Been thanked: 11 times

12 Jul 2012, 16:16

Cea spus laur asta vroiam sa-ti spun si eu, da` am zis ca poate imi sariti in cap :)
a smile doesn`t cost anything :)
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

12 Jul 2012, 16:22

Nuu, chiar nu e vorba de asta, nu am problema cu nici un punct din ce a zis Laur, e legat de caracterul meu.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

12 Jul 2012, 16:25

Caracterul tau se formeaza pe baza EXPERIENTELOR, fiindca nu vii pe lume cu un caracter creat deja.

Iar daca caracterul tau are probleme, asta inseamna ca nu ai avut experiente suficiente, si daca nu ai avut exp suficiente ajungem la o problema mentionata deja de mine.

Sigur nu te minti singur de dragul nostru?
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

12 Jul 2012, 16:32

Nu ma mint, e vorba de urmatorul lucru: "O iubesc foarte mult, si am inceput sa fiu gelos pe tot ceea ce face, eram gelos chiar daca iesea cu o prietena, ca zicea ca nu poate iesi cu mine ca vrea sa mai iasa si cu ea. "
katalins4s
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 19 Aug 2011, 21:27
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 49 times
Been thanked: 2 times
Contact:

12 Jul 2012, 16:47

Crede-ma ca exact asa sunt si eu exact ca tine.Cea mai buna solutie este sa vorbesti cu ea,daca ea tine la tine cu adevarat,ea va trebui sa reactioneze,in plus trebuie sa ii spui ca esti foarte gelos si tot ce simti tu,sa te descarci ei,pentru ca asa ea chiar va vedea ca o iubesti si isi va trage singura un semnal de alarma. Si singura care te poate scapa de gelozie este ea! Ea trebuie sa iti dea increderea necesara ca tu sa nu mai simti asta,dar crede'ma ca nu vei scapa de ea. Am avut aceeasi problema ca tine,dar am vorbit cu ea si am stabilit urmatoarele:Iesim undeva ne anuntam cu cine si unde ne ducem si eventul 1-2 mesaje cat este in locul respectiv sa stim unul de celalalt.Stiu ca esti gelos cand sta cu altii,incearca sa ii explici asta si sa ii spui " sa mai inceteze" cu ei.Eu am facut exact ce ti'am spus si crede'ma ca acum nu am ce sa mai reprosez in relatie,comunicarea este totul!
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

12 Jul 2012, 17:01

Nu vreau sa o tin nici legata, ca nu suntem casatoriti, exact cum zice ea, dar nici sa fie prea libertina.
User avatar
kingdwr
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2801
Joined: 23 Apr 2011, 23:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nick anterior: Cosmin, divaio
Has thanked: 72 times
Been thanked: 290 times

12 Jul 2012, 17:10

La@ur wrote:- nu ai experienta cu femeile
Aure wrote:Nuu, chiar nu e vorba de asta, nu am problema cu nici un punct din ce a zis Laur, e legat de caracterul meu.
Nu ai spus intr-un alt topic, ca aceasta fata este prima ta prietena?
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

12 Jul 2012, 20:21

Nu, poti cauta, am zis ca este prima fata pe care o iubesc cu adevarat, restul au fost doar jucarii sa zic asa.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

12 Jul 2012, 22:17

Ma, e normal ce ti se intampla la varsta ta. Traieste-ti viata, nu-ti mai pune in *** atatea intrebari.

Bucura-te de ceea ce ai, nu fi nerecunoscator.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information