Gelozia..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

13 Jul 2012, 16:12

daca vrei sa faci cv,ii zici in fata ca sa nu te complici
RoyalServer 2
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

13 Jul 2012, 16:20

Da, asta am facut, si am ajuns la concluzia sa o las mai incet, adica fara intrebari tot timpul unde esti cu cine sau asa, sa o lasam mai incet cu reprosurile ca nu suntem casatoriti, sa aiba mai multa libertate si eu la fel.
Royal.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 235
Joined: 11 Jan 2015, 00:30
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie mesaje private
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Jan 2015, 02:26

Laur , esti prost de dai in gropi , n-ai nici o treaba :)) degeaba incerci sa faci pe Psihologul pe aici
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

14 Jan 2015, 03:32

mezzzu wrote:Aure , am facut ieri , impreuna cu prietena , 3 ani si 4 luni de cand suntem impreuna . Amandoi suntem gelosi , dar eu intrec limita . La ce ma refer ? Pai sa incep prin faptul ca in caz de ea iese cu o prietena , cand o sun si ea nu raspunde , deja tensiunea imi urca si mai am putin si trantesc tot ... Am ajuns sa fiu exagerat si pe felul cum se imbraca , aici vorbind de fuste scurte si bluze decoltate . Am dat de un psiholog pe internet si mi-a spus ca asta e o boala pentru care nu prea e leac . I-am explicat si ei care e situatia si ca nu ma pot schimba , sunt foarte posesiv . Ea ma intelege in continuare , si inca mai exista certuri si discutii pe tema asta , dar ii spun ca o iubesc cu adevarat si ca incerc sa scap de asta , dar nu pot , asa mie firea .

Sfat : Incearca , atunci cand e pregatita sa te asculte , mergeti inafara orasului (cel putin in Botosani este un camp in apropiere , un poligon ) si stati acolo la liniste , spunei sa nu te intrerupa din tot ce ai de zis si sa te asculte . Niciodata sa nu o minti la faza asta cu gelozia , sa nu o arzi pr0st ca nu esti gelos , dupaia nu o sa te mai creada ! Daca vrei ca relatia sa mearga , adica sa te accepte asa cum esti , ar trebui sa lasi de la tine si sa faci fix ceea ce ii ceri si tu : sa nu iesi/vorbesti/ cu alte fete etc...

Daca vei mai avea nevoie de un sfat , sa imi dai un PM ;) Am impresia ca te am si in lista de messenger . Te pot ajuta in legatura cu asta
Nu e nici o boala , mi se pare perfect normal ca o data intr-o relatie, o fata sa nu se mai imbrace ca orice tarfa ordinara sa beleasca ochii toti labagii la ea
Laur eXtream wrote:
Aure wrote:Deci sa zicem in felul urmator. In trecut am publicat pe aici diferite subiecte legate de relatii, sfaturi bla bla bla. Uite acuma am o mica problema intr-o relatie, multi de aici ati trecut prin asta, sunteti in faza asta in care sunt sau sunteti in stare sa imi dati un sfat. Deci e vorba de o mare problema cu care se confrunta multi , "gelozia" ! Ca sa zic pe scurt, sunt foarte gelos pe iubita mea, daca iese cu prietenii ei si nu ma suna sau nu ma cheama si pe mine, sunt gelos, daca glumeste cu altul fata de mine, sunt gelos, daca vorbeste cu altul pe messenger sau facebook etc, sunt gelos. Ce pot face? Am inceput sa fiu gelos din toate prostiile, chiar din nimicuri, izbucnesc certuri din gelozia mea, nu ca as fi singurul gelos in relatie, dar sunt singurul ce spun gelozia pe fata partenerei. Ce pot face sa nu mai fiu asa? Ce as putea incerca? Cum sa gandesc? Tin sa precizez ca tot timpul intreb prietenele "Ce ati facut?" , ii intru in conversatii, ii citesc tot ce vorbeste sau face, sunt ca un spion pentru ea, si simt ca o sa o pierd daca continui asa.
Crudul adevar:
- esti urat, sau asta consideri despre tine
- esti lipsit de oportunitati, fetele nu se uita la tine si nu consideri ca ai succes
- nu ai experienta cu femeile
- nu ai o viata a ta si toata atentia ta e orientata catre ea
- relatia voastra nu va dura, fiindca tu ai o problema si asta va darama "intregul"
Daca stii problemele si te regasesti in ele, inseamna ca stii unde ai de lucrat :)
prea mult adevar in postul asta, mai putin ultima liniuta, mai e timp de remediere

degeaba negi ce zice asta, e adevarat, poate si subconstient fara sa-ti dai seama, dar te simti vulnerabil
mdl wrote:La 15 ani poate să nu mai fie virgin, e vreo problemă sau ce? S-a dus la curve și i s-a rupt ața...
AndreixD wrote:

Code: Select all

La 15 ani poate să nu mai fie virgin, e vreo problemă sau ce? S-a dus la curve și i s-a rupt ața...
De ce? Asa ai procedat tu?

Te crezi destept daca iti rupi ata de la 15 Ani? Bineinteles daca ai macar 15 ani.
fara sa va dati seama va remarcati ca fiind prosti
daca aveati atata p*zda stiati ca "ata" aia nu ar trebui sa se rupa niciodata, ati cautat voi prea mult pe net despre dezvirginare, pe forumuri de rahat
Aure wrote:Da, asta am facut, si am ajuns la concluzia sa o las mai incet, adica fara intrebari tot timpul unde esti cu cine sau asa, sa o lasam mai incet cu reprosurile ca nu suntem casatoriti, sa aiba mai multa libertate si eu la fel.
asta nu e o solutie
ingropi sentimentele astea in tine pana la un moment dat in care o sa explodezi, si o s-o ranesti ori pe ea, ori pe tine(nu neaparat fizic)

daca vrei sa discutam mai mult, eu am trecut prin chestia asta, nu intru in detalii aici ca nu e jurnal, dar poti sa ma gasesti pe messenger si-ti spun care e solutia

ps:: nu-i asculta pe toti care au postat aici. unii dintre ei, chiar daca au o varsta anume si au avut sau au relatii, dupa posturile lor imi dau seama ca sunt tinuti sub papuc de catre femei

ps2::
Aure wrote:Nu pot zice a cata prietena e, dar e prima cu adevarat iubita sa zic asa, si sunt de vreo 4 luni cu ea. Si stiu TzaCaNeL, se intampla cateodata sa o lasi prea mult, asa i s-a intamplat ei cu fostul ei prieten de a ajuns la mine..
daca te referi cumva la faptul ca l-a inselat pe fostul cu tine, fugi de ea, fugi si nu te uita in spate
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

14 Jan 2015, 06:53

Royal. wrote:Laur , esti prost de dai in gropi , n-ai nici o treaba :)) degeaba incerci sa faci pe Psihologul pe aici
Topic din 2012 b-(.
User avatar
uzzi
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 780
Joined: 28 Aug 2007, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: 24/24 CS:GO
SteamID: steamhighman
Reputatie: Restrictie moderator
Nick anterior: Hermes, HADES
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Craiova - București
Contact:

14 Jan 2015, 06:58

Mitzocul wrote:
Royal. wrote:Laur , esti prost de dai in gropi , n-ai nici o treaba :)) degeaba incerci sa faci pe Psihologul pe aici
Topic din 2012 b-(.
A incercat sa para interesant. T.close ?
"Happy to be alive."

STEAM: http://steamcommunity.com/id/steamhighman
Mă găsești doar pe steam.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information