Generatia veche

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

16 Feb 2013, 17:52

PlayWorldRo wrote: suferi de smecherie rup tule, lasa-te nu mai ameninta atata pe internet, tu ameninti tot extreamul, vad ca la toti le zici ca le rupi nu stiu ce,probabil p|; ma doare in cwr de parerea ta,dar oricum majoritatea astia mai mari sufera ca s-au trezit abia la 20 de ani ca au stat prea mult in fata blocului si au facut caternica pe stomacelu gol. Dati ban singur ca esti degeaba, ai jucat si tu o data ascunselea pe cs si de-acuma esti mare nostalgist si app la varsta mea am mai multe cunostinte decat ai tai,iti poti da tu foc daca atata poti si bineinteles daca ai bani de benzina
prin aceste randuri si-a dat seama tot extreamu cat de batut in cap esti copile , nu observi ca te faci singur de ras chiar daca incerci sa pari cocos? lasa-te si dute pe la scoala copile , ca-ti da romana cu virgula.
normal ca ma iau in gura cu toti , v-am dat si adresa , ce vrei ? sa ma duc eu dupa voi? daca nu va convine de mine strangeti-va brigada de 15/20 de oameni si veniti sa ma bateti , eu am crescut in salajean/rahova si crede-ma ca nu e usor pe aici , daca esti pampalau te ia toti de prosti daca esti arfist si suferi de tine iti iei capace peste tot , asa ca nu venii tu la mine bai ruptule sa ma inveti pe mine smecherie ca daca te iau la o plimbare prin cartier si-ti arat anturaje de la ciorditori drogati pana la destepti care iti arunca vorbe de nu stii sa le rostesti asa ca ciocu mic pustiule ca nu esti prea umblat

on: se vede cum a ajuns generatia asta mai 'noua'
RoyalServer
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

16 Feb 2013, 18:10

@ chill_toica nu are rost sa te iti in gura cu ei .. pur si simplu au 12 ani si au o|o .
Da-le pace sa fie smecheri , mafioti macar aici !
User avatar
Grafa
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1115
Joined: 13 Nov 2009, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Intru pe aici sa mai rad!
Reputatie: Fost Moderator
Location: Brasov
Has thanked: 266 times
Been thanked: 185 times
Contact:

17 Feb 2013, 23:44

Mai pe la semnatura...
GrafaStudio
Fiecare generatie e de neegalat,
Ca nu exista comparate intre ele de fapt,
Vorba aceea "Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat! ",
Ideea e ca nimic nu s-a schimbat.
Noi aveam mingi de 35 si tevi cu cornet,
Cei de azi au mobil si acces la net,
Dar nu-i blamam, nu e corect, nu-i o solutie,
Sa facem revolutie pentru evolutie.
Balexandru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 210
Joined: 28 Dec 2012, 15:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Contact:

18 Feb 2013, 00:49

X2060 wrote:Nu v-ati plictisit sa traiti in trecut? Acele vremuri au fost si trebuei sa ramana in trecut, acum avem alte ocupatii, cum ar fi sa luam bacu, examenu la facultate,un loc de munca, alti sa fie cei mai buni la un joc,etc.
Si atunci erau dezavantaje,daca stateai pe afara si faceai toate prostiile era si riscul sa te accedentezi, sa rupi o mana, un picor; si acum sunt riscuri, daca stai mult la PC te alegi cu dureri de spate, probleme de vedere. Acum e problema este ca la TV apar toti incultii si majoritatea oamanilor, de la copii la adulti, se iau dupa iei.Nu te obliga nimeni sa te uiti la Capatos sau alti nebuni si emisiunile lor de 2 lei, nu te pune nimeni sa asculti toata ziua manele, ce daca toti din jurul tau asculta? Tu poti sa iti pui castile si sa asculti ce vrei. Nu te obliga nimeni sa ai cont pe facebook sau twitter sau sa pui pe YT un video in care demonstrezi cat de p****t esti.
Ideea care s-a zis un primul post, " iar la scoala beam toata clasa dintr-o sticla de suc fara teama de virusi" nu v-a era teama de virusi deoarece nu ii stiati, nu stiati ce se poate transmite prin saliva si ce efecte au. Eu nu dau absolut la nimeni sa bea din sticla mea, si daca se intampla arunca stila sa ii zic sa o pastreze.
"noi nu aveam dolby surround system, taceam toti ca sa auzim actiunea filmului" si acum daca ai dolby surround system si un sistem audiode 7:1 tot trebuie sa faci liniste sa auzi ce se vorbeste in film/serial/joc.
Lumea moderna iti ofera mai multe activitati, iar noi putem sa alegem ce sa facem, nu sa fim limitati cum eram acum 15-20 ani.

Si ca raspuns la intrebarea ta, nu aleg nici o generatie, deoarece am dreptu sa aleg cu cine imi petrec timpu si cum, daca nu imi convine comportamentul unei persoane, nu conteaza din ce generatie este fac tot posibilu sa nu am nici o treaba/legatura cu aceea persoana.
Eu incerc sa traiesc dupa niste reguli proprii, un fel de "cod".
prietene,tu n-ai cum sa stiu(referitor la fara cu virusi,am citit ca tu aruci stlica) pot sa-ti spun,ca nu a murit nimeni,dar vezi si tu ..parta proasta a copiilor din ziua de asta..sunt inchuiati la mine..ei nu vor sa iasa afara pentru ca se lovesc sau isi rup mana..doar, ce prostie ai putut spune in fraza asta..ATUNCI DE CE *** mai exista copilarie?parca copilaria era sa explorezi cat mai mult posibil,sa incerci mereu ceva nou..orice..pentru ca la un moment dat,se va incheia totul iar apoi vei ajunge un adult cu casa nevasta etc..eu iti propun sa-ti schimbi mentalitatea,poate fiul tau sa poate sa aiba o copilarie mai fericita,fiindca tu sigur nu o ai/sau ai avuto.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information