Generatii distruse.Tara nimanui

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

22 Aug 2012, 21:38

In prima faza au inceput scumpirea alimentelor apoi au urmat concedierile urmate de o puternica criza politica iar intr-un final s-a ajuns la acest razboi politic sa-i spun asa
Datorita unor oameni care nu se multumesc cu putin dar modest am ajuns in situatia in care nu avem ce pune pe masa chiar daca avem un porc si 10 gaini , dar avand in vedere ca in momentul in care vrei sa faci o tocanita de pui iti trebuie sare sau stiu eu(alte alimente necesare) dar neavand aceste lucruri/resurse ajungem in situatia in care facem un imprumut maricel la banca(cu toate ca noi suntem constineti ca nu avem de castigat doar de pierdut trebuie sa faceam si acest lucru pentru a ne asigura painea pe masa noua sau familiei noastre virand cu casa de cele mai multe ori.Si din acest moment incepe calvarul .. nu avem destul profit lunar astfel incat sa ne platim datoria bancara dupa un anumit punct , incepem sa primim diverse scrisori de la banca respectiva cum ca am primit o majorare, pe urma inca una si tot asa si se ajunge in momentul in care banca ne ia casa si o scoate la vanzare .. iar ei fiind niste gunoaie mari isi anunta partenerii/prieneii de afaceri .Si uite ca in 2 saptamani maxim casa s-a vandut iar cei care au pierdut in acesta batalie suntem noi iar cei de la putere au avut de castigat doar.


Datorita unui singur om s-a ajuns in acesta situatie si anume lui Ion Iliescu care in timpul revolutiei din '89 a dat acel ordin ca Ceausescu si Elena sa fie asasinati.Din acel momen au inceput sa vanda tot din Romania noastra cea pura si sacra.O chestie pe care nu o stiti e ca mai sunt doar cateva zone care nu sunt vandute cu diverse resurse care ne pot aduce bani si in afar de acele locuri si pamantul e vandut .. pur si simplu sapa il pun in "rabe" si il duc dincolo datorita faptului ca e un pamant bogat si de valoare.

Tinerii din ziua de astazi 18-28 de ani isi cauta de lucru ca disperatii , neavand o sursa de venit ei incep si fura si pana la urma infunda puscariile.
Tara noastra arde la propriu iar ei pe ii doare la ciocan sa spun asa.


Este o parere datorita faptului ca astazi am aflat/inatampinat ceva foarte tragic.
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

22 Aug 2012, 21:50

Iliescu trebuia impuscat, nu Ceausescu. Pe vremea lui nea`Ceasca, macar se facea ceva in tara asta ! Dovada: Podul lui Anghel Saligny care duce spre mare ( daca ati mers cu trenul sigur l-ati vazut ) are peste 100 de ani vechime si INCA ESTE FOARTE BUN SI STABIL, doar ca e MONUMENT ISTORIC, iar acum se chinuie sa faca un ca*** de pod si le trebuie 10 ani de zile, dar nici de calitate nu-s in stare sa-l faca .
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

22 Aug 2012, 21:52

Simplu. wrote:Iliescu trebuie impuscat, nu Ceausescu. Pe vremea lui nea`Ceasca, macar se facea ceva in tara asta ! Dovada: Podul lui Anghel Saligny care duce spre mare ( daca ati mers cu trenul sigur l-ati vazut ) are peste 100 de ani vechime si INCA ESTE FOARTE BUN SI STABIL, doar ca e MONUMENT ISTORIC, iar acum se chinuie sa faca un ca*** de pod si le trebuie 10 ani de zile, dar nici de calitate nu-s in stare sa-l faca .
Defapt pe vremea lui s-au facut toate fabricile si tot iar ei au distrus tot.
Bine era atunci .. ai terminat tot la lucrur tata..
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

22 Aug 2012, 21:53

Atunci toata lumea punea mana la treaba, nu era foamea asta de bani .
Last edited by krystann on 22 Aug 2012, 21:55, edited 1 time in total.
Reason: Exact.
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

22 Aug 2012, 22:05

N-ar trebui sa tot comparam situatia de pe vremea lui Ceausescu cu cea din prezent, ci sa incercam sa ne adaptam la ea...
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

22 Aug 2012, 22:07

Confuzius wrote:N-ar trebui sa tot comparam situatia de pe vremea lui Ceausescu cu cea din prezent, ci sa incercam sa ne adaptam la ea...
Sa ne adaptam cum ? Sa nu muncim ?
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

22 Aug 2012, 22:09

krystann wrote:
Confuzius wrote:N-ar trebui sa tot comparam situatia de pe vremea lui Ceausescu cu cea din prezent, ci sa incercam sa ne adaptam la ea...
Sa ne adaptam cum ? Sa nu muncim ?
Ce vrei sa zici? Ca pe vremea lui Ceausescu nu se muncea? :)

Am impresia ca ai inteles gresit ceea ce am vrut sa zic.
Last edited by krystann on 22 Aug 2012, 22:20, edited 1 time in total.
Reason: Scuze greseala mea :p
suvenir
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 09 Jun 2012, 01:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times
Contact:

22 Aug 2012, 22:10

trist dar adevarat , si mergem din rau in mai rau
hei yoo , din 99 am o super oferta
iei o m**e primesti doua
User avatar
demisec
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 123
Joined: 04 Jul 2010, 16:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 23 times
Contact:

22 Aug 2012, 22:12

Simplu. wrote:Iliescu trebuia impuscat, nu Ceausescu. Pe vremea lui nea`Ceasca, macar se facea ceva in tara asta ! Dovada: Podul lui Anghel Saligny care duce spre mare ( daca ati mers cu trenul sigur l-ati vazut ) are peste 100 de ani vechime si INCA ESTE FOARTE BUN SI STABIL, doar ca e MONUMENT ISTORIC, iar acum se chinuie sa faca un ca*** de pod si le trebuie 10 ani de zile, dar nici de calitate nu-s in stare sa-l faca .
Prietene, esti idiot?
Pe vrea lui Ceausescu se facea ceva in tara, dovada un pod construit inainte de intrarea Romaniei in comunism. Logic!
Nu numai ca m-am schimbar, dar culmea,
M-am tripat sa schimb si lumea!
Edmond
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 153
Joined: 14 Aug 2012, 13:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 25 times
Been thanked: 16 times
Contact:

22 Aug 2012, 22:15

Simplu. wrote:Iliescu trebuia impuscat, nu Ceausescu. Pe vremea lui nea`Ceasca, macar se facea ceva in tara asta ! Dovada: Podul lui Anghel Saligny care duce spre mare ( daca ati mers cu trenul sigur l-ati vazut ) are peste 100 de ani vechime si INCA ESTE FOARTE BUN SI STABIL, doar ca e MONUMENT ISTORIC, iar acum se chinuie sa faca un ca*** de pod si le trebuie 10 ani de zile, dar nici de calitate nu-s in stare sa-l faca .
Ai trait pe vremea lor sa stii ? daca nu ai fost acolo nu vorbii ca nu stii
suvenir
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 09 Jun 2012, 01:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times
Contact:

22 Aug 2012, 22:15

demisec wrote:
Simplu. wrote:Iliescu trebuia impuscat, nu Ceausescu. Pe vremea lui nea`Ceasca, macar se facea ceva in tara asta ! Dovada: Podul lui Anghel Saligny care duce spre mare ( daca ati mers cu trenul sigur l-ati vazut ) are peste 100 de ani vechime si INCA ESTE FOARTE BUN SI STABIL, doar ca e MONUMENT ISTORIC, iar acum se chinuie sa faca un ca*** de pod si le trebuie 10 ani de zile, dar nici de calitate nu-s in stare sa-l faca .
ambii , lua-i-ar dracu de gunoaie
pe unu l-a luat ..next rapid! nu merita sa respire aer curat
hei yoo , din 99 am o super oferta
iei o m**e primesti doua
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

22 Aug 2012, 22:20

GABY ~ wrote:
Confuzius wrote:
krystann wrote: Sa ne adaptam cum ? Sa nu muncim ?
Ce vrei sa zici? Ca pe vremea lui Ceausescu nu se muncea? :)

Am impresia ca ai inteles gresit ceea ce am vrut sa zic.
De unde sti tu ma? Ba cand va aud ca vorbiti de acum nu stiu cati ani dar voi aveti 13 ani. Tu nici nu erai proectat pe teava si vorbesti aici.

on; sa moara toti.
De ce te bagi aiurea? Poate ca pe mine m-a interesat istoria acestei tari si m-am documentat, am aflat ce si cum era. Asa iti place tie, sa comentezi la tot ce prinzi... si nu esti singurul, haterilor!

La cat de nesimtit esti, meritai sa ramai banat.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information