Germania - România 2-1. ”Bijuteria” lui Ianis nu a fost de ajuns!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
RaFy1995
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 418
Joined: 13 Feb 2016, 22:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Respecta si vei fi Respectat !
SteamID: RaFy1995
Fond eXtream: 0
Has thanked: 195 times
Been thanked: 8 times

09 Oct 2021, 14:44

Germania - România 2-1. ”Bijuteria” lui Ianis nu a fost de ajuns. Tricolorii au cedat la Hamburg



Image
RoyalServer 2
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

09 Oct 2021, 17:45

Aseară fusesem la un fotbal pe sintetic cu băieții iar pe urmă am rămas toți să ne uităm la meci...evident ne așteptam să o luăm de la Germania. Știți momentul acela după 1 bere când vezi golul dat de Ianis Hagi și te bucuri că avem șanse..apare și speranța. Pe urmă de la a 2-a bere toate speranțele mor când vezi golurile marcate de echipa adversă..apar și discuții de genul, "ăia valorează mai mult" "germania e printre cele mai bune"...le aprob bineînțeles. Dar nu pot să aprob mentalitatea românului de a gândii așa. Or fi ei buni dar nu orice echipă e invincibilă. Mai ales când noi jucăm așa:

Image

Păi cum mă? Cum să joci cu 5 fundași tot meciul....golul lui Ianis o fi o bijuterie poate și chiar mi-a plăcut dar am avut noroc că i-am prins pe contraatac...să fim sinceri, după faza din minutul 9 a lui Ianis am mai avut una de genul tot meciul? Cu 5 fundași germania a avut peste 20 de șuturi și pot spune că m-am bucurat că l-am avut pe Niță în poartă.
Germania cu formația lor ne-a dominat tot meciul...în prima repriză ei au avut posesie de 80% iar noi 20%. În repriza a 2-a am făcut ca de obicei să ne apărăm tot cu 5 fundași și nu s-a schimbat nimic.

Image

La a 3-a bere citeam meme-urile pe facebook..."1-0 pentru România - Aș vrea să mă opresc aici" :)) sau "Am jucat ca niciodată și am pierdut ca întotdeauna" :))))))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information