Gigi Becali.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

05 Jun 2013, 23:09

MicleaR wrote:
claudiu25 wrote:Omule, mita este mită, falsul în acte este fals în acte, spălatul banilor este spălatul banilor, furtul este furt, nu contează că ai facut 20 de biserci şi 20 de case, a furat şi a făcut toate alea şi merită să stea în puşcărie.
Şi că tot aduceţi vorba că a făcut case şi că a făcut biserici etc...

Acum sute de ani să dădeau lupte pentru teritorii, spaniolii se războiau cu portughezii. Ce crezi că au făcut spaniloii? Au folosit forţa brută şi au atacat portughezii, nu au reuşit mare lucru... însă ce crezi că au făcut portughezii? În acele timpuri, viaţa de zi cu zi era tare grea, foametea şi sărăcia erau ca la ele acasă, şi cum spuneam... ce crezi că au făcut portughezii, au lucrat cu capul, nu cu securea sau cu toporul cum au făcut spaniloii, s-au dus pe teritoriul care trebuia să-l cucerească şi au început să împartă mâncare, bani şi adăposturi tuturor locuitorilor care trăiau după o zi pe alta.
Acum... cine crezi că a câştigat războiul... Spania sau Portugalia? Portugalia, normal, i-au ademenit pe oameni cu bunătăţile care i le dăruiau şi toţi oamenii au trecut de partea lor, s-au aliat şi i-au învins pe spaniloi.

Acum... care e concluzia? Că Becali a fost deştept şi a făcut cam aceeaşi chestie cu voi, pupinc uristilor care îl pupaţi toată ziua în *** că a făcut două case şi două biserici, tot ce pot să vă spun, vouă ăstor care îl pupăti în c ur şi îl vreţi afară din închisoare este că... ăţi pierdut războiul.

Sinchisiţi-vă măcar să citiţi, mi-a luat ceva...
Bun, ai dreptate,dar ce ai scris tu acolo e mai mult o lecţie de istorie. :)) #Eu nu am zis nimica de Biserici şi de case, panamea,dar este un păcat ca un om ca el să intre în puşcărie + că deţine şi echipa de fotbal Steaua Bucureşti.Eu cred că vina lui Becali a fost că a vorbit prea mult la televiziune şi a vorbit doar prostii...

robert15s - Nu meriţi să trăieşti .
Defapt, dacă stai şi te uiţi mai atent îţi vei da seama că nu este chiar o lecţie de istorie, este mai mult o pildă, o întâmplare din carte ar trebui să se înţealagă ceva, să reiasă o morală.
Şi oricum, ce e important e că Becali a fost şmecher şi că a făcut din voi căţeluşii lui de companie, jucându-se cu voi şi ademenindu-vă cu 2 biserici, e trist că mulţi îl pupă în cur şi mai trist e că alţii sunt în stare să-ţi dea în cap dacă zici ceva de idolul lor, marele Becali, care dacă l-ar întâlni în viaţa reală nici o băşină nu le-ar da.

ps; când zic pupincurişti şi căţei, nu ma refer strict la tine, mă refer la ăştia care îi iau apărarea cu atâta ardoare, aproape că şi-ar tăia două vene şi trei tendoane pentru Becali.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
RoyalServer 2
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

05 Jun 2013, 23:09

MicleaR wrote:
claudiu25 wrote:Omule, mita este mită, falsul în acte este fals în acte, spălatul banilor este spălatul banilor, furtul este furt, nu contează că ai facut 20 de biserci şi 20 de case, a furat şi a făcut toate alea şi merită să stea în puşcărie.
Şi că tot aduceţi vorba că a făcut case şi că a făcut biserici etc...

Acum sute de ani să dădeau lupte pentru teritorii, spaniolii se războiau cu portughezii. Ce crezi că au făcut spaniloii? Au folosit forţa brută şi au atacat portughezii, nu au reuşit mare lucru... însă ce crezi că au făcut portughezii? În acele timpuri, viaţa de zi cu zi era tare grea, foametea şi sărăcia erau ca la ele acasă, şi cum spuneam... ce crezi că au făcut portughezii, au lucrat cu capul, nu cu securea sau cu toporul cum au făcut spaniloii, s-au dus pe teritoriul care trebuia să-l cucerească şi au început să împartă mâncare, bani şi adăposturi tuturor locuitorilor care trăiau după o zi pe alta.
Acum... cine crezi că a câştigat războiul... Spania sau Portugalia? Portugalia, normal, i-au ademenit pe oameni cu bunătăţile care i le dăruiau şi toţi oamenii au trecut de partea lor, s-au aliat şi i-au învins pe spaniloi.

Acum... care e concluzia? Că Becali a fost deştept şi a făcut cam aceeaşi chestie cu voi, pupinc uristilor care îl pupaţi toată ziua în *** că a făcut două case şi două biserici, tot ce pot să vă spun, vouă ăstor care îl pupăti în c ur şi îl vreţi afară din închisoare este că... ăţi pierdut războiul.

Sinchisiţi-vă măcar să citiţi, mi-a luat ceva...
Bun, ai dreptate,dar ce ai scris tu acolo e mai mult o lecţie de istorie. :)) #Eu nu am zis nimica de Biserici şi de case, panamea,dar este un păcat ca un om ca el să intre în puşcărie + că deţine şi echipa de fotbal Steaua Bucureşti.Eu cred că vina lui Becali a fost că a vorbit prea mult la televiziune şi a vorbit doar prostii...

robert15s - Nu meriţi să trăieşti .
Defapt, dacă stai şi te uiţi mai atent îţi vei da seama că nu este chiar o lecţie de istorie, este mai mult o pildă, o întâmplare din carte ar trebui să se înţealagă ceva, să reiasă o morală.
Şi oricum, ce e important e că Becali a fost şmecher şi că a făcut din voi căţeluşii lui de companie, jucându-se cu voi şi ademenindu-vă cu 2 biserici, e trist că mulţi îl pupă în cur şi mai trist e că alţii sunt în stare să-ţi dea în cap dacă zici ceva de idolul lor, marele Becali, care dacă l-ar întâlni în viaţa reală nici o băşină nu le-ar da.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

05 Jun 2013, 23:09

MicleaR wrote:
claudiu25 wrote:Omule, mita este mită, falsul în acte este fals în acte, spălatul banilor este spălatul banilor, furtul este furt, nu contează că ai facut 20 de biserci şi 20 de case, a furat şi a făcut toate alea şi merită să stea în puşcărie.
Şi că tot aduceţi vorba că a făcut case şi că a făcut biserici etc...

Acum sute de ani să dădeau lupte pentru teritorii, spaniolii se războiau cu portughezii. Ce crezi că au făcut spaniloii? Au folosit forţa brută şi au atacat portughezii, nu au reuşit mare lucru... însă ce crezi că au făcut portughezii? În acele timpuri, viaţa de zi cu zi era tare grea, foametea şi sărăcia erau ca la ele acasă, şi cum spuneam... ce crezi că au făcut portughezii, au lucrat cu capul, nu cu securea sau cu toporul cum au făcut spaniloii, s-au dus pe teritoriul care trebuia să-l cucerească şi au început să împartă mâncare, bani şi adăposturi tuturor locuitorilor care trăiau după o zi pe alta.
Acum... cine crezi că a câştigat războiul... Spania sau Portugalia? Portugalia, normal, i-au ademenit pe oameni cu bunătăţile care i le dăruiau şi toţi oamenii au trecut de partea lor, s-au aliat şi i-au învins pe spaniloi.

Acum... care e concluzia? Că Becali a fost deştept şi a făcut cam aceeaşi chestie cu voi, pupinc uristilor care îl pupaţi toată ziua în *** că a făcut două case şi două biserici, tot ce pot să vă spun, vouă ăstor care îl pupăti în c ur şi îl vreţi afară din închisoare este că... ăţi pierdut războiul.

Sinchisiţi-vă măcar să citiţi, mi-a luat ceva...
Bun, ai dreptate,dar ce ai scris tu acolo e mai mult o lecţie de istorie. :)) #Eu nu am zis nimica de Biserici şi de case, panamea,dar este un păcat ca un om ca el să intre în puşcărie + că deţine şi echipa de fotbal Steaua Bucureşti.Eu cred că vina lui Becali a fost că a vorbit prea mult la televiziune şi a vorbit doar prostii...

robert15s - Nu meriţi să trăieşti .
Defapt, dacă stai şi te uiţi mai atent îţi vei da seama că nu este chiar o lecţie de istorie, este mai mult o pildă, o întâmplare din carte ar trebui să se înţealagă ceva, să reiasă o morală.
Şi oricum, ce e important e că Becali a fost şmecher şi că a făcut din voi căţeluşii lui de companie, jucându-se cu voi şi ademenindu-vă cu 2 biserici, e trist că mulţi îl pupă în cur şi mai trist e că alţii sunt în stare să-ţi dea în cap dacă zici ceva de idolul lor, marele Becali, care dacă l-ar întâlni în viaţa reală nici o băşină nu le-ar da.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Cartias
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 137
Joined: 29 Mar 2009, 23:16
Detinator Steam: Da
SteamID: madalin6792
Location: Rm. Sarat
Has thanked: 6 times
Contact:

06 Jun 2013, 11:37

Dar pe Monica Macovei, Roberta Anastase, Elena udrea, Adrian videanu, Traian Basescu, etc. pe astia nu ii mai vede nimeni? Faceti atata galagie pentru un cioban prost, dar pentru cei care au distrus tara si o denigreaza de cate ori au ocazia....
Last edited by Cartias on 06 Jun 2013, 13:27, edited 1 time in total.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

06 Jun 2013, 12:26

Degeaba ziceti aici pareri de bine pentru Gigi , n-o sa isi faca el cont pe forum sa va trimita euro paypal pentru raspunsul vostru.Atat timp cat Becali a ciordit si a fost prins , asta e din cauza lui. Base si restu, n-au fost prosti sa fie prinsi . Un talhar mereu e mai destept ca justitia.
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

06 Jun 2013, 12:46

Cartias wrote:Dar pe Monica Macovei, Roberta Anastase, Elena udrea, Adrian videanu, Traian Basescu, etc. pe astia nu ii mai vede nimeni? Faceti atata galagie pentru un gioban prost, dar pentru cei care au distrus tara si o denigreaza de cate ori au ocazia....
Băsescu e preşedinte, nu au reuşit atâţia oameni să-l dea jos de la conducere şi chiar crezi că o să reuşească să-l bage la puşcărie?
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Cartias
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 137
Joined: 29 Mar 2009, 23:16
Detinator Steam: Da
SteamID: madalin6792
Location: Rm. Sarat
Has thanked: 6 times
Contact:

06 Jun 2013, 13:01

Sunt sigur ca o intre in puscarie dupa mandat, daca nu o sa fie pus la zid cat de curand
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

06 Jun 2013, 13:06

Cartias wrote:Sunt sigur ca o intre in puscarie dupa mandat, daca nu o sa fie pus la zid cat de curand
Crezi că mai e ca pe vremea comunismului? Haha... ce simplu sună când spui că " o să fie pus la zid cât de curând ".
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Audi
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2365
Joined: 23 Nov 2009, 22:01
Detinator Steam: Da
Has thanked: 163 times
Been thanked: 240 times

06 Jun 2013, 13:45

Bla bla bla..o discutie infinita intre simpatizanti si contestatari..unii mai vorbesc si in necunostinta de cauza..ca au auzit ei la protv ca Becali a furat statul cu 1 milion de euro, in rest nu stiu nimic despre caz.
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

08 Jun 2013, 23:31

robert15s wrote:
MicleaR wrote:Da mă , dar nu ştiu...Chiar Gigi Becali ? În cazul "schimbul de terenuri" nu a fost el de vină.El a dat bani şi încă nişte terenuri pe acel teren,el nu ştia că terenul nu le aparţine celor 2.
Dar tu de unde stii ma? De unde stii exact cum s-a intamplat? Ai 13 ani, poate nici atat. Nu zic ca eu sunt mai matur, chiar si eu am crezut ca nu e de vina, dar DE UNDE STII TU CA E ASA CUM APARE LA TV? Ca vai Doamne, ce a facut Becali, case si Biserici. Da, a facut, din bani FURATI. Mie unul nu mi-a facut nimic, deci nu vad de ce as fi nefericit. Trebuie sa ma gandesc la mine, la familia mea, la probleme mele, nu la el. El e un nimic pe langa mine. Deci, nu mai comentati voi, ca nu stiti exact ce s-a intamplat acolo. Justitia e justitie pana la urma.
=))))))))))))))))))))))
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

08 Jun 2013, 23:45

Porc. wrote:Nu pot sa zic decat ca: Mi-e rusine ca sunt ROMAN ! :)
Cand va aud ca dati vina pe tara ca traiti in Romania ca nu stiu ce, dar nu vedeti ca tara sunteti voi? Va e rusine de voi, numai vina pe tara stiti sa dati dar nu va uitati la voi ce am ajuns .

Pe Becali l-au bagat in parnaie ca sa lase Steaua ca s-au saturat de cioban sa cumpere altcineva Steaua, ca altfel nu lasa.. Eu tot cred ca pana la urma o sa iasa din parnaie, nu o sa faca 3 ani cum nici Nastase nu a facut pentru buna purtare.
User avatar
moonshine
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 301
Joined: 01 Jun 2013, 22:26
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

08 Jun 2013, 23:53

O sa va schimbati si voi metalitatea cand o sa zboare oile lui Gigi.
inactiv.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information