Giveaway Licență Counter-Strike Global Offensive

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

15 Apr 2017, 16:53

partea de hosting din romania este o mare minciuna, in mare parte. Am generalizat cam mult pentru ca ma refer in special la partea de game-hosting si webhosting.

Drept exemplu am sa dau zeroping care se considera a fi cel mai bun host pentru serverele de samp din RO, in momentul de fata. In ultimile zile s-au deschis 3 mari servere de samp dupa 3 comunitati cunoscute si am fost la deschidere pe toate. Se pare ca atunci cand zeroping este un pic fortat nimic nu mai tine... serverele picau, luau zeci de insi "connection timed out", in maxim 10 secunde dupa ce intrai pe server luai desync, daca se dadea vreun restart dura vreo 2 ore ca sa se stabilizeze serverul... cum ieseai din casa luai desyc. PE TOATE SERVERELE, nu doar pe unul. Pe toate game-modurile difera, in mare parte dar n-am sa intru in detalii, ideea e ca zeroping e o mare mizerie pe partea de samp dar mai ales pe partea de cs16. Nu ii inteleg pe asta cu serverele de samp de ce dracu nu isi iau un dedicat sa-si tina cacaturile pe el si dau 100 de euro lunar la zeroping pe mizeria aia. Toate site-urile de gamehosting din romania folosesc echipamente de prin 2008-2010 in cel mai bun caz, unele chiar IMB-uri d-alea vechi si dell-uri de se vand la kilogram in alte tari si scot bani de ii intorc cu lopata. Daca as fi in locu astora din guvern as da o lege sa indeplinesti anumite criterii ca sa ai voie sa vinzi host pentru jocuri, daca o faci fara sa ai autorizatie sa iei direct 5 ani la mititica sa te saturi, sa vezi cum raman 3 site-uri de gamehost, si aia reseleri de pe la telekom si mai stiu eu cine (nu ca telekom ar hosta jocuri, ma refer la echipamente).

Asta a fost doar un exemplu, iti mai dau vreo 30 daca vrei.
RoyalServer 2
User avatar
AndroBoy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 115
Joined: 06 Mar 2016, 10:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Apr 2017, 17:15

Daca as fi in locu astora din guvern as da o lege sa indeplinesti anumite criterii ca sa ai voie sa vinzi host pentru jocuri, daca o faci fara sa ai autorizatie sa iei direct 5 ani la mititica sa te saturi...
Cred ca tara are mai mare nevoie de altfel de legi in momentul de fata.
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

15 Apr 2017, 17:19

eu.Blizz wrote:Lasa-ți un reply cu stricta voastră opinie despre firmele de hosting. Bună sau rea, inclusiv orice firme ați avut.
Am avut de la acehost , totul a fost de ***** de la calitate pana la persoana care-l detine
User avatar
eu.Blizz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 806
Joined: 03 Jul 2016, 20:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: #
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Unban achitat (x2)
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Apr 2017, 20:28

O idee de ici, una de colo și așa putem schimba cate ceva.
Oricum, imi plac părerile voastre, indiferent dacă sunt bune sau rele, indiferent dacă este despre mine sau acehost.

In data de maine am să aleg un câștigător, că tot este paștele. Vă mai aștept opiniile.

EDIT: Imi cer scuze de intarziere, astazi voi analiza toate parerile voastre.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information