Google Ads!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Robertzt
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 11 Jan 2011, 23:33
Detinator Steam: Da
CS Status: OLTEANCLAN!
Location: București
Has thanked: 183 times
Been thanked: 92 times

19 Jan 2015, 20:50

Stie cineva de site-ul asta? http://descoperaadsense.eu Vreau sa-mi comand un pachet si nu vreau sa-mi iau teapa.
King of everything! OLTEANCLAN!
RoyalServer 2
User avatar
-Unpack-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2015, 13:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Expert Programmer C++, Delphi 7, .Net.
Detinator server CS: Bb.PlayNion.Ro
SteamID: Expert Programmer.
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Contact:

19 Jan 2015, 21:00

google adwords iei de la google
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

19 Jan 2015, 21:05

daca cineva vrea sa iti vanda o metoda de a face bani
chiar nu e evident ca e teapa?
de ce nu foloseste metoda ca sa faca bani singur?
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
-Unpack-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2015, 13:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Expert Programmer C++, Delphi 7, .Net.
Detinator server CS: Bb.PlayNion.Ro
SteamID: Expert Programmer.
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Contact:

19 Jan 2015, 21:10

Carnacior wrote:daca cineva vrea sa iti vanda o metoda de a face bani
chiar nu e evident ca e teapa?
de ce nu foloseste metoda ca sa faca bani singur?
idem, sunt total deacord cu tine. :) daca produci bani de ce sa dau si la altul metoda nu ? :))
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

19 Jan 2015, 22:10

Sunt o gramada de ghiduri pe net care se vand pe bani, unul e o copie a altuia.

Ideea e ori "blogsense" adica sa faci bloguri pe nise bune cu ajutorul keyword-urilor planuite cu Google Trends sau daca esti mai smecher cu un tool precum LongTail Pro ca sa ai cat mai mare CPC ori contine ghiduri care iti explica cum faci trafic cu ajutorul reddit/youtube/linkedin/email/twitter si facebook, respectiv cum iti creezi un blog cu wordpress setat corect.

Nu exista trucuri la adsense inafara de un site bine facut si un host bun, te ajuta foarte mult continutul si PR, in principal vezi sa fie titluri atragatoare, continut controlat si incearca sa folosesti tehnici de analitica ceea ce deja tine de bunul simt, nu pune niciodata continut copiat sau care incalca conditiile adsense. Singurul truc, care tine putin de matematica e sa folosesti bine google analytics (sau servicii si mai avansate) ca sa vezi de unde vin utilizatorii si pe ce keyword-uri/referral-uri, de aici poti avea o ide vaga a intereselor si sa numeri cati ai la fiecare interes, sa bagi datele in excel si sa faci linii de trend. De aici treaba ta e exact ce face un broker, cauti cea mai profitabila nisa (interes pentru vizitator) si bagi articole la kilogram pe subiectul profitabil si incerci sa faci reclama la ele prin youtube si toate cele. Vezi rezultatul si bagi din nou numerele in excel si ajungi la un trend foarte profitabil pentru un timp pe care trebuie sa il mentii cu articole zilnice. (in trecut se folosea la greu blogspot si wordpress pentru a duce de pe un blog pe altul dar azi nu mai e asa eficient fiindca se detecteaza "autoplagiatul"). Mai e si alt lucru ce tine de common sense, adica cele mai bune nise sunt in limba engleza si germana si de aici vine alt lucru logic, adica tot ce devine viral e o nisa extrem de buna pe termen scurt daca stii sa profiti de ea. (gen ziua izabelei, Flappy Birds, Charlie Hebdo, etc.)


Cele mai mari greseli sunt sa ai site-ul foarte incet sau sa incerci sa faci trafic fals.

Aici vine marele catch pentru care mai toti vand ghid-ul si nu fac profit din adsense : Pana ajungi sa ai un site cu destul continut sa scoti mai mult de 50 de euro pe luna, trebuie sa stai in fiecare zi 4-5 ore sa faci reclama peste tot cu tot felul de metode legale, fiindca cele care aduc dintr-o data multi oameni sunt detectate. Ghidul daca e profesional mai poate acoperi si cum cumperi de pe adsense reclama foarte ieftina care sa iti aduca un profit dublu. (practic e iarasi treaba de trader, investesti o anumita suma de bani si incerci sa scoti mai mult prin redirectionarea traficului dintr-un sector neprofitabil in unul profitabil, dar ai nevoie de tool-uri white hat seo care costa mult, precum LongTail Pro)

Daca crezi ca te-am ajutat imi poti da un pm ca sa iti zic adresa paypal sa imi donezi macar jumatate din pachetul cel mai mic al alora. Daca imi donezi suma intreaga te ajut cu domeniu si cu gazduire si blog prin github care iti garanteaza lag 0 si uptime 100%.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information