Google PageRank la site-ul tau pe site-ul tau

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Shocker
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 02 May 2007, 15:48
Detinator Steam: Nu
Location: localhost
Been thanked: 2 times
Contact:

09 Sep 2007, 23:59

Tocmai am terminat un script pentru Freakz.ro: Freakz.ro Google PageRank Checker
Prin intermediul acestei pagini iti poti genera un cod HTML pe care ulterior sa il pui pe site-ul tau sau oricare alt site si sa iti arate PageRank-ul site-ului ales.

Introduceti site-ul la care vreti sa vi se afiseze PageRank-ul, alegeti una dintre cele 24 de imagini prin care vi se va afisa PR-ul, apoi dati click pe butonul "Genereaza" si veti primi un cod HTML pe care il puneti in sursa site-ului dumneavoastra si voila: va fi vizibila pe site-ul dumneavoastra imaginea indicand PageRank-ul site-ului

Uitati si cele 24 de imagini din care alegeti una sa apara pe site-ul dumneavoastra:
Image
RoyalServer
User avatar
Ombl4don
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 327
Joined: 12 Jun 2007, 11:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: BeHiNd YoU
Contact:

10 Sep 2007, 00:18

ce este PageRank asta ca eu habar nu am :D
Am Cod
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

10 Sep 2007, 00:19

mi se pare inutil sunt zeci de scripturi open source ...

Copiat de pe freakz :

PageRank-ul este o valoare numericã [0-10] care reprezintã importanþa paginii respective pe internet. Google considerã cã atunci când o paginã are link cãtre alta, defapt "voteazã" într-un fel pagina respectivã. Cu cât sunt mai multe voturi pentru acea paginã, cu atât mai importantã devine pagina. Deasemenea, importanþa paginii care voteazã are un rol important in determinarea importanþei votului. Google calculeazã importanþa unui site bazându-se pe celelalte site-uri care îl "voteazã". Importanþa votului este luatã în calcul atunci când se calculeazã PageRank-ul site-ului.
PageRank-ul este metoda Google-ului de a decide importanþa unei pagini, iar asta conteazã deoarece este unul din factorii care influenþeazã poziþia la cãutare in Google.
User avatar
Shocker
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 02 May 2007, 15:48
Detinator Steam: Nu
Location: localhost
Been thanked: 2 times
Contact:

10 Sep 2007, 00:32

Inutil pentru unii, dar extrem de accesibil pentru majoritatea. Pana sa iti cauti pe net unul functional [vei vedea ca dai de multe nefunctionale], pana alegi imagini, pana blabla, tot mai la indemana e asta :)
User avatar
Ombl4don
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 327
Joined: 12 Jun 2007, 11:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: BeHiNd YoU
Contact:

10 Sep 2007, 00:43

merge bagat si pe un forum ?? :D daca da eu am pe lx si si am simple machines forum...cum pun ?? :D
Am Cod
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 477 guests