Gresala adresa livrare

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

30 Mar 2018, 21:27

Am dat comanda pe la intersport de cateva perechi de adidasi, dar nu am fost atent si am uitat sa modific orasul in care stau si am lasat cum era acolo prima optiune, dar am strada, numarul unde stau, codul postal, numar telefon, etc... corect trecute. Pot sa remediez intr-un fel problema?
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
RoyalServer 2
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

30 Mar 2018, 21:42

Da-le un email sau suna la ei sa modifice adresa daca nu au predat coletele la curier, daca le-au predat suna la firma de curierat si spune-le ca ai gresit adresa, probabil o sa fi taxat in plus pentru distanta de la sediul unde au trimis coletele pana la tine.
User avatar
ADI'S
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 424
Joined: 04 Feb 2016, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: Hiyam
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

30 Mar 2018, 21:43

"Atentie!
In cazul trecerii eronate a codului postal de catre client in formularul de comanda, clientul este direct raspunzator de eventuala livrare la o adresa gresita care nu apartine acestuia si va suporta taxele de retrimire la adresa corecta. Acest fapt se datoreaza generarii automate a AWBului in momentul finalizarii comenzii.

Termenul de livrare se poate prelungi in cazuri exceptionale, neimputabile sau neatribuibile SC Genco Trade SRL, cum ar fi conditii meteorologice nefavorabile, etc, dar nu poate depasi durata de 30 de zile de la efectuarea comenzii, orice intarzieri mai mari de trei zile lucratoare fiind comunicate."

Dar mai bine le trimiti un email [email protected]
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

30 Mar 2018, 21:47

ADI'S wrote:"Atentie!
In cazul trecerii eronate a codului postal de catre client in formularul de comanda, clientul este direct raspunzator de eventuala livrare la o adresa gresita care nu apartine acestuia si va suporta taxele de retrimire la adresa corecta. Acest fapt se datoreaza generarii automate a AWBului in momentul finalizarii comenzii.

Termenul de livrare se poate prelungi in cazuri exceptionale, neimputabile sau neatribuibile SC Genco Trade SRL, cum ar fi conditii meteorologice nefavorabile, etc, dar nu poate depasi durata de 30 de zile de la efectuarea comenzii, orice intarzieri mai mari de trei zile lucratoare fiind comunicate."

Dar mai bine le trimiti un email [email protected]
Am anulat si comanda, am trimis 100 de email-uri dar nimic. Vreau doar sa-mi recuperez banii, am achitat totul cand am facut si plata.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information