Te f/ut in gura Romania

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
micleanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 493
Joined: 30 Jun 2015, 13:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Nume anterior: notorietate
Fost moderator
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times
Contact:

08 Nov 2015, 10:46

Laur eXtream wrote:Bandit, tu vezi lucrurile doar din prisma egoismului tau. Daca ti-e nu iti este bine si in jurul tau nu e bine, pleci si cu asta b-asta.

Eu vad POTENTIALUL. Tocmai pentru ca NU EXISTA, se poate FACE. Avem locuri libere unde putem construi, adauga, inova, inventa. Numai un las se lasa batut !

Iar asa cum spuneam si in alte topicuri, tara noasta este FOARTE BOGATA, numai ca nu o exploatam noi, romanii, ci o exploateaza STRAINII ! Daca ii dam afara pe ei, noi ramanem stapani pe ale noastre bogatii.
Nu prea cred ca-i putem da "afara"
Romania a semnat contracte cu diferite firme din alte tari care expluateaza si apoi trimit la ei in tara, in loc sa cumparam noi masinariile necesare si sa ne apucam noi de "sapat"
Odata ce contractul e semnat, nu cred ca exista sanse sa se renunte la el ( aici depinde si de clauze )
ps : singurele lucruri de care imi pare rau de tot in Romania, sunt minele pe care le avem si gazele naturale
https://neoserver.ro/ - hosting CS:GO / 1.6
RoyalServer 2
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

08 Nov 2015, 12:55

Nu resursele naturale ale romaniei conteaza ci tara in sine, potentialul e urias incepand de la turism pana la dezvoltare tehnologica. Teoretic Romania ar putea face mai multi bani din turism decat din Rosia Montana daca ar exista infrastructura si oameni care sa studieze si sa dezvolte lucrurile. In Ungaria sunt sute de stranduri moderne, intretinute si ei nu au nici pe departe locurile pe care le are Romania. In Cluj n-avem un strand care sa se aproprie de cel mai slab strand din Ungaria dar banii alocati pentru Romania au fost mult mai multi.

Absolut nimic nu a fost facut asa cum ar fi trebuit din banii pe care politicienii i-au avut la dispozitie. Legile sunt facute sa ii protejeze printre randuri pe cei care fura.
Daca luam exemple din sate/orase unde primarii au incercat sa nu fure sau i-au impiedicat pe cei care vroiau sa fure totul vedem ca se poate si in Romania doar sa se vrea.




Bani exista dar oamenii care ii pot folosi sunt aceeasi din 1989 incoace.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

09 Nov 2015, 20:12

/groups/SchimbamRomaniaLista/ au si site nebunii.
O prostie de grup de pe facebook,numai hoti si sarlatani care manipuleaza lumea sunt.... promoveaza pnl-ismul ,basismul,primo,ponta--->o varza acolo tot feluri de sustinatori,m-am .. .. la fiecare admin prin mesaje si la toti tradatorii de acolo.


In concluzie nu se schimba nimic ,doar ca-si pun prietenii si rudele in fata sa fure(alte fete).


https://www.facebook.com/marius70g?fref=nf asta a creat acel grup si face parte din ong-ul "Fundatia pentru Ambulanta"
si culmea pe site-ul lor numegrup.com toti aia care au fost votati sa fie reprezentanti de judete,toti fac parte din acel ong "Fundatia pentru Ambulanta"

Tradare!
Iusti21
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1365
Joined: 26 Oct 2015, 22:19
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

16 Nov 2015, 22:46

aNNNdreW wrote:Mai sunt si copii copaci ca ăia. Dacă el nu face nimic , cum vrea sa se schimbe lucrurile , si cred ca sunt multi de genul care doar asteapta schimbari si daca s-ar putea sa ii dea statul tot ce vrea , fara sa faca nimic. Si legat de demisiile astea, NU se va schimba nimic in tara , vor venii alti fomisti pe functii și vor mânca mult mai mult :)
Scuze ca e atat de veche, dar acum am vazut-o.

TARA asta se va schimba incet, incet; treptat, treptat, dar poate sa se schimbe si mai repde, daca ne implicam, suntem uniti si ajutam!
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

22 Nov 2015, 15:02

User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

23 Nov 2015, 07:00

Like pentru tipul ala.
Dislike Laur, un asemenea limbaj lasa de dorit. Nici tu nu esti mai departe ca cel despre care vorbesti.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

25 Nov 2015, 23:15

Te f*t in gura romania de ce ?
- Taxe ca in tarile care se castiga mult mai bine
- Taxa auto Passat B5 2004/4 Euro 3cmc 1986 co2: 149 (1632 euro) - noroc ca am fost la bulgari total 430 de euro
- TVA mare la produse
- Salar de baza de *****
- Preturi ca in occident, momenta motorina in DE e mult mai ieftina ca in ro si nu numai si painea pana si berea
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

25 Nov 2015, 23:19

CryWolf wrote:Te f*t in gura romania de ce ?
- Taxe ca in tarile care se castiga mult mai bine
- Taxa auto Passat B5 2004/4 Euro 3cmc 1986 co2: 149 (1632 euro) - noroc ca am fost la bulgari total 430 de euro
- TVA mare la produse
- Salar de baza de *****
- Preturi ca in occident, momenta motorina in DE e mult mai ieftina ca in ro si nu numai si painea pana si berea
Ai uitat ceva:

Alocatii mici, copii tepari. :troll
Image
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

25 Nov 2015, 23:25

Aia nu se merita mentionati deoarece chiar de aveau conturi cu milioane de dolari tot tepari erau deoarece asa au sangele de hoti si persoane ratate, e ca si cum ai lua o tiganca de femeie una care era invatata sa umble cu oalele prin sat, o iei o imbraci ii dai de toate chiar si p**a destula si cand pleci de acasa ea tot isi va lua hainele ei multicolor si va merge la plimbare prin sat.

Eu inca nu mi-am luat niciodata teapa cu nimic dar ce pot spune am fost mereu precaut.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information