Hacker, cracker, morcovar, script kiddie- All in one, bitche

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Lica'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1443
Joined: 11 May 2011, 13:02
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 78 times
Been thanked: 99 times

28 Aug 2012, 11:30

Felicitari madz pentru ceea ce faci.
Vadca va bagati voi prin topic cu replyuri de genul totusi cine esti tu pana la urma?
esti un nimic, nu cred ca intereseaza pe cineva ce ai scris pe acolo" , venite de la "destepti" care au doar PlayZeek-ul in cap , posturi paralele cu ce s-a scris in primul post din topic.
@.MASTER11ANI , vadca esti mare smecher , asteptam si marele tau reply , nu doar multumesc pe la diferite posturi , marele xssz0r al comunitatii.
RoyalServer
crv_93
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 432
Joined: 03 Mar 2012, 10:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie PM.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times
Contact:

28 Aug 2012, 11:46

Ma kaK, brb!
ShakEEZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 110
Joined: 26 Dec 2008, 17:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Frec menta.^^
SteamID: horeapetrila
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

28 Aug 2012, 12:06

@demisec Imi cer scuze daca am gresit cand ti-am luat apararea. Eu am pomenit de havij si morcovari dar nu ma refeream la tine ci la cei care daca prind o vulnerabilitate exploateaza imediat cu havij. Peace.
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

28 Aug 2012, 12:08

Parerea mea despre tine o sti de mult,si nu se schimba.
HF
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

28 Aug 2012, 13:29

N-am inteles peste 80% din termenii de specialitate pe care i-ai folosit in discursul tau si sincer, n-am nici ce-a mai vaga idee despre cum ti-ar putea aduce spargerea unui site, faima sau implinire sentimentala. Ce pot sa-ti spun sincer, e ca lucrurile astea in afara camerei sunt fix egale cu 0 si o sa-ti aduca lafel de multa faima ca un microbuz stricat ( da, undeva pe langa 0 )

Oricum, ideea de-ati bate joc de munca altora, mi se pare mereu fun, dar nu fara a fi capabil sa aduci lucrurile la forma initiala.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

28 Aug 2012, 13:36

Dav1d wrote:N-am inteles peste 80% din termenii de specialitate pe care i-ai folosit in discursul tau si sincer, n-am nici ce-a mai vaga idee despre cum ti-ar putea aduce spargerea unui site, faima sau implinire sentimentala. Ce pot sa-ti spun sincer, e ca lucrurile astea in afara camerei sunt fix egale cu 0 si o sa-ti aduca lafel de multa faima ca un microbuz stricat ( da, undeva pe langa 0 )

Oricum, ideea de-ati bate joc de munca altora, mi se pare mereu fun, dar nu fara a fi capabil sa aduci lucrurile la forma initiala.
Hai sa explice nenea GIGI de ce a postat,asa pe intelesul vostru de `copilasi cu internet si fara sa le pese de viata lor de ***`.
El a testat securitatea site-ului si a vazut ca este vulnerabil,a anuntat webmasterul sau cel care se ocupa de site.Acesta la ignorat total si ca sa arate cat de prosti pot fi unii incat nu le pasa de securitatea site-ului lor sau a clientilor (deci daca ai bagat vreo 10000$ de euroi le zici PA) a postat pe extreamcs.

In concluzie NU II PASA DE FAIMA,AVERE,ETC ci de prostia altora care nu isi securizeaza site-ul.
Image
User avatar
demisec
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 123
Joined: 04 Jul 2010, 16:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 23 times
Contact:

28 Aug 2012, 14:28

Multumesc terra!
Nu numai ca m-am schimbar, dar culmea,
M-am tripat sa schimb si lumea!
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

28 Aug 2012, 14:50

Nu ai vazut demisec ca si eu anuntam intr-un fel site-urile vulnerabile,puneam la semnatura ca imi era sila sa ii contactez si majoritatea au vazut:P.Cred ca unii nu stiu ce inseamna un site vulnerabil unde se fac plati cu CC-uri mai ales daca se pastreaza datele cardului.
Image
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

28 Aug 2012, 17:25

Ai venit sa ceri parerea unor copii care se cearta cu limba romana si care habar n-au ce inseamna firma de host dar sunt plini de VPS-uri si dedicate. Toti cei care au dat reply aici sunt egali cu zero si sunt din partea mea(mici exceptii). Cum spunea si alt user , cauta sa scoti si ceva profit din treaba asta.
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

28 Aug 2012, 18:33

Terra. wrote:
Dav1d wrote:N-am inteles peste 80% din termenii de specialitate pe care i-ai folosit in discursul tau si sincer, n-am nici ce-a mai vaga idee despre cum ti-ar putea aduce spargerea unui site, faima sau implinire sentimentala. Ce pot sa-ti spun sincer, e ca lucrurile astea in afara camerei sunt fix egale cu 0 si o sa-ti aduca lafel de multa faima ca un microbuz stricat ( da, undeva pe langa 0 )

Oricum, ideea de-ati bate joc de munca altora, mi se pare mereu fun, dar nu fara a fi capabil sa aduci lucrurile la forma initiala.
Hai sa explice nenea GIGI de ce a postat,asa pe intelesul vostru de `copilasi cu internet si fara sa le pese de viata lor de ***`.
El a testat securitatea site-ului si a vazut ca este vulnerabil,a anuntat webmasterul sau cel care se ocupa de site.Acesta la ignorat total si ca sa arate cat de prosti pot fi unii incat nu le pasa de securitatea site-ului lor sau a clientilor (deci daca ai bagat vreo 10000$ de euroi le zici PA) a postat pe extreamcs.

In concluzie NU II PASA DE FAIMA,AVERE,ETC ci de prostia altora care nu isi securizeaza site-ul.

In primu rand nu stiu de unde ai ajuns tu sa-ti dai cu parerea despre viata mea, cum ca ar fi de c.c.t. Prietene, atata timp cat tu iti ocupi timpul liber cu lucruri care se petrec in mediul virtual, nu stiu care dintre noi are o viata mai de c.c.t. In al doilea rand, vad ca esti din Ploiesti, iti propun sa ne intalnim intr-o zi la o bere, eventual intr-un weekend ( ca sa vedem daca sunt copilas sau nu, nu-ti face grija, fac eu cinste ). In alta ordine de idei, postul meu era in proportie de 90% sarcastic, asa ca nu te orgasmifia prea tare.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

28 Aug 2012, 20:14

Dav1d wrote:
Terra. wrote:
Dav1d wrote:N-am inteles peste 80% din termenii de specialitate pe care i-ai folosit in discursul tau si sincer, n-am nici ce-a mai vaga idee despre cum ti-ar putea aduce spargerea unui site, faima sau implinire sentimentala. Ce pot sa-ti spun sincer, e ca lucrurile astea in afara camerei sunt fix egale cu 0 si o sa-ti aduca lafel de multa faima ca un microbuz stricat ( da, undeva pe langa 0 )

Oricum, ideea de-ati bate joc de munca altora, mi se pare mereu fun, dar nu fara a fi capabil sa aduci lucrurile la forma initiala.
Hai sa explice nenea GIGI de ce a postat,asa pe intelesul vostru de `copilasi cu internet si fara sa le pese de viata lor de ***`.
El a testat securitatea site-ului si a vazut ca este vulnerabil,a anuntat webmasterul sau cel care se ocupa de site.Acesta la ignorat total si ca sa arate cat de prosti pot fi unii incat nu le pasa de securitatea site-ului lor sau a clientilor (deci daca ai bagat vreo 10000$ de euroi le zici PA) a postat pe extreamcs.

In concluzie NU II PASA DE FAIMA,AVERE,ETC ci de prostia altora care nu isi securizeaza site-ul.

In primu rand nu stiu de unde ai ajuns tu sa-ti dai cu parerea despre viata mea, cum ca ar fi de c.c.t. Prietene, atata timp cat tu iti ocupi timpul liber cu lucruri care se petrec in mediul virtual, nu stiu care dintre noi are o viata mai de c.c.t. In al doilea rand, vad ca esti din Ploiesti, iti propun sa ne intalnim intr-o zi la o bere, eventual intr-un weekend ( ca sa vedem daca sunt copilas sau nu, nu-ti face grija, fac eu cinste ). In alta ordine de idei, postul meu era in proportie de 90% sarcastic, asa ca nu te orgasmifia prea tare.
Reported , nu esti pe stadion la meci.
Image
User avatar
The gamex
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 199
Joined: 08 Aug 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Pauza
Location: Monte Carlo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times
Contact:

28 Aug 2012, 20:29

Pe cel de la x-hlds l-ai anuntat inainte sa incerci sa-i strici reputatia?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information