Hearthstone [DISCUTII]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

14 Dec 2017, 01:20

alexanderrrrr wrote:de cand la rank 18 au astia pachete cu 5 legendare . mai joaca si cancer jade druid .
daca aveam toate cartile si bagam bani ca obsedatul imi bagam si eu frumos gheistul de distruge toate cartile de 1 mana dar bineinteles ca la jocul asta ori joci cancer tempo agro ori bagi bani sa ai toate cartile ca sa parezi cancer tempoul. nice .

deja la rank 18 abia treci ca au pachete f solide bineinteles. eu nu inteleg de ce dar asta e trebuie sa bagi bani ca sa treci de rank 18 ori sa joci cancer ca sa treci usor. dar, skillful nu prea conteaza cand nu ai ultimele carti de la kobold

EDIT: la rank 19 toti au pachete bune, deci pay2win.
inainte rank 19 si 18 erau rankuri de incepatori./
De cat timp joci?
RoyalServer
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Dec 2017, 11:25

de aprox un an.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

16 Dec 2017, 11:43

Degeaba zici, dar s-a mai stabilizat jocul. Nu-i asa de pay2win, si fara sa bagi bani te poti juca linistit si sa ajungi intr-un rank decent.

Uite, eu n-am bagat absolut nici un ban in jocul asta. Am avut League of Explorers full, Karazhan am full, amadoua luate dintr-o promotie de pe la Amazon, cu niste banuti pentru a baga in joc moca. Daca nu era aia, munceam ca sa le fac. Asa am grabit situatia.
N-am toate cartile, am doar cateva legendare cu care ma joc. La Un'Goro am jucat cu quest rogue pana s-a nerfuit, dupa am tot incercat diferite arhietipuri de deck-uri de buff, control etc + Quest Shaman. La KoFT tot asa, am jucat tot felul de chestii out of meta pana mi-am facut un Control Mage cu care am jucat pana acum. Il am si acum, astept sa mai treaca niste timp sa vad cum as putea sa-l modific. Acum sunt pe un Secret Tempo Mage, nu-i asa cancer, e 50/50 (50 skill/50 tempo), am ajuns cel mai mult Rank 11 si nu pot trece de el.

Eu zic sa nu disperi asa, se duce intr-o cale buna jocul, nu in totalitate, dar cu rabdare si munca faci performanta. Au inceput sa dea o gramada de pachete moca si vor mai da in continuare. La inceputul anului e campionat, se dau deja 3 moca + inca unul ca votezi.
Asteapta sa se stabilizeze meta-ul. E deabia de inceput si se joaca mult cancer. Dupa cei cu deck-uri puternice vor ramane spre rank 10 -> legend si cele acceptabile pe care le vei putea juca si tu raman pana in rank 10.

Joaca mult, fa quest-urile, fa cel putin 15 winuri pe zi, joaca arene, dezvolta mintea la arene, ca daca ai de la 7 win-uri in sus iesi bine si cu gold-ul si cu pachetul.
Image
Image
Image
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Dec 2017, 13:49

Jocul asta pentru mine e un meme, cel putin nu il pot lua in serios. nu stiu, niciodata nu mi am pus sa ajung la rank 10 la rank 5. dar la rankul ala 20 la care sunt vreau sa ma distrez jucand.
In fine, eram si nervos, dar e aiurea. vrei sa te distrezi si nu poti cand vezi ca unul la rank 20 unde se stie ca nu au exp , te bate cu un pachet bun.

Si toate astea ca toti au pachete bune, inainte la rank 20 erau pachete facute la aiureala. cum imi fac si eu.
In fine, am inteles ce mi ai spus, si da , daca esti fan al jocului poti invata arena si poti castiga pachete. dar eu nu am timp sa intru 2 ore sa joc arena, si nu sunt bun. am incercat in toate felurile. plus ca pentru mine jocul asta e de distractie. am o zi mai nasoala sau vreua sa ma joc ceva amuzant, pentru mine asta e jocul.
Singurul joc care il joc competitiv e gwent
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Dec 2017, 20:00

Deci , rank 18 , la final de sezon 30 .12
ma bat toti, unu cu highlander priest, altu cu ... ghici cu ce? cu fucking ysera si vraja de double health si inner fire, deci am ramas masca cand am vazut ca imi iau bataie intr o tura de la 30 healt la rank 18
Eu nu zic ca jocul e rau, dar jocul asta e o harababura totala. ca sa fac o comparatie, ca ziceti ca am ceva cu jocul asta, inainte acum o jumatate de an , la rank 18 la final de sezon, adica cu o zi inainte de sezon, erau playeri care nu erau experimentati. Poate aveau un netdeck bun, legendare etc, eu nu ma plang de legendare, eu ma plang ca nu stii la ce sa te astepti .am stat intr un meci cred ca la fiecare tura aproape , am facut mai ceva ca life coach rope, sa gandesc fiecare carte posibila care ar putea sa o dea adversarul si sa ma uit in mana mea si sa fac cel mai bun outcome in fiecare tura.
Mi-a mers un meci, la celalalt m a batut ca vezi bine Doamne nu am avut removal la ysera.. si la celelalte la fel.
ideea e, ca playerii acum , pe langa faptul ca au pachete bune, cu legendare, eu cred ca sunt din aia foarte experimentati(astazi am dat peste unul cu card back de legenda) care nu au ce face si vor sa farmeze golds la portrete. Eu saraca de mine, nu sunt experimentat, pentru ca nu iau jocul in serios, ma gandesc asa : ma intru si eu sa ma distrez putin la hs ca am ceva experienta si macar acum sa castig si eu..
As vrea sa mai vorbesc mult, sa dau exemple dar imi dau seama ca jocul asta nu imi aduce aproape nicio satisfactie , decat atunci cand fac un SFANT netdecking cu pachete aggro .
Sincer eu daca as putea sa ma distrez m as intoarce si la rank 25. dar stai, si acolo sunt jucatori experimentati ce te asteapta cu legendare. si trebuie sa inghet mai multe sezoane si nu are rost.

si stii ce ? da , ai putea sa zici ca oponentul are un pachet random si ca m a batut random.. dar frate, nu asta e ideea. Ideea e ca eu daca aveam un amarat de removal la ysera castigam. totul sta intr o carte pe care eu nu o am. de ce jocul ma forteaza sa regret asta? simt ca pierd aiurea si pierd ca are oponentul fix unele carti de care are nevoie. daca jocul sta atat de mult intr o carte la rank 18 la final de sezon, inseamna ca jocul asta e pentru try hardzi, si ar trebui blizzard sa mai faca un mod pentru casuali cu noi reguli pentru ca nici la casual nu te distrezi.

Gand final : de ce sunt asa frustrat daca vreau sa ma distrez? pentru ca ma oftic cand cineva ma bate fara ca el sa aiba o contributie mare la joc. si, ok, accept asta, dar eu fac tot posibilul sa joc bine.
Si pentru ca , cateodata imi place doar sa castig, distrandu ma. Si am un sablon in minte , gen ma astazi sigur castig toate meciurile ca joc cu jucatori slabi. Si cand colo, pe langa ca imi iau bataie, si nu m ar deranja, imi iau o bataie ciudata, cred ca nici el nu stie cum ma bate , pentru ca I as vedea strategia dinainte.
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jan 2018, 22:37

Un nou sezon :) mi-a luat doar 40 de minute sa fac questul la warlock, ca de , iti trebuie pachet foarte bun la rank 20
Am cateva legendare, dar aparent, nu e suficient , trebuie sa mai craftez vreo doua epice.. parca ma lupt cu legende. Am reusit intr un final ultima victoria ca oponentul juca cu un pachet de incepator .. uraaaaaaa .
Hail to agro si oponentilor care m au batut in tura a 5 a
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

25 Jan 2018, 20:53

http://www.hearthpwn.com/news/4339-the- ... ounced-and

Schimbari in bine.

alexander e cea pe gustul tau, sper.
Image
Image
Image
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

25 Jan 2018, 21:35

Nu trebuie sa fie neaparat pe gustul meu.
Dar sunt increzator ca e mai bine. Mai ales ca nu am timp sa investesc in joc decat o ora pe zi.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information