Host....

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
unicalone
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 18 Jan 2012, 12:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

18 Jan 2012, 20:33

Salut! As vrea sa deschid un server de metin si am cateva intrebari!!

1.In primul rand as Vrea sa stiu ce este acela un VPS, si daca se poate tine un Server pe el...

2.Daca stie cineva cum se poate face un server pe VPS,sau poate sa imi dea un tutorial ceva (Sunt cam nou in Domeniul Metin2)

3.Este bun un Vps Cu 2 GB Ram si procesor 2core (3Ghz)?

Multumesc Anticipat!!!
RoyalServer
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

18 Jan 2012, 23:49

unicalone wrote:Salut! As vrea sa deschid un server de metin si am cateva intrebari!!

1.In primul rand as Vrea sa stiu ce este acela un VPS, si daca se poate tine un Server pe el...

2.Daca stie cineva cum se poate face un server pe VPS,sau poate sa imi dea un tutorial ceva (Sunt cam nou in Domeniul Metin2)

3.Este bun un Vps Cu 2 GB Ram si procesor 2core (3Ghz)?

Multumesc Anticipat!!!
1. VPS = Virtual private server , este un fel de server dedicat doar ca este limitat la resurse
2. Un server de VPS nu se poate face trebuie sa il cumperi de la o firma care se ocupa cu hostingu
3. Daca stii ca metin consuma 2 gb ram si procesor duo core inseamna ca e bun , daca stii ca consuma mai mult iei mai mult

OBS : trebuie sa stii sa administrezi serverul in root (linux) , daca esti novice recomand sa iei un vps,vds pe windows , pot sa iti recomand krond.org . Vezi acolo ce oferte au uitate la cele cu windows
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 425 guests