host cs

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

aware
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 290
Joined: 12 May 2014, 16:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 13 times
Contact:

30 Aug 2014, 00:31

N-are lag , dar daca sunteti mai sparti si nu stiti sa configurati calumea serverele doar puneti 1000000 de plugin-uri nefolositoare , logic nu o sa va mearga calumea eu am host de la tni si n-am nici o problema
Te-ai saturat de leaque of legends si de stransu IP-ului si RP-ului ? Te cred si eu , citeste acest articol sa afli cum faci gratuit RP :) APASA SA VEZI
RoyalServer 2
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

30 Aug 2014, 00:47

aware wrote:N-are lag , dar daca sunteti mai sparti si nu stiti sa configurati calumea serverele doar puneti 1000000 de plugin-uri nefolositoare , logic nu o sa va mearga calumea eu am host de la tni si n-am nici o problema
si vine cate un inteligent care crede ca 20 de pluginuri de 5kb afecteaza in vreun fel pingul in special
bai baiete, daca la o firma de host nu-ti garanteaza 512mb ram si macar 50% dintr-un nucleu de procesor bun, inseamna ca supraincarca machineul

daca la asta seara ii facea fite, nu e evident care e problema? ca se strangeau prea multi jucatori pe dedicat si claca?

kgb pare promitator, da merje si toolz
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
aware
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 290
Joined: 12 May 2014, 16:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 13 times
Contact:

30 Aug 2014, 01:03

Si atunci de ce are doar el probleme de genu si eu n-am ? la fel si altii nu inteleg care-i faza ma rog , ideea e ca n-are nici o problema tni.ro :) sa lase un ticket , mesaj si poate rezolva :)
Te-ai saturat de leaque of legends si de stransu IP-ului si RP-ului ? Te cred si eu , citeste acest articol sa afli cum faci gratuit RP :) APASA SA VEZI
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

30 Aug 2014, 12:46

FawnApoLLO wrote:
dRaGoNeLy^ ;x wrote:Recomand Toolz! Cea mai buna firma de hosting :X
Eu nu as intelege de ce recomandati voi toolz. Fratilor eu va zic ca TNI este un host foarte calumea. Dupa cum zice si Fantasy1 este cel mai securizt host la ora actuala. Sus pentru TNI
TNI cel mai re.tard host 4ever impreuna cu fantasy care il pwpa pe Razvan in fundulet, ca poate ii da ceva gratis.E re.tard pentru ca nu are panou de control calumea, e facut de ei, trebuie sa te conectezi prin Putty ca sa dai restart, stop si e destul de enervant, are engine vechi, nu raspunde pe mess decat pe skype, hostul pica si e lag.Sa te ca.ci in el de host si in gura celor care il lauda.Isi schimba si IP-urile o data pe an, ca sa piarda lumea jucatorii, nici macar nu is SRL daca tot is atat de laudati :-j
Dovada este serverul Romania din cs1, care baga si baga boosturi si nicaieri nu ajung ca TNI are lag si playerii nu joaca, pica foarte des deci ce mai vrei?Si cu Krond-ul este foarte greu sa ajungi in top si sa ramai acolo, Eduard cand era la TOOLZ a fost pe 1,2,3 cu serverul de Respawn si a stat mult timp acolo, dupa ce s-a mutat pe Krond nici in top 100 nu mai intra.

Cel mai bun e Krond-ul daca iti permiti, dupa ca securizare e Toolz-ul, are cea mai mare viteza pe international, chiar mai mare decat Krond-ul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information