host23 = edcnet = alta tzeaca?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

globalhost23
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 27 Aug 2021, 12:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Publicitate si atat!
Detinator server CS: Nop
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Oct 2021, 15:13

AGSQ wrote:
15 Oct 2021, 12:52
globalhost23 wrote:
15 Oct 2021, 12:25
AGSQ wrote:
14 Oct 2021, 16:05


Deci n-ai fost hackuit de un client al unui client de-al nostru?
Atunci inseamna ca am visat eu ca ma plimb pe la DIICOT pentru o plangere din partea voastra. Scuzele mele.
Bună Andrei,
dacă un client a atacat rețeaua, nu înseamnă că suntem 'hackuiți", si am inchis, sau "saturați".
Și că aveți o citație de la noi la DIICOT, este normal ca aceasta este procedura. :dizzy:
PS: Dacă aveți ceva cu noi, puteți veni în orice moment pentru a discuta.
N-am nimic cu tine si nici cu business-ul tau, voiam doar sa-ti arat de ce anume sunt utilizatorii sceptici.
Chiar crezi ca nu-si aduce nimeni aminte ca v-au intrat pe site si au sters site-ul si au pus mesaje cu hacked by X,Y,Z ?

In loc sa incerci sa minti lumea, ai fi putut sa tratezi problema intr-un mod onest si profi, cum au facut spre exemplu, cei de la nshost cu ani in urma cand au avut o situatie similara.
"Da, am avut probleme, am fost hecariti. Am invatat din greseli. Am luat X,Y,Z masuri ca sa nu se mai intample iar si acum vrem sa va convingem sa incercati iar serviciile noastre"

Dar vad ca ati preferat varianta "pe smecherie": schimbam denumirea, nu lasam sa se inteleaga ca am fi tot noi, iar daca intreaba cineva, nu stim si nu cunoastem."

Pune-te in locul lor! Tu cum te-ai simti daca providerul tau ti-ar da clapa si pe urma apare tot el, dar sub alt SRL si zice: noi? nuuu, nu e adevarat, nu suntem noi, nu ni s-a intamplat noua.
Tu ai mai cumpara de la un provider ca tine?

Fiti onesti, lasati minciuna, iar clientii vor incerca serviciile, fara sa le vindeti gogosi.
Salut,
din pacate nu sa ascuns nimeni si nu se va intampla acets lucru.
Firmele sunt ambele active dupa cum se vede si verifica.
Si daca tot sunteti asa curios a fost creata a 2-a Companie fiind ca avem realizarea unui Group in Italia ce va fi online anul acesta, si am preferat sa fie separate.
Pe langa vinderea de "gogosi", macar noi detinem propria infrastructura, si nu "revindem", GOGOSI

PS: Cifra de afaceri a d-voastra ma cam lasa de dorit de a achizitiona ceva "gogosi". :concerned: de la infiintare.
Succes in toate!
RoyalServer
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

15 Oct 2021, 16:12

sefule, vezi ca AGSQ e printre primii cu datacenterul in lista de bgp.
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

15 Oct 2021, 19:35

Eu am vrut sa-ti dau un sfat. Daca ai avut impresia ca sunt "ofticat pe succesul tau", te-ai inselat.
Multa bafta cu strategia asta de marketing evaziva, insa, pot sa-ti spun ca de cand activez eu in zona asta de telco & isp, foarte multe companii (si unele chiar bune) au ajuns la groapa de gunoi a istoriei, tocmai pentru ca nu au fost sinceri si au incercat s-o dreaga din minciuni.

Vezi cazul webfactor, care era o ditamai firma, dar se baza doar pe minciuna unui proiect perfect, care in schimb rula pe sumele incasate de azi pe maine, iar in final cand datoria a devenit prea mare, au pierdut tot ce cladisera candva frumos, pentru ca n-au stiut altceva decat sa minta ca totul e ok, iar problemele erau cat casa poporului.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 484
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times
Contact:

04 May 2022, 01:21

globalhost23 wrote:
13 Oct 2021, 18:20
alistar wrote:
30 Aug 2021, 13:44
AGSQ wrote:
30 Aug 2021, 08:13
https://host23.ro/data-center.php

"Caracteristici DataCenter

Toate elementele critice ale rețelei EdcNet sunt redundante, iar routerele sunt toate duplicate și accesibile prin două căi.
Numai o redundanță perfectă a întregului poate garanta de fapt un serviciu continuu și de calitate"

Apoi, dupa whois: https://apps.db.ripe.net/db-web-ui/quer ... xt=AS47540
"Responsible organisation: EUROPA DATA CENTER SRL
Abuse contact info: [email protected]"

Deci, cred ca da, sunt tot ei.
Plus ca, prin excludere, cate zeci de "datacentere" sa fie in Craiova? :))

Singurul DC, in sensul adevarat al cuvantului, din Craiova este - sau mai bine zis, a fost - Tier Datacenter.

Pai si de ce sa faca lucrul acesta? Ce incredere sa avem? Ce garablntie ca nu se inchide iar?
Buna ziua,
Compania Europa Data Center SRL a devenit Global Host 23 SRL, dar suntem tot în Craiova.
Nu am dat falimentat, nu am închis ......
Am vrut doar să schimb numele pentru că am optat pentru un număr semnificativ 23.
In rest suntem bine! :crazy_face:
Nu sunteti bine ca iar ati disparut, am observat acum.
https://host23.ro/data-center.php alta tzeaca s-a inchis si asta.
Aoleu acum vreau sa va vad pe toti care mi-ati dat mesaje ca e serios edcnet si host23 ca sunt deja out amandoua.
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

04 May 2022, 19:17

alistar wrote:
04 May 2022, 01:21
globalhost23 wrote:
13 Oct 2021, 18:20
alistar wrote:
30 Aug 2021, 13:44



Pai si de ce sa faca lucrul acesta? Ce incredere sa avem? Ce garablntie ca nu se inchide iar?
Buna ziua,
Compania Europa Data Center SRL a devenit Global Host 23 SRL, dar suntem tot în Craiova.
Nu am dat falimentat, nu am închis ......
Am vrut doar să schimb numele pentru că am optat pentru un număr semnificativ 23.
In rest suntem bine! :crazy_face:
Nu sunteti bine ca iar ati disparut, am observat acum.
https://host23.ro/data-center.php alta tzeaca s-a inchis si asta.
Aoleu acum vreau sa va vad pe toti care mi-ati dat mesaje ca e serios edcnet si host23 ca sunt deja out amandoua.
15 Oct 2021 18:35
Încetează să reînvii topicuri vechi de câteva luni bune.
P.S.: https://host23.ro/data-center-romania/ :dizzy:
Cu un mic search pe site-ul lor găseai link cu detalii despre datacenter.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information