[edit]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

03 May 2011, 20:59

boz93 wrote:cand am vrut sa rulez un script Statistici Server in Imagine, ciuciu, nu mergea ca nu au ei activat nu stiu ce ***** in php.ini
Fiecare firma este libera sa decida soft-ul care il ruleaza pe serverele lor si in ce conditii. Era de datoria ta sa te documentezi inainte de a "bate palma" cu respectiva firma daca pot sa iti ofere tot ce ai nevoie.
boz93 wrote:(pana si cea mai proasta firma are acel lucru activat)
Daca esti sigur de asta, de ce ai mai cumparat de la ei ? Trebuia sa te duci la o firma mai proasta, care iti oferea acel lucru.

Sa nu fiu inteles gresit. Nu am nici o legatura cu firma in cauza dar este penibil sa vedem posturi periodice pe diferite forum-uri cu asemenea subiecte. Si mai penibil este faptul ca mare parte din aceste post-uri sunt facute de persoane care au ajuns la firmele respective din recomandari de la prieteni la fel de priceputi ca ei, nu au facut nici o verificare inainte de a face prima plata, nu au luat nici macar o data legatura cu departamentele de relatii clienti ale acelor firme sa ceara evetuale lamuriri si multe altele.

Cand te duci la piata sa cumperi branza, nu te intreaba taranul cum ai de gand sa o mananci, ca sa stie ce sa iti dea ; iti da branza de care ii ceri. Acelasi fenomen se intampla si la firmele de hosting. Va dau ceea ce cereti/platiti.

Atata timp cat au specificat undeva in TOS ca fiecare client hostat pe shared are o limita de "x" la procesor si "y" la memorie, este de la sine inteles ca o sa ti se opreasca orice script sau aplicatie daca le incarca server-ul.

Faptul ca cer bani pentru reactivarea conturilor suspendate din aceste cauze, tine de politica lor si fiecare client este liber sa ia decizia care ii convine: sa plateasca ori sa se mute la alta firma.

Fiecare firma de hosting are cel putin un punct slab, niciuna nu este perfecta, dar haideti cu maturizarea care o astept de atata timp din partea voastra si nu mai postati pe forum`uri fiecare nemultumire care o aveti vis-a-vis de o astfel de firma.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
RoyalServer 2
User avatar
boz93
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 245
Joined: 01 Dec 2010, 18:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

03 May 2011, 21:18

eu nu am postat ca eram nelamurit, ci pentru a preveni anumite persoane care au fost ca mine, care au o parere buna despre ssnet. Si cum zici tu faza cu plata pentru reactivarea serviciilor tine de politica firmei, dar totusi in tos nu scrie ca iti suspenda contul pentru anumite scripturi si trebuie sa platesti 20E pentru activare, chiar daca mie mi-a luat 2E ( fiind probabil primul care avea acest script), si omu cumpara, citind tos, unde nu scrie de acest lucru....si te trezesti dupa ce platesti ca scrie...in e-mail :)
Image
Oferim populare initiala pentru serverele gazduite
Nu garantam suport 24/7, fiindca este imposibil, dar garantam 16 ore pe zi / 7 zile pe saptamana.
Nu garanam ca serverul tau va fi avion, dar garantam ca nu vei avea probleme cu lagul.
Nu garantam cel mai mic pret de pe piata, dar garantam cel mai bun raport calitate,suport,pret.
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

03 May 2011, 21:43

In cazul in care te simti nedreptatit te duci la ANPC, ANCOM si iti expui problema unor persoane care te pot ajuta cu ceva in privinta asta. In cazul in care una dintre cele doua autoritati descopera ca ai dreptate si sanctioneaza firma, inseamna ca ai facut ceva si pentru ceilalti clienti ai acelei firme.

Este de inteles ca vrei sa afle si restul celor de aici de situatie, dar in afara de niste pareri mai mult sau mai putin avizate nu vei obtine nimic mai mult decat un circ ieftin.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
boz93
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 245
Joined: 01 Dec 2010, 18:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

03 May 2011, 21:47

Atata timp cat eu nu castig nimic daca depun plangere la acele autoritati, nu are rost sa imi bat capul aiurea.....iar aici a dureat 1 ora jumate sa scriu acel post, au vazut probabil 100 de persoane acum, si ele probabil mai au inca 100 de prieteni si tot asa ....
Image
Oferim populare initiala pentru serverele gazduite
Nu garantam suport 24/7, fiindca este imposibil, dar garantam 16 ore pe zi / 7 zile pe saptamana.
Nu garanam ca serverul tau va fi avion, dar garantam ca nu vei avea probleme cu lagul.
Nu garantam cel mai mic pret de pe piata, dar garantam cel mai bun raport calitate,suport,pret.
User avatar
werz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 7
Joined: 03 May 2011, 21:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 1 time
Contact:

03 May 2011, 21:50

Mai dau si ei "TZEPE" am luat si eu odata miam incarcat contul cu 10 euro si am primit 0.00 !
User avatar
boz93
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 245
Joined: 01 Dec 2010, 18:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

03 May 2011, 21:55

oo da...asta da....eu mai am 4E la ei...incerc sa ii scot, chiar daca nu cred ca am sanse...
Image
Oferim populare initiala pentru serverele gazduite
Nu garantam suport 24/7, fiindca este imposibil, dar garantam 16 ore pe zi / 7 zile pe saptamana.
Nu garanam ca serverul tau va fi avion, dar garantam ca nu vei avea probleme cu lagul.
Nu garantam cel mai mic pret de pe piata, dar garantam cel mai bun raport calitate,suport,pret.
User avatar
werz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 7
Joined: 03 May 2011, 21:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 1 time
Contact:

03 May 2011, 21:58

Este pacat ca tia dat tie tzeapa ca ai pierdut foarte mult , mai ales GADICT sa dus !
Imi pare rau pentru tine !
:-q SSNET
User avatar
boz93
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 245
Joined: 01 Dec 2010, 18:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

03 May 2011, 22:00

pardon, nu s-a dus, ai inteles GRESIT. am bkup de pe 30.04.2011, acum cumpar webhost.
Image
Oferim populare initiala pentru serverele gazduite
Nu garantam suport 24/7, fiindca este imposibil, dar garantam 16 ore pe zi / 7 zile pe saptamana.
Nu garanam ca serverul tau va fi avion, dar garantam ca nu vei avea probleme cu lagul.
Nu garantam cel mai mic pret de pe piata, dar garantam cel mai bun raport calitate,suport,pret.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 May 2011, 23:04

Intrebarea mea e una simpla.

Sssnet astia sunt persoane fizice sau firma? :)) Fiindca eu nu gasesc datele firmei, ceea ce nici nu merita sa imi dau cu parerea :))
User avatar
boz93
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 245
Joined: 01 Dec 2010, 18:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

03 May 2011, 23:18

La@ur wrote:Intrebarea mea e una simpla.

Sssnet astia sunt persoane fizice sau firma? :)) Fiindca eu nu gasesc datele firmei, ceea ce nici nu merita sa imi dau cu parerea :))
Sincer nu stiu...parea respectabila..... asa cum si krond parea si ti-a dat si tie tzeapa....

Anyway...Am cumparat de la cineva un webhost de la tine, si in iunie trec la pachetu de 6E :D. Nu stiu de ce **** nu am luat de la voi de la inceput.....si am luat de la parliti astia.....
Oricum la voi cred ca raman, ti-am citit si chestia aia, cum ai inceput tu cu extreamcs :)), ma regasesc si eu pe acolo :))) si nu cred nici in ruptul capului ca ati face voi ceva de genu krond sau ssnet :d
Image
Oferim populare initiala pentru serverele gazduite
Nu garantam suport 24/7, fiindca este imposibil, dar garantam 16 ore pe zi / 7 zile pe saptamana.
Nu garanam ca serverul tau va fi avion, dar garantam ca nu vei avea probleme cu lagul.
Nu garantam cel mai mic pret de pe piata, dar garantam cel mai bun raport calitate,suport,pret.
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

04 May 2011, 01:50

1 : sunt firma inregistrata
2 : Daca erai atent este regulament la WEBHOSTING si scrie ca nu e voie cu evidenta redirecte ,trackere etc.
User avatar
boz93
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 245
Joined: 01 Dec 2010, 18:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

04 May 2011, 01:57

gLs-razvan wrote:1 : sunt firma inregistrata
2 : Daca erai atent este regulament la WEBHOSTING si scrie ca nu e voie cu evidenta redirecte ,trackere etc.
Tu te contrazici singur ma baiatule? In tichete zici ca scrie in mail iar aici zici ca scrie in regulament (pe care l-ai modificat acum, probabil) , nu ti-ai gasit persoana cu cine sa te contrazici! Nu era INAPT si postam aici daca nu eram 100% sigur ca am dreaptate.

Iar daca tu esti ala care imi raspunde mie la tichete, mai scutestema cu "tichete aiurea" ca nu a facut nici macar unu aiurea! Mai pune si matale mana pe Dex si cauta cuvantul AIUREA sa vezi ce inseamna:
http://dexonline.ro/definitie/aiurea , poate asa iti mai imbogatesti vocabularul, si reusesti sa citesti bine nu Windows in loc de WebHost (ca si seamana aceste cuvinte...au doar W prima litera, citim ca la gradinita)

Tu ai cititi tot ce am postat eu? Nu scria in tos sau in mail de evidenta redirecte.
Credema ca am citit tot mai ales dupa ce mai suspendat!
boz93 wrote:

Code: Select all

This is a notification that your service has now been suspended. The details of this suspension are below:
Product/Service: Web hosting ( Small ) Mediu
Domain: gadict.com
Due Date: 05-05-2011
Suspension Reason: Scripturile de redirecte sunt interzise pe hosturile noastre. Pentru reactivare este necesar sa platiti suma de 2euro deschideti tichet din zona de client.
Oke mi se pare corect ce au facut, doar ca, unde scrie

Code: Select all

Scripturile de redirecte sunt interzise pe hosturile noastre.
? Va spun eu, NICAIERI.

Dovada (o conversatie dintre mine si "stafful" ssnet efectuata prin tichete)

Code: Select all

Imi puteti da un link, unde asi putea gasi regulamentul? Cum ca nu am voie cu script de redirecte si ce mai este, ca nu vreau sa mai pun vre-un script ceva si sa imi suspendati iara hostul.
Multumesc.

Code: Select all

Buna ziua, este specificat in email atunci cand primiti si datele de web hosting.

<<Acesta este un fragment din e-mail, restu sunt datele de la forum (neimportant)>>

Mai jos aveti o lista cu site-uri ce sunt interzise pe hosturile noastre. Aceste verificari se fac saptamanal si orice cont gasit cu unul din site-urile interzise listate mai jos va fi dezactivat fara o alta notificare! 
Interzise:
Trackere Torrente ; Warez  ; Upload Script (gen Filelist ) ; Hacking.  http://www.ssnet.ro/tos.html
Oke, eu nu vad nicaieri Script Redirecte si nu se incadreaza in nici o categorie, Tracker nu e, Warez nu e ( e opensource ), Upload in nici un caz, Hacking nu se discuta :-??
Sa continuam conversatia

Code: Select all

Eu nu gasesc acest motiv aici https://www.ssnet.ro/politica_de_confidentialitate.php si nu vad in ce categorie s'ar clasa scriptul de redirecte.

<< Mai jos aveti o lista cu site-uri ce sunt interzise pe hosturile noastre. Aceste verificari se fac saptamanal si orice cont gasit cu unul din site-urile interzise listate mai jos va fi dezactivat fara o alta notificare! 
Interzise:
Trackere Torrente ; Warez ; Upload Script (gen Filelist ) ; Hacking. >>

Ma deranjeaza faptul ca a trebuit sa platesc o "amenda" pentru ca am pus pe host un script de redirecte cs. Asi dori sa imi spuneti in ce categorie se incadreaza acest script sau sa imi dati un link unde asi putea gasi majoritatea scripturilor interzise.

Multumesc.
Iar ei imi dau e-mail-ul...deparca eu nu tocmai le-am zis de el si inchid tichetu...Ei au vrut sa ma faca sa cred ca sunt CHIOR, iar acum in e-mailuri au introdus asta pentru CHIORI ca mine

Code: Select all

Mai jos aveti o lista cu scripturi ce sunt interzise pe hosturile noastre. Aceste verificari se fac saptamanal si orice cont gasit cu unul din scripturile interzise listate mai jos va fi dezactivat fara o alta notificare! 
Interzise:
Trackere Torrente ; Warez  ; Upload Script ; Hacking ; Evidente cs ; Fisiere pentru scanare ;  Scripturi Ilegale  http://www.ssnet.ro/tos.html
SSNET isi rezerva dreptul la suspendarea serviciilor daca acestea consuma prea multe resurse ( CPU sau MEMORIE ). Va rugam sa fiti sigur ca ati ales un pachet care sa acopere necesitatile dumneavoastra. NU acceptam sa alegeti un pachet mic iar dumneavoastra sa aveti nevoie de unul mare. Daca veti face asta ne rezervam dreptul de a suspenda serviciul iar fisierele dumneavoastra vor fi blocate pana cand veti achita taxa noastra de mentenanta si consum resurse in valuare de 20euro.
Ideea e urmatoarea, eu a trebuit sa platesc 2E ca ei sa puna in e-mail la Interzise si cuvintele Evidente cs. Acum var conveni sa va suspende TOT, fara sa aveti acces la baza de date si ftp, si sa platit 20 EURO ( nu 2 E ), pentru ca puneti pe host un script pe care ei nu il au in acea lista, dar il vor adauga dupa ce platiti? Eu cred ca NU.


Si daca tot suntem la cultura generala dai un search pe google.ro like this "ssnet firma" Eu ma asteptam sa apara niste detalii despre firma dar au aparut zeci de pagini cu TEAPA SSNET . Uite aici niste linkuri DOAR de pe extreamcs
http://www.extreamcs.com/forum/discutii ... 81785.html
http://www.extreamcs.com/forum/cos-de-r ... 09305.html
http://www.extreamcs.com/forum/discutii ... 95627.html

Eu asta am cam avut de zis, sincer, iti dau un sfat nu te certa cu mine, ca eu ador sa ma cert, mai ales cand stiu ca am dreptate!
Image
Oferim populare initiala pentru serverele gazduite
Nu garantam suport 24/7, fiindca este imposibil, dar garantam 16 ore pe zi / 7 zile pe saptamana.
Nu garanam ca serverul tau va fi avion, dar garantam ca nu vei avea probleme cu lagul.
Nu garantam cel mai mic pret de pe piata, dar garantam cel mai bun raport calitate,suport,pret.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 417 guests