HTC One X+

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bogus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3375
Joined: 19 Sep 2009, 11:38
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Has thanked: 90 times
Been thanked: 210 times

06 Oct 2012, 22:13

Ăsta întrece iPhone 5 nu S3-u... dabia aştept să-l văd în România
Daca imi rootez S2-ul pe care inca nu il am, intrece iphone 5 la hardware.
Citeste pe gsmarena toate specificatiile si vei vedea ca one x+ va intrece orice e pe piata in momentul actual.
Nu cred ca va fi peste S3,dar pretul va fi mai mare.
Citeste specificatiile.
Un alt motiv pentru care iphone 5 e deja depasit de peste 5 telefoane android.
Nu are rost sa le zici de n ori la astia care nu vor sa inteleaga ca iphone este pentru design si celelalte care au android sunt pentru performante, in ultima vreme chiar imbunatatindu-si aspectul.
Dai 800 de euro si iti cumperi iphone 5, pe cand poti da 350 euro si iti iei S2. Totusi este ceva de gandit aici. :-?
RoyalServer 2
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

06 Oct 2012, 22:27

Mi se pare o prostie ce se intampla acum pe piata mobila. Telefonul este pentru comunicat, nu sa te joci pe el si nu stiu ce performante, din punctul meu de vedere telefonul performant este acela care tine o saptamana bateria, pentru toate celelate ar trebui tablete (net in special), cu o autonomie mult mai mare ca la telefon, desi detin si eu un smartphone regret uneori ca ma tine doar o zi bateria...
Image
User avatar
Bogus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3375
Joined: 19 Sep 2009, 11:38
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Has thanked: 90 times
Been thanked: 210 times

06 Oct 2012, 23:15

GYUKY wrote:Mi se pare o prostie ce se intampla acum pe piata mobila. Telefonul este pentru comunicat, nu sa te joci pe el si nu stiu ce performante, din punctul meu de vedere telefonul performant este acela care tine o saptamana bateria, pentru toate celelate ar trebui tablete (net in special), cu o autonomie mult mai mare ca la telefon, desi detin si eu un smartphone regret uneori ca ma tine doar o zi bateria...
Cam asa ar trebui sa fie mentalitatea unui om atunci cand vine vorba de telefon, dar din pacate tehnologia a evoluat si 'a luat mintile' oamenilor.

PS: Ce smartphone ai?
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

06 Oct 2012, 23:21

LG Optimus Black, cumparat de nou de la orange (era 1800ron fara abonament, 600ron cu abonament 20e/luna cu optiunea internet), per total ca smartphone sunt multumit de el, ecranul suficient de mare, nu vad rostul unei palete de ping-pong la ureche, design foarte placut, usor ca greutate si se tine in mana perfect (am husa de silicon ceva subtire si finut). Nu vad ce as putea face cu un telefon de cateva zeci de milioane (gen s3 /i5) in afara de design si fite cum e romanul, poate de aceea in alte tari este cu 100-200euro mai ieftin acel telefon.
Image
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

07 Oct 2012, 00:11

GYUKY wrote:Mi se pare o prostie ce se intampla acum pe piata mobila. Telefonul este pentru comunicat, nu sa te joci pe el si nu stiu ce performante, din punctul meu de vedere telefonul performant este acela care tine o saptamana bateria, pentru toate celelate ar trebui tablete (net in special), cu o autonomie mult mai mare ca la telefon, desi detin si eu un smartphone regret uneori ca ma tine doar o zi bateria...
Treaba e ca lumea e dependenta de internet/lumea virtuala

De aceea oamenii au nevoie de ceva care sa ii tina in legatura cu netu si cand nu sunt acasa la pc/laptop

Un smartphone fara sa fie conectat la internet, e degeaba.


Treaba e ca...cine vrea baterie, trebuie sa renunte la partea "smart" din telefon.
Inca se fac telefoane care nu sunt smart, sau se pot gasi de alea vechi care chiar tineau 1 saptamana.

Tableta nu merge , e prea mare, te cam incurca sa o cari dupa tine inafara casei.

Insa, da...chiar si smartphonurile astea sunt prea exagerate.
Anul trecut abea apareau dual-core, care parerea mea sunt echilibru perfect momentan intre hardware si software-ul telefoanelor.
Acum suntem deja la quad-core de 1.7Ghz si deja se folosesc chiar si 2GB rami la un telefon.
Nu mi se pare decat o irosire si o prostie, s-a ajuns aici din cauza competitiei pe piata telefoanelor, care i-a impins pe fiecare producator sa duca tehnologia la limite, pentru a se remarca si pentru a castiga, chiar daca atata putere nu e necesara la un telefon.
Last edited by IsTI37 on 07 Oct 2012, 10:05, edited 3 times in total.
Reason: Nu e necesara la un telefon, dar nu mai e un telefon, e un pc cu ecran mic si touchscreen pe care il poti face pc cu ecran mare prin hdmi.
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

07 Oct 2012, 09:59

GYUKY wrote:Mi se pare o prostie ce se intampla acum pe piata mobila. Telefonul este pentru comunicat, nu sa te joci pe el si nu stiu ce performante, din punctul meu de vedere telefonul performant este acela care tine o saptamana bateria, pentru toate celelate ar trebui tablete (net in special), cu o autonomie mult mai mare ca la telefon, desi detin si eu un smartphone regret uneori ca ma tine doar o zi bateria...
Note 2 e un telefon tableta care are bateria destul de mare ca sa te tina minim 3 zile.
Dar deja trebuie sa uitam de faptul ca cumparam doar un telefon, procesorul este mai performant ca la un pc de top de acum 3 ani si ecranul e destul de mare ca sa il folosesti lejer pentru orice.
Intradevar 90% din oameni care cumpara S3 nici nu stiu cum sa schimbe backgroundul la telefon.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

07 Oct 2012, 10:24

Prea bombă o să fie. :)
User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

07 Oct 2012, 11:11

Ce design de retarzi are :|. Telefonul in sine e bun oricum :)
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

07 Oct 2012, 11:57

IsTI37 wrote:
GYUKY wrote:Mi se pare o prostie ce se intampla acum pe piata mobila. Telefonul este pentru comunicat, nu sa te joci pe el si nu stiu ce performante, din punctul meu de vedere telefonul performant este acela care tine o saptamana bateria, pentru toate celelate ar trebui tablete (net in special), cu o autonomie mult mai mare ca la telefon, desi detin si eu un smartphone regret uneori ca ma tine doar o zi bateria...
Note 2 e un telefon tableta care are bateria destul de mare ca sa te tina minim 3 zile.
Dar deja trebuie sa uitam de faptul ca cumparam doar un telefon, procesorul este mai performant ca la un pc de top de acum 3 ani si ecranul e destul de mare ca sa il folosesti lejer pentru orice.
Intradevar 90% din oameni care cumpara S3 nici nu stiu cum sa schimbe backgroundul la telefon.
+ iphone 5 - 99%.
Image
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

07 Oct 2012, 14:55

http://www.htc.com/ro/smartphones/htc-one-x-plus/#specs
Cel mai bun telefon din lume la ora actuală.. :|
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

07 Oct 2012, 16:01

Foarte tare :D Pacat ca o sa-mi permit si eu unul cand deja altii o sa aibe masini zburatoare.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information