iesirea din scoala (scoala de soferi)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

21 Aug 2015, 19:08

robertMRI wrote:
Bunicu Magic wrote:Stai linistit ca-l iei daca ai facut ceea ce ai spus si nu minti , doar sa n-ai emotii ... eu am terminat in 4:11 secunde si am luat 24 , erau altii langa mine care tremurau si faceau 3 intrebari in 5 minute...daca te panichezi te pierzi si uiti tot
wow, o medie de 7-8 secunde pe intrebare, oare cand ai avut timp sa citesti?
AM citit si memorat cred ca 80% din carte in timpul scolii de soferi , si in ultima saptaman am facut chestionare la greu invatasem o mare parte din intrebari pe de rost , cand imi apareau stiam deja raspunsurile ..... daca faci chestionare la greu e imposibil sa pici
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer 2
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

22 Aug 2015, 01:30

warclau wrote:
tictac wrote:Ba daca vrei sa fi sigur ca-l iei:P iti iei un gear 2 + o casa in ureche, faci poza ... cineva de acasa se conecteaza cu airdroid la telefonul tau vede pozele si it directeaza raspunsul :P
Pentru gear 2 iti trebuie un telefon galaxy de la s3/note 2 in sus.
Asa am facut eu :P... l-am luat 24/26 de 1 an am permisul.

mama sa-mi bag pl ce terminat e asta =))))))))))))))))))))


te poti duce si la legislatie daca vrei...parca dureaza o saptamana....nu e obligatoriu , am fost si eu 2-3 zile ... nu am aflat nimic nou,majoritatea chestiilor le stiam ca orice baiat probabil...deci e la alegerea ta sau a instructorului daca vrei sa te duci la legislatie....la sala depinde si de noroc...am avut noroc de intrebari usoare , in 3 minute am terminat...au fost numai intrebari de prioritate , depasiri si chestii din trafic....e nasol daca iti pica contraventii , mecanica sau p1m ... astea te incurca rau...la oras e simplu daca ai un politist ok si iti spune din timp traseul....le-am luat pe ambele din prima...sala cu 23 orasu cu 12 puncte ....succes
Vezi ca esti foarte redus... foarte...
Ce am zis eu e foarte adevarat, asa ca nu te mai caca pe tine, ca pute.
User avatar
ElSila
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 432
Joined: 27 Nov 2010, 13:29
Detinator Steam: Nu
Location: localhost
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

25 Aug 2015, 22:04

Nu stiu care mai e treaba acum, dar in urma cu 3 ani cand am luat eu permisul, nu am facut nici o ora de legislatie (erau optionale si se faceau in paralel cu orele de condus, nu inainte, nu era nici un fel de "test" inainte sa incepi conducerea). Mi-am facut dosarul, am platit un avans la scoala de soferi si am inceput orele de condus, a 2-a zi dupa ce am facut dosarul. In paralel am facut chestionare acasa, am intrebat instructorul cand ne intalneam la condus, daca nu intelegeam o intrebare sau ceva gen, iar asta a fost tot. Am dat examenele (sala si oras) si am luat permisul.
www.ScriptStore.xyz - Noi te ajutam sa-ti creezi site-ul!
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

26 Aug 2015, 01:42

tictac wrote:Ba daca vrei sa fi sigur ca-l iei:P iti iei un gear 2 + o casa in ureche, faci poza ... cineva de acasa se conecteaza cu airdroid la telefonul tau vede pozele si it directeaza raspunsul :P
Pentru gear 2 iti trebuie un telefon galaxy de la s3/note 2 in sus.
Asa am facut eu :P... l-am luat 24/26 de 1 an am permisul.
Clar, de ce e atat de greu sa inveti cam 20-30 ore ? O jumatate de ora pe zi ? Faza e ca mai sunt si intrebari gresite, in rest nu cred ca ai cum sa pici sala decat daca te duci sa platesti si te duci pe loc fara sa fi pregatit dupa ce ai stat 3-4 ore la coada. (asa a facut un coleg)

Problema e cu traseul, tine mult de noroc.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 418 guests