Impresionanta poveste a lui Cristiano Ronaldo

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

20 Feb 2014, 19:55

warclau wrote:
Remusf wrote:
PabuLetz wrote:Si daca a uitat care-i problema? El s-a ridicat printr-un joc , voi va jucati CS si faceti l*** in fata PC-ului incat el a muncit pentru a ajunge unde a ajuns. Bravo lui ca a uitat , asa nu o sa poate sa il mai macine trecutul .

Respect.
Ce a muncit asa mult?E vorba de talent aici,nu muncit.Muncit e daca ma apuc eu si peste 3 ani ma vezi cot la cot cu ronaldo
Oricum e un ghertoi de om,poate avea toti banii din lume ( si nu,nu-s fan messi)


ai cea mai mare dreptate... doar se duce da cu sutu in minge apoi se duce acasa se culca putin , mai sta pe extreamcs , mai da o teapa .
Da,da cu sutu in minge
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

20 Feb 2014, 20:02

Remusf wrote:
warclau wrote:
Remusf wrote: Ce a muncit asa mult?E vorba de talent aici,nu muncit.Muncit e daca ma apuc eu si peste 3 ani ma vezi cot la cot cu ronaldo
Oricum e un ghertoi de om,poate avea toti banii din lume ( si nu,nu-s fan messi)


ai cea mai mare dreptate... doar se duce da cu sutu in minge apoi se duce acasa se culca putin , mai sta pe extreamcs , mai da o teapa .
Da,da cu sutu in minge

greseala mea . oricum se vede ca numai pc ai in cap . sad cunt
PabuLetz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 116
Joined: 22 Jun 2011, 15:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: Hns.OneGame.Ro
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Contact:

20 Feb 2014, 20:20

Eu nu inteleg , cu ce v-a gresit acest om personal? Adica frate , nu il cunoasteti , nu vorbiti. Eu unu sincer nu dau 2 bani pe nici unu Ronaldo sau Messi , nu imi este nici o diferenta . Omu asta sau celalalt nu ne-a gresit noua personal cu nimica , voi il jignitit dupa vorbele auzite aiurea , mai nou zis "Stiri" , deci va rog sa va ganditi foarte bine inainte sa judecati un om. Daca este plin de el , bravo lui , el are cu ce sa se mandreasca nu ca voi care stati si il jigniti pe un forum care el nici macar nu a auzit in viata lui. Talent / munca , el si-a castigat banu cinstiti si acuma s-a ajuns omu , voi ziceti asa dar daca ati avea un trai greu si dupa sa castigi milioane , oare cum ati fi ? V-ati mai gandi la ziua de ieri sau nu ? Eu nu cred , asa este omul .
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

20 Feb 2014, 20:22

Nu e chiar atat de impresionanta. El este un sportiv bun.
realtime
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1588
Joined: 05 Oct 2010, 15:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Punema la incercare.
Detinator server CS: Da
SteamID: SyNkRoNN
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times
Contact:

20 Feb 2014, 20:23

AMPHETAMINE wrote:Impresionanta poveste a lui Cristiano Ronaldo. La 14 ani, un profesor a râs de situaţia lui materială. Reacţia lui CR7 i-a lăsat pe toţi fără replică. A fost exmatriculat imediat
Image
  • Cristiano Ronaldo este un exemplu demn de urmat şi dincolo de teren. Portughezul s-a născut într-o familie cu o situaţie financiară precară, dar s-a ridicat prin muncă şi talent
  • Când avea 14 ani, a fost exmatricula de la şcoală după ce a aruncat cu scaunul într-un profesor
    Starul lui Real Madrid are o poveste ruptă parcă dintr-o telenovelă. Până la celebritate, Ronaldo a avut de parcurs un drum lung şi anevoios. S-a născut într-o familie foarte săracă, însă ambiţia sa de a fi cel mai bun l-a adus la nivelul de acum. Tatăl său a fost grădinar, dar mare parte din ce câştiga cheltuia pe alcool. Mama lui a fost bucătăreasă, o meserie din care n-a reuşit să asigure familiei un trai fără griji.


Ronaldo a crescut într-o casă săracă din Madeira şi împărţea dormitorul cu fratele său şi cu cele două surori. Pe când avea 14 ani, a fost exmatriculat de la şcoală, conform The Guardian. Motivul? N-a suportat glumele unui profesor pe seama situaţiei financiare a familiei şi a aruncat cu un scaun în el. N-a avut jucării, nici n-a primit vreodată cadouri de Crăciun în copilărie, lucru recunoscut chiar de el.

Prima dată când a zburat cu un avion a fost la 18 ani, în 2003, când a semnat pentru Manchester United. Doi ani mai târziu i-a murit tatăl, din cauza unei afecţiuni la ficat cauzată de consumul excesiv de alcool. Este şi motivul pentru care Cristiano Ronaldo nu consumă băuturi alcoolice. Lipsa părintelui a fost compensată parţial Alex Ferguson, care a fost ca un al doilea tată pentru el. De aici şi iubirea şi respectul pe care Cristiano Ronaldo i le poartă fostului manager al lui Manchester United. Acelaşi este motivul şi pentru care n-a uitat de Ladislau Boloni, cel care l-a promovat la prima echipă a lui Sporting Lisabona, deşi era doar un copil.

Acele vremuri se afundă în timp. Ambiţia, talentul şi munca l-au răsplătit pe Ronaldo, care astăzi se bate cu Messi pentru titlul de cel mai bun jucător din lume. Nu mai este un copil sărac, Forbes l-a plasat anul trecut pe locul 9 în topul celor mai bine plătiţi sportivi din lume, cu un venit total de 23 de milioane de dolari, bani proveniţi din contractul cu Real Madrid şi înţelegerile cu diverşi mari sponsori.
sursa cumetre, sursa unde este?
My Steam Profile (from SteamDB)

  • Worth: $151 ($32 with sales)
  • Games owned: 22
  • Games not played: 18 (82%)
  • Hours on record: 1,603.0h
User avatar
snoopy-
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 2465
Joined: 19 Jan 2013, 17:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Silver I
Detinator server CS: Nu.
SteamID: hancko2
Reputatie: Fost Super moderator
Nume anterior: .::RazZzor::., GeNiu[S]^
Fost Arbitru eXtream
Location: Maramures
Has thanked: 150 times
Been thanked: 49 times
Contact:

20 Feb 2014, 20:28

Sursa ?
Off: ai revenit la spam =))
Image
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

20 Feb 2014, 20:34

scosmynnnn wrote:Daa si acum moare in basini,nu ma intereseaza.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

20 Feb 2014, 20:43

Wow,atata invidie si gelozie aveti pe Ronaldo.Nu ii iau apararea,dar asa se vede :)) .Da oricui ii este ciuda ca are bani multi,este talentat si altele.Dar nici usor nu i-a fost.Il respect pentru ceea ce face.In videoclip-ul postat de warclau nu l-am vazut pe asa zisul "zeu" Messi sa dea unui fan un tricou.Aceasta este strict parerea mea,nu vreau sa vad pe altii care sunt prea batuti in cap si incep sa-mi raspundeti la comentariu.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

20 Feb 2014, 20:47

Toti au necaz pe el pentru felul in care se comporta,are prea multe vanturi in el.Am vazut jucatori normali care da bani saracilor/doneaza la azile de batrani/face spitale/ajuta pe cei neajutorati si nu au salarii imense ca el.Sa moara cu banii pe piept.
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

20 Feb 2014, 20:54

scosmynnnn wrote:Toti au necaz pe el pentru felul in care se comporta,are prea multe vanturi in el.Am vazut jucatori normali care da bani saracilor/doneaza la azile de batrani/face spitale/ajuta pe cei neajutorati si nu au salarii imense ca el.Sa moara cu banii pe piept.
Daca stai bine si te gandesti si tu esti un "gunoi" de ce ? Pentru ca si tu te-ai comportat asa,da nu la TV,dar cu cineva tot ai facut-o,toti au facut-o...Tu ceea ce spui ca vrei sa nu faca ar insemna o persoana perfecta,ceea ce nu exista.Think about it before you speak.

P.S : Sa vina warn-ul stiu ca-l iau,dar m-am exprimat.Nu vreau ca s-o ia ca pe o jignire,doar sa se trezeasca la realitate.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

20 Feb 2014, 20:56

E cel mai bun jucator de fotbal din lume prietene , are si de ce sa se comporte asa.
Are tot ce vrea el , cum ai vrea sa fie ?
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

20 Feb 2014, 20:57

Daca stai bine si te gandesti si tu esti un "gunoi" de ce ? Pentru ca si tu te-ai comportat asa,da nu la TV,dar cu cineva tot ai facut-o,toti au facut-o...Tu ceea ce spui ca vrei sa nu faca ar insemna o persoana perfecta,ceea ce nu exista.Think about it before you speak.

P.S : Sa vina warn-ul stiu ca-l iau,dar m-am exprimat.Nu vreau ca s-o ia ca pe o jignire,doar sa se trezeasca la realitate.
Cum adica si eu m-am comportat asa ?
Eu nu am cum sa ma comport asa deoarece nu am nici 0.1% din banii lui.

EDIT: Silaba am inteles de la inceput ce ai spus.
Daca el facea donatii era primul la TV .
Last edited by Cosmin on 20 Feb 2014, 21:07, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot], Yandex [Bot] and 239 guests