Imprumut bancar

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

StreeDaNcE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 207
Joined: 24 Dec 2015, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca nu eu , atunci cine ?
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

05 Jan 2018, 22:46

Roby*Xander wrote:Salut, vreau sa imi cumpar o masina si trebuie sa apelez la un imprumut bancar pentru ca vreau sa o cumpar pana in vara si nu pot strange atatia bani pana atunci.

Ideea e urmatoarea:
As vrea sa fac un imprumut de vreo 10.000 euro
Am 18 ani
Loc de munca stabil , angajat din august.
Salariu peste 2000 lei/luna.


Vreau sa stiu daca a mai facut cineva de pe aici asa ceva si daca l-a imprumutat banca cu acea suma de bani (sau daca ar putea sa ma imprumute pe mine)
Deci, sa stabilim un lucru !nu vreau sa te atac. Asculta-ma, pana la final si dupa aceea daca crezi "ataca-ma"...
Si eu m-am gandit asa, si nu spun nu e o idee rea, dar nu e bine ( pentru mine, cel putin .. nu imi place sa stiu ca datorez . )
Iar in al doilea rand daca tu crezi, si iti permiti sa iti iei o masina pe rata/leasing (Daca nu ai alte platiti din acei bani, macare, chirie, abonament.) Atunci da, da poti linistit sa iti iei !
Banca au urmatorele conditii !
Banca Transilvania spune asa "Cum il obtii?
Procedura e simpla, conditiile de acordare sunt minime si documentatia usor de completat.

Tu trebuie doar sa:

"ai venituri care au caracter permanent (salarii, pensii, chirii, dividende, alte venituri recurente)
nu ai restante active sau debite neachitate la scadenta
te incadrezi din punct de vedere al scoring-ului BT
ai varsta de maxim 65 de ani la sfarsitul perioadei de creditare (mai putin daca ai venituri din pensii unde varsta este de maxim 70 de ani la sfarsitul perioadei de creditare)
Acte necesare:

act de identitate
acord ANAF (se primeste si se semneaza la sediul nostru)
"

Dar iti recomand cu caldura sa te duci personal la banci. si te vor lamuri ei.

Mult succes :clap_tone1:
RoyalServer 2
Roby*Xander
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 499
Joined: 02 Nov 2014, 18:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

05 Jan 2018, 23:20

Nu ma refer sa imi traga ei din bani la rata... am zis ca poate ma ajuta si chestia asta ca sunt angajat la firma asta.. zic si eu
Edit: streedance mersi frumos de sfaturi. Oricum ma voi duce la raiffaisen sa vad ce pot obtine.
Stiu ca nu e bine sa faci imprumuturi ... dar ce sa fac, nu pot astepta sa strang atatia bani pentru ca ar dura destul de mult iar eu vreau sa am masina pana in vara...
Va fi greu, stiu, dar nu am ce face, imi asum
User avatar
Ndyc3
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1222
Joined: 30 Jan 2012, 17:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: France
Has thanked: 16 times
Been thanked: 62 times

06 Jan 2018, 01:45

pentru imprumut tre sa ai minim 21 de ani ca sa-ti acorde imprumut pe numele tau.
Contract pe o perioada nedeterminata
Roby*Xander
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 499
Joined: 02 Nov 2014, 18:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Jan 2018, 01:57

Ndyc3 wrote:pentru imprumut tre sa ai minim 21 de ani ca sa-ti acorde imprumut pe numele tau.
Contract pe o perioada nedeterminata
Eu zic sa te mai documentezi in legatura cu varsta. Nu toate bancile sunt la fel :)
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

06 Jan 2018, 03:14

Roby*Xander wrote:
Stefan wrote:Imi place ca ai un venit de 2000 de lei, dar te arunci la o masina de 10.000 E, tipic cocalarului roman.
De ce nu una de 3500 E cat sa-ti faci treaba cu ea si sa ai AC? Probabil vrei BMW cu rata pe 10 ani.
Vorbesti si tu ca sa te aflii in treaba, daca nu cunosti situatia la ce *** comentezi?
Nu, nu vreau bmw.
Sunt pasionat de golf 5 gti, modificat iar ca sa stii si tu , de 3500 euro nu stiu ce modificari gasesti tu la un golf 5.

Ne dam cu presupusul ca suntem mari corditi si cand auzim o suma mare de bani ne duce creierul ala mic pe care il avem direct la bmw.
Edit: Ai fi vrut sa am un venit de 5000 de lei ? In romania cam greu, iar eu nu stau sa-mi fac avere din sms taxabil cum am vazut ca sunt majoritatea boierilor de pe aici.
Golf 5 GTI a luat un prieten din germania cu 5000 de euro, tot asa un prieten, 6000..
Tu stii ce consum o sa ai? Cel putin 12? Prietenul meu si la luat cand era clasa a 12a, cand noi chiuleam el cu cei 300 de cai ai lui ramanea in liceu, pentru ca nu avea bani de benzina. Asa ca mai bine te gandesti, daca vrei ceva puternic, am un prieten cu a6 3.0 quattro 280 de cai, full 2010, a dat-o cu 7000 de euro pentru ca nu o lua nimeni, asa ca mai bine te gandesti cand iei rablele la altii, cipate si asa mai departe :)
Si sincer, recomandarea mea este Audi A4 2007-2008, daca nu iti permiti ceva mai nou sau un seria 3, cum am zis, nu toate rablele.
Daca vrei sa fii smecher si iti permiti RS4 :))
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
Roby*Xander
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 499
Joined: 02 Nov 2014, 18:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Jan 2018, 03:36

sharkstar wrote:
Roby*Xander wrote:
Stefan wrote:Imi place ca ai un venit de 2000 de lei, dar te arunci la o masina de 10.000 E, tipic cocalarului roman.
De ce nu una de 3500 E cat sa-ti faci treaba cu ea si sa ai AC? Probabil vrei BMW cu rata pe 10 ani.
Vorbesti si tu ca sa te aflii in treaba, daca nu cunosti situatia la ce *** comentezi?
Nu, nu vreau bmw.
Sunt pasionat de golf 5 gti, modificat iar ca sa stii si tu , de 3500 euro nu stiu ce modificari gasesti tu la un golf 5.

Ne dam cu presupusul ca suntem mari corditi si cand auzim o suma mare de bani ne duce creierul ala mic pe care il avem direct la bmw.
Edit: Ai fi vrut sa am un venit de 5000 de lei ? In romania cam greu, iar eu nu stau sa-mi fac avere din sms taxabil cum am vazut ca sunt majoritatea boierilor de pe aici.
Golf 5 GTI a luat un prieten din germania cu 5000 de euro, tot asa un prieten, 6000..
Tu stii ce consum o sa ai? Cel putin 12? Prietenul meu si la luat cand era clasa a 12a, cand noi chiuleam el cu cei 300 de cai ai lui ramanea in liceu, pentru ca nu avea bani de benzina. Asa ca mai bine te gandesti, daca vrei ceva puternic, am un prieten cu a6 3.0 quattro 280 de cai, full 2010, a dat-o cu 7000 de euro pentru ca nu o lua nimeni, asa ca mai bine te gandesti cand iei rablele la altii, cipate si asa mai departe :)
Si sincer, recomandarea mea este Audi A4 2007-2008, daca nu iti permiti ceva mai nou sau un seria 3, cum am zis, nu toate rablele.
Daca vrei sa fii smecher si iti permiti RS4 :))
Va rog eu, v-am pus o intrebare strict de imprumutul bancar, nu de masina pe care mi-o cumpar, nu de consumul pe care il are, nu de banii pe benzina pe care o bag in masina.
Accept toate parerile, dar in acest topic am intrebat strict de acel imprumut.
Eu nu am zis nicaieri ca vreau sa imi cumpar masina ca sa fiu smecher, asta a spus sound, pentru ca el probabil asa ar face cu o masina mai scumpa. Eu o vreau strict pentru mine, sa imi placa mie ce masina conduc.
User avatar
Ndyc3
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1222
Joined: 30 Jan 2012, 17:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: France
Has thanked: 16 times
Been thanked: 62 times

06 Jan 2018, 04:33

Roby*Xander wrote:
Ndyc3 wrote:pentru imprumut tre sa ai minim 21 de ani ca sa-ti acorde imprumut pe numele tau.
Contract pe o perioada nedeterminata
Eu zic sa te mai documentezi in legatura cu varsta. Nu toate bancile sunt la fel :)
Ok, xander, tu esti ala mai cu moț, ai 18 anisori... crede-ma ca s-a documentat un prieten .. aceeasi situatie ca si tine doar ca el are 20 de ani si nu i-au acceptat creditul pentru ca nu are 21 . La toate bancile.
StreeDaNcE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 207
Joined: 24 Dec 2015, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca nu eu , atunci cine ?
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

06 Jan 2018, 08:02

Roby*Xander wrote:Nu ma refer sa imi traga ei din bani la rata... am zis ca poate ma ajuta si chestia asta ca sunt angajat la firma asta.. zic si eu
Edit: streedance mersi frumos de sfaturi. Oricum ma voi duce la raiffaisen sa vad ce pot obtine.
Stiu ca nu e bine sa faci imprumuturi ... dar ce sa fac, nu pot astepta sa strang atatia bani pentru ca ar dura destul de mult iar eu vreau sa am masina pana in vara...
Va fi greu, stiu, dar nu am ce face, imi asum
Intr-adevar prietene ..
Dar iti doresc mult succes, si toate cele bune !
User avatar
s o u n d -
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 104
Joined: 23 Aug 2017, 22:12
Detinator Steam: Nu
SteamID: https://evict.ro/snd
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jan 2018, 08:25

credit de aproape 500 milioane la 18 ani ca sa-ti iei golf 5 gti tunat
presupun ca nu ti-ai pus problema ce faci daca ramai fara loc de munca unde vad ca ai 2 posibilitati si anume ori ceri bani de la parinti ori vinzi golfu :))
sa nu mai zicem ca o sa platesti la creditu asta de o sa-ti vina rau pentru un golf 5 gti tunat :)) nu stiu doar mie mi se pare o copilarie?
d1dvz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 154
Joined: 13 Dec 2015, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jan 2018, 11:34

Părintii mei au facut un imprumut acum 2 ani pentru mine sa imi iau masina iar suma maxima pe care au putut sa o scoata a fost 200 mil vechi , raportata la un salariu de 2000 si ceva de lei și peste 20 ani de munca , deci nu cred ca o sa poți scoate așa o sumă mare
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

06 Jan 2018, 11:39

Lasati omul sa viseze. I-au explicat 5-6 oameni deja si el tot pe a lui o tine. Incep sa cred ca nu are IQ-ul foarte mare.
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

06 Jan 2018, 11:53

Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa renunti la idee. Nu e bine sa apelezi la banci, mai bine strangi tu, chiar daca mai greu. Sau in ultima instanta, daca apelezi, alege-ti o suma mai mica, nu exagerari de 10.000 de euro la salariul pe care il ai.
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information