Indexare google

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

10 Aug 2014, 23:59

domeniul e cel mai important cand vine vorba de google
backlinkurile sunt pe locul 2

daca nu stii cu ce se mananca seo, si ai mai si folosit domeniul ala care e total pe langa, n-o sa faci mare lucru

uita-te in poza ta la average position, esti pe pagina 6-7-8 la cautarile de filme, eu am luat un site, nu i-am facut nimic, nici filme nu i-am pus, dar domeniul e bun, si apare pe prima pagina la majoritatea interogarilor
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
RoyalServer 2
User avatar
Genky
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 734
Joined: 25 Jun 2013, 20:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau si ma gandesc la ziua de maine !
Detinator server CS: da
SteamID: genky99
Has thanked: 24 times
Been thanked: 21 times
Contact:

11 Aug 2014, 00:50

eu am ajut intr-o luna pe al 5.000-6.000 pagini indexate pe google .
Cu un site jocuri .
Vreo 50-300 vizite zilnice .
Urcam vreo 25-30 jocuri zilnic .
Si aveam reclame peste tot , nu incurca lumea , dar scoteam .
http://filmeactiune.com Filme si seriale online gratis :)
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

11 Aug 2014, 10:38

Si domeniul e important,dar nu e cel mai imporant la seo,aici gresesti,blacklinkurile sunt importante dar nu pe locul 2.
Conteaza foarte mult titlul,tag-urile,descrierea...etc...
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

11 Aug 2014, 11:10

Kryme wrote:Si domeniul e important,dar nu e cel mai imporant la seo,aici gresesti,blacklinkurile sunt importante dar nu pe locul 2.
Conteaza foarte mult titlul,tag-urile,descrierea...etc...
asa crezi tu
deocamdata eu am un site mult mai bine indexat ca al tau, desi nu pun filme pe el ca nu am timp

evident ca conteaza si contentul site-ului, dar o data ce sunt 2 site-uri cu aceleasi meta taguri si acelasi continut, cum crezi ca le deosebeste? crezi ca nu toate siteurile de filme folosesc aceleasi cuvinte cautate? filme hd, "nume film" subtitrat s-a-m-d
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

11 Aug 2014, 11:42

Carnacior wrote:
Kryme wrote:Si domeniul e important,dar nu e cel mai imporant la seo,aici gresesti,blacklinkurile sunt importante dar nu pe locul 2.
Conteaza foarte mult titlul,tag-urile,descrierea...etc...
asa crezi tu
deocamdata eu am un site mult mai bine indexat ca al tau, desi nu pun filme pe el ca nu am timp

evident ca conteaza si contentul site-ului, dar o data ce sunt 2 site-uri cu aceleasi meta taguri si acelasi continut, cum crezi ca le deosebeste? crezi ca nu toate siteurile de filme folosesc aceleasi cuvinte cautate? filme hd, "nume film" subtitrat s-a-m-d
La mine au inceput sa vina cautari.
Dar acestea in special pentru seriale,pentru filme mai putin.
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

11 Aug 2014, 12:38

@kryme, Siteul iti este deja indexat in google.
Carnacior wrote:domeniul e cel mai important cand vine vorba de google
backlinkurile sunt pe locul 2
daca nu stii cu ce se mananca seo, si ai mai si folosit domeniul ala care e total pe langa, n-o sa faci mare lucru
uita-te in poza ta la average position, esti pe pagina 6-7-8 la cautarile de filme, eu am luat un site, nu i-am facut nimic, nici filme nu i-am pus, dar domeniul e bun, si apare pe prima pagina la majoritatea interogarilor
Tare stii si tu cu ce se mananca seo. Domeniul cel mai important? :)) poate doar la un cuvant cheie gen daca domeniul e filme-online.extensie il gaseste mai usor la filme online da, dar daca cauti un film gen 22 jump street domeniul nu ajuta la nimic, poate sa fie rahat.ro. Crezi ca daca are domeniul lafel.ro nu ar putea face? mai greu s-ar rankat la filme online/hd dar ar putea avea oricum cateva mii de viz zilnice de pe filme direct..si apoi s-ar intoarce multi. Backlinkurile conteaza mult mai mult decat domeniul...si continutul la fel. Ia da-mi si mie un pm cu site ala tau sa vedem unde iti apare pe prima pagina daca nu i-ai facut nici o postare :))
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

11 Aug 2014, 14:57

rockmetal wrote:@kryme, Siteul iti este deja indexat in google.
Carnacior wrote:domeniul e cel mai important cand vine vorba de google
backlinkurile sunt pe locul 2
daca nu stii cu ce se mananca seo, si ai mai si folosit domeniul ala care e total pe langa, n-o sa faci mare lucru
uita-te in poza ta la average position, esti pe pagina 6-7-8 la cautarile de filme, eu am luat un site, nu i-am facut nimic, nici filme nu i-am pus, dar domeniul e bun, si apare pe prima pagina la majoritatea interogarilor
Tare stii si tu cu ce se mananca seo. Domeniul cel mai important? :)) poate doar la un cuvant cheie gen daca domeniul e filme-online.extensie il gaseste mai usor la filme online da, dar daca cauti un film gen 22 jump street domeniul nu ajuta la nimic, poate sa fie rahat.ro. Crezi ca daca are domeniul lafel.ro nu ar putea face? mai greu s-ar rankat la filme online/hd dar ar putea avea oricum cateva mii de viz zilnice de pe filme direct..si apoi s-ar intoarce multi. Backlinkurile conteaza mult mai mult decat domeniul...si continutul la fel. Ia da-mi si mie un pm cu site ala tau sa vedem unde iti apare pe prima pagina daca nu i-ai facut nici o postare :))
poftim sefoole, iti dai seama din poze ce site e
Image
Image
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

11 Aug 2014, 15:03

Depinde de ce continut ai, daca e continut original si site-ul e bine optimizat te indexeaza rapid, problema e ca iti trebuie si pagerank intr-o anumita zona ca sa fie utila indexarea altfel cauti 10 pagini. Daca e un site de filme online dupa cum inteleg, iti poti lua adio de la indexare, in maxim 2-3 luni vei fi banat doar sa se intoarca cei de la Google din vacanta.
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

11 Aug 2014, 15:41

@Carnacior, nu amesteca traficul lui cu domeniul, daca nu are vizite nu inseamna neaparat ca e din cauza domeniului. Nu s-a ocupat de el calumea..seo nema, video furate, calitata slaba, tema urata etc.
IsTI37 wrote:Depinde de ce continut ai, daca e continut original si site-ul e bine optimizat te indexeaza rapid, problema e ca iti trebuie si pagerank intr-o anumita zona ca sa fie utila indexarea altfel cauti 10 pagini. Daca e un site de filme online dupa cum inteleg, iti poti lua adio de la indexare, in maxim 2-3 luni vei fi banat doar sa se intoarca cei de la Google din vacanta.
De indexat tot in timpul ala te indexeaza google, ca e original continutul, ca nu, doar ca te indexeaza mai pe primele pagini daca ai continut unic. Stai lin ca nu il va bana asa repede, trebuie sa bata tare la ochi sa il baneze asa, si sunt o gramada de siteuri mari si vechi de ani de zile si nu au fost banate, si stiu ce trebuie facut sa nu il baneze, facem pariu ca si peste 5 ani daca o sa mai tin siteul nu va fi banat? de site-ul meu zic.
Last edited by rockmetal on 11 Aug 2014, 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

11 Aug 2014, 15:43

rockmetal wrote:
IsTI37 wrote:Depinde de ce continut ai, daca e continut original si site-ul e bine optimizat te indexeaza rapid, problema e ca iti trebuie si pagerank intr-o anumita zona ca sa fie utila indexarea altfel cauti 10 pagini. Daca e un site de filme online dupa cum inteleg, iti poti lua adio de la indexare, in maxim 2-3 luni vei fi banat doar sa se intoarca cei de la Google din vacanta.
De indexat tot in timpul ala te indexeaza google, ca e original continutul, ca nu, doar ca te indexeaza mai pe primele pagini daca ai continut unic. Stai lin ca nu il va bana asa repede, trebuie sa bata tare la ochi sa il baneze asa, si sunt o gramada de siteuri mari si vechi de ani de zile si nu au fost banate, si stiu ce trebuie facut sa nu il baneze, facem pariu ca si peste 5 ani daca o sa mai tin siteul nu va fi banat? de site-ul meu zic.
cred ca te baneaza doar daca hostezi tu continutul
pana la urma in rest, nu e ilegal, eu am si adsense pe site
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

11 Aug 2014, 15:44

Ba da este ilegal. Si eu de cateva zile am trimis cerere la adsense si vad ca m-a acceptat..dar nu cred ca o sa bag reclamele ca pe cand o sa cer plata o sa ma trezesc cu ban, cu toate ca am continut unic, filme urcate de mine (nu pe site, is embled). Totusi e ilegal si mai devreme sau mai tarziu tot primesti ban
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

11 Aug 2014, 16:42

Carnacior wrote:domeniul e cel mai important cand vine vorba de google
backlinkurile sunt pe locul 2

daca nu stii cu ce se mananca seo, si ai mai si folosit domeniul ala care e total pe langa, n-o sa faci mare lucru

uita-te in poza ta la average position, esti pe pagina 6-7-8 la cautarile de filme, eu am luat un site, nu i-am facut nimic, nici filme nu i-am pus, dar domeniul e bun, si apare pe prima pagina la majoritatea interogarilor
Intereseaza-te inainte sa arunci cu afirmatii gresite. Domeniile exact match si-au pierdut din valoare, se cauta promovarea celor brandabile, cele care nu au legatura cu continutul.
http://www.nichepursuits.com/goodbye-ex ... -websites/

edit: motivul este simplu, da-ti seama.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information