Indexare google

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

11 Aug 2014, 16:52

IsTI37 wrote:Depinde de ce continut ai, daca e continut original si site-ul e bine optimizat te indexeaza rapid, problema e ca iti trebuie si pagerank intr-o anumita zona ca sa fie utila indexarea altfel cauti 10 pagini. Daca e un site de filme online dupa cum inteleg, iti poti lua adio de la indexare, in maxim 2-3 luni vei fi banat doar sa se intoarca cei de la Google din vacanta.
Nu cred ca te baneaza asa usor,sun site-uri cu zeci de mii de vizitatori/zi si inca functioneaza.
Catgroove wrote:
Carnacior wrote:domeniul e cel mai important cand vine vorba de google
backlinkurile sunt pe locul 2

daca nu stii cu ce se mananca seo, si ai mai si folosit domeniul ala care e total pe langa, n-o sa faci mare lucru

uita-te in poza ta la average position, esti pe pagina 6-7-8 la cautarile de filme, eu am luat un site, nu i-am facut nimic, nici filme nu i-am pus, dar domeniul e bun, si apare pe prima pagina la majoritatea interogarilor
Intereseaza-te inainte sa arunci cu afirmatii gresite. Domeniile exact match si-au pierdut din valoare, se cauta promovarea celor brandabile, cele care nu au legatura cu continutul.
http://www.nichepursuits.com/goodbye-ex ... -websites/

edit: motivul este simplu, da-ti seama.
Super..
RoyalServer
dnsro
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 28 Nov 2012, 16:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

25 Dec 2014, 01:20

Kryme wrote:
Alexey wrote:Ai mai multe sanse de indexare cu un domeniu gen "filmegratishd" decat cu domeniul tau. Trebuie gandit totul de la numele domeniului pana la continut, poti sa-l ai tu cand de aranjat vrei daca n-ai astea. Mai asteapta, sunt destule site-uri legate de tema asta.
Faza e ca am vazut o gramada de site-uri calumea cu domenii altfel, gen xo.ro , vhd.ro si au vizite gramada.


Toata treaba e din buric' ;) ideea e ca trebuie sa ai continut nou in fiecare zi, site-ul trebuie optimizat cu tag-uri la link-uri / imagini, titluri si descrieri in H-uri, iti spun din proprie experienta, xo.ro e al meu, daca ai citit ce am spus mai sus si nu intelegi nimic, apucate de alta nisa.
ruski
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 71
Joined: 12 Dec 2014, 00:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

25 Dec 2014, 03:02

Sona stie secretul.
User avatar
Catgroove
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1982
Joined: 09 Aug 2009, 16:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: Working
Detinator server CS: nu
SteamID: nu am
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost contribuitor
Utilizator anterior : twinkie
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 56 times
Contact:

25 Dec 2014, 13:56

Vlad wrote:Ai mai multe sanse de indexare cu un domeniu gen "filmegratishd" decat cu domeniul tau. Trebuie gandit totul de la numele domeniului pana la continut, poti sa-l ai tu cand de aranjat vrei daca n-ai astea. Mai asteapta, sunt destule site-uri legate de tema asta.
Nu se mai tine cont de exact match domains.
Contact at [email protected]
Daca ati trimis mesaj privat pe contul celalalt, retrimiteti aici pentru a va raspunde. Mi-am recuperat vechiul cont.
Inactiv pe forum - puteti intra in legatura cu mine mai rapid prin mail.

Code: Select all

"Daca ai culoare înseamnă ca ești mai presus decat un utilizator. Culoare e un fel de "răsplată" datorită "plații" pe care ai efectuat-o.
Unii nu realizează că dacă ai culoare înseamnă ca ești smecher." -- by Alexey
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 406 guests