Inregistrare domenii gratuit

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

12 Apr 2017, 16:32

Kommendante wrote:Grande se poarta cu voi exact cum trebuie, la munca si nu la intins mans.
Ce să-i ceri unui puști de 17 ani care la vârsta asta ar trebui să gândească ceva mai mult - cerșește un domeniu care costă 10 Euro, adică asta spune multe despre el sau ei. Pe lângă asta așteptăm un subiect la security zone peste 2-3 luni când nu o să mai aveți domeniul sau o să vi-l fure.

Cam aceasta este nivelul. Și eu am avut 17 ani și @ Kommendante la fel dar cu siguranță n-am fost atât de #$@!$, ...imaturi. :slightly_smiling_face:

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
RoyalServer 2
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

12 Apr 2017, 18:08

Addicted:- wrote:e prea multa lacomie si aroganta la noi in tara, pana si cand se ofera key-uri gratuite se iau toate, e o raritate ca cineva sa-ti inregistreze un domeniu gratuit.. mai ales in cazul meu, spre deosebire de tine, as vrea destul de mult sa ma pot duce la munca si abia astept vacanta de vara ca sa o pot face, sa-mi iau eu ce am nevoie.. cum sa se poarte *grande* asa, cand el nici macar nu stie ce fel de om sunt sau tu.. *intins mana*
eu.blizz asta si el inregistra domenii fara sa ceara bani (o metoda la register.it), dupa o perioada am ramas fara domenii si cu buza umflata asa si asta face la fel.Chiar daca nu dispare domeniul nu este pe numele tau si daca i se scoala lui cucu poate sa te lase fara, iti dai seama ca dupa ce te angajezi si probabil investesti in el o suma de bani iar el te lasa fara domeniu o sa plangi pe aici.
Ca se ofera un key la cs:go care nu poate fi luat inapoi este altceva, chiar si la csgo se da scam cu gifturi si o metoda smechera cu opskins.

Daca scrie GRATIS nu inseamna neaparat ca este asa, mai citeste o carte de colorat ca poate iti mai dezvolti IQ-ul.:troll
Image
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

12 Apr 2017, 19:31

să vă dau la cioculeț de cunoscători, ținețivă-n pul4 mea părerile pentru voi, omu' poate oferă sau nu, nu mai comentați dampulea dacă nu ați încercat să vedeți ce oferă.
Last edited by Jorj on 12 Apr 2017, 21:00, edited 1 time in total.
Reason: +1 warn pentru limbaj si offtopic
User avatar
Pymbor
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 675
Joined: 01 Jan 2013, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc
Reputatie: Restrictie moderator (25 Aug 19)
Fost detinator DR și ZM
Castigator membru CLUB eXtream @ MOS NICOLAE (3 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

18 Apr 2017, 04:57

Sunt plecat in vacanta pentru ca totusi este Pastele si nu stau eu pe forum.

La domeniile inregistrate o sa fie inregistrate la o firma inregistrata + aveti si acces la ele.
Facem si contracte legale pentru cei care doresc sa inceapa ceva serios. ( Am afaceri din Cluj / Timisoara ce merg prin mine ).

Iar pentru tine grande - nu baga tu licenta pentru ca tu nu stii cum merge treaba la forumul acela. Nu vand nimic pe el si nici nu l-am facut pentru bani ci doar ca sa adaug mai multe servere de jocuri in timp.

PS : Pentru astia cu nasu pe sus ( grande ) daca tot te dai mare in bani si ca tu ai licenta hai facem o comparatie cu ce ai tu si ce am eu si ce realizari am facut pentru altii.
Nu ii mai face pe altii cersetori cand eu defapt ii ajut sa se dezvolte gratuit si sigur. ( Le garantez si in scris daca trebuie ca nu o sa le fie suspendate domeniile ).
User avatar
CCiuculan(c)Maimuta
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 278
Joined: 13 Mar 2017, 16:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: XQH.RO - GĂZDUIRE IMPECABILĂ
Detinator server CS: DA
SteamID: DA
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Apr 2017, 09:23

Pymbor wrote: La domeniile inregistrate o sa fie inregistrate la o firma inregistrata + aveti si acces la ele.
:') :') :')

Noi de unde stim ca dupa un timp domeniile nu o sa fie suspendate (faza eu.blizz, register.it) sau ca nu le iei daca vezi ca merg bine? :-?
User avatar
hoffaramirtpm
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1301
Joined: 08 May 2016, 15:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Planting the bomb
Reputatie: Nume anterior: Anthalius
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Utilizator neserios (tepar!)
Unban achitat
Fond eXtream: 0
Location: Botosani County
Been thanked: 1 time

18 Apr 2017, 09:47

@Pymbor Cu ce te alegi tu din chestia asta?
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1010
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

18 Apr 2017, 12:48

Care este firma unde inregistrezi domeniile?
User avatar
Pymbor
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 675
Joined: 01 Jan 2013, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc
Reputatie: Restrictie moderator (25 Aug 19)
Fost detinator DR și ZM
Castigator membru CLUB eXtream @ MOS NICOLAE (3 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

19 Apr 2017, 03:47

Anthalius wrote:@Pymbor Cu ce te alegi tu din chestia asta?
Reputatie.
Toata lumea crede ca le ofer de la 1and1 sau register sau ce mai stiti voi , dar nu este asa.
Cei care doriti sa colaborati o sa vedeti cum sa treaba pe parcurs.
Pentru cei care cred ca sunt neserios si va suspend domeniul va ofer dovada cum ca am oferit si la alte firme inregistrate care sunt in mai multe domenii gen : sala de forta , salon de frizura si multe altele.

Eu am o afacere pe langa si doresc sa ajut si pe altii sa creasca in mediul online ( orice in afara de comunitati de gaming ). Care doreste ma poate contacta si va dau facebook-ul sau skype-ul meu si daca sunteti din zona unde stau eu ne putem intalni face2face si povestim la o cafea.
CCiuculan(c)Maimuta wrote:
Pymbor wrote: La domeniile inregistrate o sa fie inregistrate la o firma inregistrata + aveti si acces la ele.
:') :') :')

Noi de unde stim ca dupa un timp domeniile nu o sa fie suspendate (faza eu.blizz, register.it) sau ca nu le iei daca vezi ca merg bine? :-?
Va ofer datele firmei si tot ce doriti.

Fac declaratie in scris daca doriti ca sa ma aveti la mana in caz ca am sa va fur datele sau ca va suspend domeniul.
Stati un an la mine si daca nu va convine va mut eu la alte firme mai vechi domeniul gratuit ! Va platesc eu transferul si gata. Acest topic nu l-am facut in bataie de joc ci pentru a ajuta pe altii care chiar vor sa faca ceva.
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

19 Apr 2017, 13:10

Up pentru fratelo
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
Pymbor
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 675
Joined: 01 Jan 2013, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc
Reputatie: Restrictie moderator (25 Aug 19)
Fost detinator DR și ZM
Castigator membru CLUB eXtream @ MOS NICOLAE (3 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

19 Apr 2017, 22:58

Lord Kalu wrote:
Addicted:- wrote:e prea multa lacomie si aroganta la noi in tara, pana si cand se ofera key-uri gratuite se iau toate, e o raritate ca cineva sa-ti inregistreze un domeniu gratuit.. mai ales in cazul meu, spre deosebire de tine, as vrea destul de mult sa ma pot duce la munca si abia astept vacanta de vara ca sa o pot face, sa-mi iau eu ce am nevoie.. cum sa se poarte *grande* asa, cand el nici macar nu stie ce fel de om sunt sau tu.. *intins mana*
eu.blizz asta si el inregistra domenii fara sa ceara bani (o metoda la register.it), dupa o perioada am ramas fara domenii si cu buza umflata asa si asta face la fel.Chiar daca nu dispare domeniul nu este pe numele tau si daca i se scoala lui cucu poate sa te lase fara, iti dai seama ca dupa ce te angajezi si probabil investesti in el o suma de bani iar el te lasa fara domeniu o sa plangi pe aici.
Ca se ofera un key la cs:go care nu poate fi luat inapoi este altceva, chiar si la csgo se da scam cu gifturi si o metoda smechera cu opskins.

Daca scrie GRATIS nu inseamna neaparat ca este asa, mai citeste o carte de colorat ca poate iti mai dezvolti IQ-ul.:troll
Nu stiu de ce ma compari tu cu eu.Blizz.
Cei care doriti imi lasati mesaj si va zic si unde vi le inregistrez domeniile.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information